Okresní kolo ve volejbalu SŠ dívek a chlapců

Okresní kolo ve volejbalu SŠ dívek a chlapců

V letošním školním roce se okresní kolo SŠ ve volejbalu konalo ve velmi brzkém termínu, souběžně s ním proběhlo také krajské kolo v lehké atletice v Kolíně. Obě tyto události ovlivnily to, že v okresním kole startovalo méně družstev než v minulých letech. Naší školu reprezentovala celkem čtyři družstva. Dvě družstva dívek a dvě družstva chlapců. Naši chlapci i dívky obsadili 1. a 2. místo v obou kategoriích. 

V chlapecké tříčlenné skupině se hrálo každý s každým na tři vítězné sety. Turnaj zahájily prvním zápasem naše A družstvo proti ZŠ Komenského z Lysé nad Labem. A hrálo ve složení: Jáchym Křížek, Matěj Fidler, Filip Žák, Jakub Kotas, Vojta Pýcha a doplňoval je vždy jeden z hráčů z B týmu. Naši chlapci vyhráli jasně 3:0. K druhému zápasu nastoupilo naše B družstvo proti stejnému soupeři.Za B tým hráli studenti z nižšího gymnáziaFanda Vlasák, Aleš Prokop, Ondra Danzer, Tobiáš Daneš, OndraSkořepa a Petr Strolený. I oni porazili svého soupeře 3:0. V posledním zápasu ve skupině nastoupilo naše Áčko proti Béčku. Vítězem v tomto utkání, a zároveň i v turnaji se stalo naše A družstvo.

 

V  kategorii dívek se mezi sebou utkaly 4 týmy: naše A a B družstvo a dívky ze SZŠ Nymburk a ze ZŠ Komenského v Lysé nad Labem. Dívky hrály ve čtyřčlenné skupině každý s každým na 2 vítězné sety. Turnaj zahájilo naše Áčko:  Bětka Šichtová, Jarča Mrázová, Verča Martínková, Eliška Doležalová, Eva Valentová a Eliška Olachová a dívky z Lysé nad Labem. Zápas vyhrála naše děvčata 2:0. V dalším utkání nastoupily proti sobě dívky ze SZŠ a naše B:  Natálie Šteflová, Mariana Riegrová, tyto dvě hráčky z vyššího gymnázia doplňovaly studentky ze sekundy a tercie Bára Bohuslavová, Kája Šustrová, Mája Elišková a Kája Šilhánová. Naše mladé volejbalistky využily podpory svých dvou starších kolegyň a vyhrály v tomto vyrovnaném utkání 2:0. V dalších zápasech si pak poradily i s naším Áčkem a týmem z Lysé nad Labem a turnaj vyhrály. Naše Áčko, díky prohře s Béčkem obsadilo 2. místo. Na 3. místě skončilo družstvo ze SZŠ, bez vítězství v turnaji obsadily 4. místo dívky ze ZŠ Komenského v Lysé nad Labem.

 

Děkuji hráčkám a hráčům za předvedené výkony a vydatnou pomoc při organizaci turnaje. 

V. Martínková

 

Výsledky

chlapci

1.       místo: GBH Nymburk A

2.       místo: GBH Nymburk B

3.       místo: ZŠ Komenského Lysá nad Labem

dívky

1.       místo: GBH Nymburk B

2.       místo: GBH Nymburk A

3.       místo: SZŠ Nymburk

4.       místo: ZŠ Komenského Lysá nad Labem

Aktuální informace

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
Celý článek
29.04.2022

Sledujte vývoj přijat - nepřijat!

31.01.2022

Ředitel školy zveřejnil kritéria přijjímacího řízení:

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 6. 9. 1922 v Nymburce a zemřel v r. 1996 v Nymburce. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Srdečná dohoda

6. červenec 1903

Návštěva francouzského prezidenta Émila Loubeta a ministra zahraničí Théophila Delcassého v Londýně byla počátkem jednání s Británií, které vedlo 8. 4. 1904 k vytvoření tzv. Entente cordiale – dohody o vzájemné spolupráci Francie a Británie.

Nejčtenější

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
celý článek
10.05.2022

Pokud máte rádi skvělou hudbu a jídlo, doražte na Majáles, pořádaný studenty gymnázia, který se koná 14. 5. 2022 v Nymburce v Parku Pod Hradbami. Dokonce nepotřebujete ani lístek. Začínáme v 13:30.

celý článek
30.04.2022

Páteční, slunečné ráno bylo před naší školou netradiční.  Za zvuků píšťalek, bubínků, řehtaček a ve šmloulích převlecích, se přišli rozloučit maturanti se školou. Tradiční rituál, který neodmyslitelně patří k naší škole, se po covidovém období vrátil a jsme tomu rádi!

Přejeme všem maturantům hodně štěstí u závěrečných testů, zkoušek i obhajob!

Vzpomínky na poslední zvonění – foto Michal Hrstka

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu