Okresní kolo v přespolním běhu na Ostrově

Okresní kolo v přespolním běhu na Ostrově

V pondělí 11.10. se po dlouhé covidové pauze opět konala sportovní akce pro žáky základních i středních škol. Jednalo se o poměrně populární a hojně obsazovaný přespolní běh. Organizace letošního okresního kola se nakonec ujalo naše gymnázium, vystřídali jsme tak své kolegy z Lysé nad Labem, kteří již uspořádali mnoho ročníků minulých. 

V ranních hodinách jsme se sešli na atletickém stadionu Nymburk, kde proběhla prezentace družstev. Následně jsme se již přesunuli do prostorů nymburské Rémy a přilehlého lesoparku, kde závod probíhal. O zajištění trati se postarali žáci zejména 5QB a 4A, kterým za to patří velké poděkování. Výsledkový servis a organizaci v cíli skvěle zvládali a velmi nám pomohli studenti z 8OA. Také jim velmi děkujeme. Role startéra a časoměřiče se ujal pan učitel Nedbal, výpočetní techniku a zpracování výsledků měl na starosti pan učitel Mokrý

Nejprve se na start postavila děvčata v nejmladší kategorii III., tedy 6. - 7. třída ZŠ. V konkurenci celkem 14ti škol jsme skončili na 9. příčce, vítězi se staly dívky ze ZŠ Václava Havla Poděbrady.

Následoval závod dívek kategorie IV. (8.-9.třída), které měly trať shodnou jako dívky mladší, tedy cca 1650m. Zde jsme vybojovali pěkné 5. místo, vítězství vybojoval tým ZŠ Komenského Nymburk.

Početně nejobsazenější byla kategorie chlapců kategorie III., startovalo celkem 80 závodníků. Vítězství vybojoval opět tým ZŠ Komenského Nymburk, naši kluci doběhli na 8. místě.

Nejlépe se nám povedl závod chlapců kategorie IV. (tedy 8.-9. třídy). Tým gymnázia obsadil druhé místo za ZŠ Juventa Milovice, 

Všechny vítězné týmy ZŠ tak zamíří dne 14.11. na krajské kolo do Příbrami.

 

Zhruba od 11h pak pokračovala akce závody středních škol.

Na trať se nejdříve vydaly dívky, které čekalo cca 3500m nymburským Ostrovem. Po velmi vyrovnaném boji nakonec zvítězili dívky Gymnázia Jiřího z Poděbrad před naším týmem.

Posledním závodem byl závod chlapců na 5000m, který ovládl náš atlet Jakub Šantavý. V kategorii týmů však 1. místo obsadili běžci z SOŠ a SOU Nymburk.

 

Všem zúčastněným školám děkujeme a gratulujeme k pěkným sportovním výkonům. Zároveň děkujeme všem studentům našeho gymnázia za skvělou pomoc s organizací. 

 

Díky práci fotografa Františka Vlasáka z 8OA se ve fotogalerii může najít téměř každý běžec či běžkyně.

odkaz: https://vklasi.rajce.idnes.cz/Prespolni_beh_11.10.%2C_okres_Nymburk/

Aktuální informace

19.11.2021

Zveřejňujeme souhrnné výsledky voleb do Školské rady GBHNB.

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1954.

Absolvoval Právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze se zvláštní specializací na mezinárodní právo.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lyžařské závody

únor 1903

Ve Vysokém nad Jizerou se konaly lyžařské závody za účasti mnoha zahraničních závodníků. 

Nejčtenější

09.11.2021

O víkendu 5. – 7. 11. 2021 proběhla na našich chatách v Rokytnici, v letošním školním roce již druhá, úklidová brigáda. Na 16 kolegů a kolegyň vyrazilo připravit naše chaty na zimní provoz.  Kromě podstatných oprav a výměny materiálu, chaty prošly generálním úklidem, včetně mytí oken a leštění podlah. Níže si můžete udělat představu o dílčích krocích, které brigáda za 2 dny zvládla.

celý článek
21.11.2021

Druhá letošní alumni beseda, na niž přijal pozvání soudce Nejvyššího správního soudu ČR prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D., musela být z důvodů na straně našeho hosta ZRUŠENA. Omlouváme se všem, kteří s ní na středeční večer počítali. Máme alespoň příslib, že se uskuteční v náhradním termínu 27. ledna 2022.

celý článek
06.11.2021

V pátek 5.11. se pro naši školu rozeběhl nový ročník SFL (Středoškolská futsalová liga), který byl v loňském roce z covidových důvodů zrušen. Po poměrně dlouhé pauze jsme si tak mohli zahrát futsal a změřit síly s konkurenčními školami. Los nás poslal do poděbradské skupiny, kde jsme narazili na HŠ Poděbrady, Ekogymnázium Poděbrady a Gymnázium Jiřího z Poděbrad. Ve čtyřčlenné skupině se hrálo systémem každý s každým, první a druhý tým postupoval do 2. kola.

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu