Okresní přebor škol v šachu

Okresní přebor škol v šachu

4. listopadu se v nymburském Obecním domě konal okresní přebor škol v šachu. V Obecním domě se hrálo z důvodu nedostatku místa v DDM (v kategorii 1. stupně ZŠ startovalo 7 družstev). Naše škola byla reprezentována jen v kategorii středních škol v sestavě Lukáš Hučík, Dominika Tanglová, Bořivoj Kolář a Lukáš Bastián. Družstvo nižšího gymnázia se turnaje neúčastnilo. Proti nám se postavily jen dvě poděbradské školy (Gymnázium Jiřího z Poděbrad a Střední zemědělská škola Poděbrady), takže naše šance, že postoupíme do krajského přeboru (postupovaly 2 týmy), byly velmi vysoké.

Jenže plány na ovládnutí turnaje dostaly trhlinu již v 1. kole, kde jsme se střetli s poděbradským „gymplem“, a které jsme prohráli 1,5 : 2,5. Na „zemědělce“ jsme si ale spravili chuť a smetli jsme ho jednoznačně 4:0. Jelikož „gympl“ porazil „zemědělku“ 4:0, tak jsme si začali uvědomovat, že budeme muset porazit „gympl“ alespoň 3:1, abychom měli poslední kolo ve svých rukou. Jenže jsme opět narazili, a tentokrát jsme prohráli 1:3. Toto skóre definitivně rozhodlo o výsledku turnaje, a poslední kolo bylo již jen pouhou formalitou, ačkoli jsme vyhráli opět 4:0. V turnaji jsme obsadili 2. místo, což nám zajistilo vstupenku na „kraj“ do Neratovic. Doufáme, že tam budeme školu budeme reprezentovat se ctí, ačkoli konkurence tam bude o dost silnější než byla zde.

Konečné pořadí:
1. Gymnázium Jiřího z Poděbrad (13,5 bodu ze 16)
2. Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce (11,5 bodu ze 16)
3. Střední zemědělská škola a Střední odborná škola Poděbrady (0 bodů ze 16)

Výsledky hráčů:
Lukáš Hučík – 3 body ze 4
Dominika Tanglová – 2,5 bodu ze 3
Bořivoj Kolář – 4 body ze 4
Lukáš Bastián – 2 body ze 4

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

František Rachlík

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 9. 1904 v Nymburce, zemřel v Praze 13. 2. 1980. Po skončení vojenské služby studoval na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy filozofii, dějiny umění a estetiku.

Svět v roce založení školy

Začaly vycházet Ľudové noviny

2. leden 1903

V Martině začaly vycházet Ľudové noviny (zprvu třikrát týdně), 

Nejčtenější

27.05.2026

Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce hledá od školního roku 2026/2027 nové učitele a učitelky pro výuku na nižším i vyšším gymnáziu.

celý článek
26.05.2026

Studentský parlament Gymnázia Bohumila Hrabala Nymburk pořádá Majáles 2026 – jednu z největších studentských akcí v České republice. Letos se vracíme po roční pauze a chystáme se to udělat pořádně.
Akce se koná v sobotu 30. května 2026 od 13:45 do půlnoci pod nymburskými hradbami. Vstup je pro všechny zcela zdarma.

celý článek
27.05.2026
Naše učitelka informatiky Lenka Vojtěchová převzala ocenění za pedagogickou činnost v rámci republikového finále soutěže HAXAGON Skirmish Czech Republic 2026, které se konalo 14. května 2026. Ocenění jí předal ministr školství Robert Plaga.Toto ocenění je významným uznáním její práce v oblasti rozvoje studentů v informatice, programování, kybernetické bezpečnosti a moderních technologií.
celý článek