Republikové finále v basketbale SŠ – naši borci jsou stříbrní!

Ve čtvrtek 25. ledna vyrazilo družstvo 10 studentů Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce a zároveň šikovných basketbalistů BA Nymburk, na dvoudenní republikové finále SŠ do Karlových Varů.

Naši školu reprezentovali: Tobiáš Mikula, Filip Novotný, Lukáš Mareš, Juraj Valentiny, Dominik Plešingr, Rostislav Jirák, David Snop, Martin Holoubek, Vojtěch Vejvar a Filip Kábrt.

Celý tým pak vedl pan trenér BA Nymburk, Jan Košař.

Po úspěšných, předchozích kvalifikačních kolech se společně se studenty COP a SOŠ, vydali na vlastní republikové finále. Celkem 6 týmů se utkalo ve dvou skupinách o medailový postup a titul.

Naši borci hráli první utkání proti SOŠ Ostrov a to velice chladném prostředí, staré sportovní haly Lokomotivy KV. I přes nízkou teplotu se hoši rozehráli a byli k nezastavení. Po utkání na 4x 6 minut bylo skóre 90: 40!

Druhý zápas dne a naší skupiny byl s Gymnáziem Prostějov. Favorizovaný tým nedal našim borcům ani bod zadarmo a celý zápas byl velice vyvážený. V závěrečné čtvrtině stála štěstěna při našem týmu a po závěrečném klaksonu, svítilo na tabuli skóre 67:66!

Radost z vítězství byla velká a dopomohla našemu týmu v klidné relaxaci i spánku.

Páteční, první semifinálový zápas, tentokrát v krásné KV Aréně, nám přiřadil soupeře blízkého a to COP Nymburk. V lehkém tempu naši hráči nastříleli celkem 71 bodů a zvítězili tak v poměru 71:41.

Po tomto utkání náš tým již vyčkával na vlastní finále, které nám opět přiřadilo soupeře těžkého – Gymnázium Prostějov.

Čtvrteční porážku chtěli soupeři již v první čtvrtině odčinit a zprvu se jim to idařilo. Mírný náskok a úspěšnější střelba je vedla směrem k jasnému vítězství. Naši borci se ale v polovině zápasu nadechli a skóre začali vyrovnávat a rozdíly, byly v posledních minutách již záležitostí několika málo bodů.

Tak jak se čas utkání zkracoval, síly ubývaly a přicházely i chyby, které soupeř využil a těsně před závěrečným hvizdem, se skóre otočilo na stranu soupeře. Výsledek našich borců byl 41:45.

Prvotní, smíšené pocity prohry se brzy rozplynuly a při slavnostním vyhlašování již převládala radost z medailí, byť stříbrných!

Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce má šikovné hráče, kteří byli zařazeni i do TOP 5 turnaje a patří k nim: Tobiáš Mikula a Filip Novotný.

Nejlepším střelcem celého, republikového finále byl vyhlášen náš  Filip Novotný.

Velké poděkování a gratulace náleží nejen všem hráčům naší školy za bojovnost a skvělé výsledky, ale i trenérovi BA Nymburk, Janu Košařovi, za koučování všech zápasů!

Michal Hrstka – vedoucí výpravy

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 12. 5. 1931 v Zábrdovicích u Křince. Obecnou školu navštěvoval od r. 1937 v Křinci.

Motto školního roku 2018 - 2019
Jack Canfield 9 %
Og Mandino 25 %
Jacob K. Javits 4 %
Thomas Carlyle 12 %
J. W. Goethe 42 %
Blaise Pascal 9 %

Let bratří Wrightů

17. prosinec 1903

Po mnohaletých systematických pokusech se podařilo uskutečnit Orvillu Wrightovi let s motorovým letadlem v trvání dvanácti sekund.

12.08.2018

Nezadržitelně se blíží začátek nového školního roku. Jako každý rok, tak i letos, hledáme během letních prázdnin motto pro další školní rok. Pomožte nám s výběrem toho nejlepšího, které nás bude v celém dalším školním roce provázet a motivovat! Pro motto, které vás nejvíce oslovilo, hlasujte v naší anketě!

Anketa bude uzavřena 31. 8. 2018

• Jack Canfield: „Velké myšlenky přitahují velké výsledky. Průměrné myšlenky přitahují průměrné výsledky.“
  • Og Mandino: „Vždycky udělej maximum. Co zasadíš nyní, sklidíš později.“
  • Jacob K. Javits: "Přáním být někde jinde ani čekáním na lepší podmínky nic nezískáš. Rozhlédni se tam, kde právě jsi, a udělej to, co se s tím dělat dá."
  • Thomas Carlyle: "Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím."
  • J. W. Goethe: "Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat."
  • Blaise Pascal: "Všechno štěstí v životě závisí na odvaze a práci."

Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.