Okresní kolo ve volejbale chlapců a dívek ze základních škol a víceletých gymnázií.

V úterý 9. 4. 2019 se v hale na zimním stadionu v Nymburce uskutečnilo okresní kolo ve volejbale chlapců a dívek ze základních škol a víceletých gymnázií. V soutěži dívek jsme již poněkolikáté za sebou získali 1. místo.

Turnaj se hrál ve dvou skupinách. Pětičlenné dívčí a čtyřčlenné chlapecké. Každý zápas se hrál na dva vítězné sety do 15.

Do dívčí skupiny nastoupily tyto týmy:

Gymnázium B. Hrabala Nymburk

Komenského Nymburk

RAF Nymburk

Tyršova Nymburk

Kostomlaty nad Labem

Ve skupině chlapců hrály týmy:

Gymnázium B. Hrabala Nymburk

Komenského Nymburk

JAK Lysá nad Labem A

Tyršova Nymburk

Družstvo dívek, ve kterém hrály tyto studentky: Anna Vávrová, Karolina Šustrová, Barbora Bohuslavová, Magdaléna Elišková, Karolína Šilhánová a Barbora Pechová, jasně vyhrálo všechny zápasy a získalo 1. místo. Bohužel se hned v prvním setu zranila Kája Šustrová, a tak si děvčata musela poradit i bez ní v pěti. Velkou oporou všem byla Bára Bohuslavová, která svým výkonem ukázala, proč se stala členkou reprezentačního volejbalového výběru starších žákyň.

Naše družstvo chlapců startovalo mimo soutěž, protože bylo složeno pouze z těchto tří hráčů: Tobiáš Daneš, Ondřej Skořepa, a Kryštof Engelthaler, v každém zápase s nimi hrála tři děvčata, přesto dokázali získat jeden set s konečným vítězem turnaje ze ZŠ Komenského v Nymburce.

Konečné pořadí:

dívky:

1. Gymnázium B. Hrabala Nymburk
  2.  Komenského Nymburk
  3.  Tyršova Nymburk
  4.  Kostomlaty nad Labem
  5.  RAF Nymburk

chlapci:

1.  Komenského Nymburk
  2.  Tyršova Nymburk
  3.  JAK Lysá nad Labem A
  4. Gymnázium B. Hrabala Nymburk

Na bezchybné organizaci turnaje se podíleli studenti z kvinty A a B: Fanda Vlasák, Aleš Prokop, Petr Strolený a Ondra Danzer

Děkuji všem zúčastněným za vzornou reprezentaci naší školy. VM

Absolvoval v roce 1934.

Narodil se 9. 11. 1915 v Nymburce. Učil se hrát na housle, klavír, varhany a také zpíval.

Nafukování trustů

Americký Kongres schválil zákon omezující tzv. nafukování trustů tím, že rozšiřování trustů podléhá rozhodnutím generálního prokurátora.