Okresní kolo v přespolním běhu na Ostrově

Okresní kolo v přespolním běhu na Ostrově

V pondělí 11.10. se po dlouhé covidové pauze opět konala sportovní akce pro žáky základních i středních škol. Jednalo se o poměrně populární a hojně obsazovaný přespolní běh. Organizace letošního okresního kola se nakonec ujalo naše gymnázium, vystřídali jsme tak své kolegy z Lysé nad Labem, kteří již uspořádali mnoho ročníků minulých. 

V ranních hodinách jsme se sešli na atletickém stadionu Nymburk, kde proběhla prezentace družstev. Následně jsme se již přesunuli do prostorů nymburské Rémy a přilehlého lesoparku, kde závod probíhal. O zajištění trati se postarali žáci zejména 5QB a 4A, kterým za to patří velké poděkování. Výsledkový servis a organizaci v cíli skvěle zvládali a velmi nám pomohli studenti z 8OA. Také jim velmi děkujeme. Role startéra a časoměřiče se ujal pan učitel Nedbal, výpočetní techniku a zpracování výsledků měl na starosti pan učitel Mokrý

Nejprve se na start postavila děvčata v nejmladší kategorii III., tedy 6. - 7. třída ZŠ. V konkurenci celkem 14ti škol jsme skončili na 9. příčce, vítězi se staly dívky ze ZŠ Václava Havla Poděbrady.

Následoval závod dívek kategorie IV. (8.-9.třída), které měly trať shodnou jako dívky mladší, tedy cca 1650m. Zde jsme vybojovali pěkné 5. místo, vítězství vybojoval tým ZŠ Komenského Nymburk.

Početně nejobsazenější byla kategorie chlapců kategorie III., startovalo celkem 80 závodníků. Vítězství vybojoval opět tým ZŠ Komenského Nymburk, naši kluci doběhli na 8. místě.

Nejlépe se nám povedl závod chlapců kategorie IV. (tedy 8.-9. třídy). Tým gymnázia obsadil druhé místo za ZŠ Juventa Milovice, 

Všechny vítězné týmy ZŠ tak zamíří dne 14.11. na krajské kolo do Příbrami.

 

Zhruba od 11h pak pokračovala akce závody středních škol.

Na trať se nejdříve vydaly dívky, které čekalo cca 3500m nymburským Ostrovem. Po velmi vyrovnaném boji nakonec zvítězili dívky Gymnázia Jiřího z Poděbrad před naším týmem.

Posledním závodem byl závod chlapců na 5000m, který ovládl náš atlet Jakub Šantavý. V kategorii týmů však 1. místo obsadili běžci z SOŠ a SOU Nymburk.

 

Všem zúčastněným školám děkujeme a gratulujeme k pěkným sportovním výkonům. Zároveň děkujeme všem studentům našeho gymnázia za skvělou pomoc s organizací. 

 

Díky práci fotografa Františka Vlasáka z 8OA se ve fotogalerii může najít téměř každý běžec či běžkyně.

odkaz: https://vklasi.rajce.idnes.cz/Prespolni_beh_11.10.%2C_okres_Nymburk/

Aktuální informace

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
Celý článek
29.04.2022

Sledujte vývoj přijat - nepřijat!

31.01.2022

Ředitel školy zveřejnil kritéria přijjímacího řízení:

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 25. 12. 1908 Nymburce. V letech 1925 – 1930 studoval inženýrské stavitelství na pražské technice, pak Akademii výtvarného umění.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lov velryb

15. prosinec 1903

Norsko zakázalo na deset let lov velryb v pobřežních vodách. 

Nejčtenější

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
celý článek
10.05.2022

Pokud máte rádi skvělou hudbu a jídlo, doražte na Majáles, pořádaný studenty gymnázia, který se koná 14. 5. 2022 v Nymburce v Parku Pod Hradbami. Dokonce nepotřebujete ani lístek. Začínáme v 13:30.

celý článek
30.04.2022

Páteční, slunečné ráno bylo před naší školou netradiční.  Za zvuků píšťalek, bubínků, řehtaček a ve šmloulích převlecích, se přišli rozloučit maturanti se školou. Tradiční rituál, který neodmyslitelně patří k naší škole, se po covidovém období vrátil a jsme tomu rádi!

Přejeme všem maturantům hodně štěstí u závěrečných testů, zkoušek i obhajob!

Vzpomínky na poslední zvonění – foto Michal Hrstka

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu