Okresní kolo Poháru Josefa Masopusta 2018

Ve čtvrtek 3.5. se konalo v areálu Bohemia Poděbrady okresní kolo Poháru Josefa Masopusta. Turnaje se zúčastnilo celkem pět škol, mezi nimi i Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce. Hrálo se systémem každý s každým, do krajského kola postupoval pouze vítěz.

Úvodní duel jsme sehráli s HŠ Poděbrady. Jedinou brankou rozhodl utkání kostomlatský kanonýr a ostrostřelec Jan Vlach, takže jsme si připsali nejtěsnější výhru 1:0. Do druhého duelu již naskočili letošní maturanti Klíma a Pokorný, kteří neváhali, a po písemné části přijeli podpořit svou školu. Duel se SOU Stravon Poděbrady jsme zvládli bez potíží 4:0. Bohužel následující souboj gymnázií pro nás dopadl špatně. Hráči Gymnázia Jiřího z Poděbrad byli mnohem aktivnější, vytvořili si mnoho gólových příležitostí a jen výkon Ondry Luňáčka v naší brance nás uchránil od debaklu. Přesto jsme prohráli 0:3. Závěrečný souboj se SZeŠ a SOU Poděbrady jsme vyhráli opět 1:0

Celkově jsme tedy skončili na druhém místě, vítězem se zaslouženě stalo poděbradské gymnázium.

Tým GBHN: Luňáček - Koniuk, Zoubek, Kudrna, Veselý, Procházka, Prokop, Křivský, Křenek, Trnečka Jakub, Vlach, Klíma, Pokorný

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Mgr. Žaneta Peřinová

Mgr. Žaneta Peřinová (*1980), novinářka, redaktorka sportovního zpravodajství České televize, absolvovala v roce 1998.

Motto školního roku 2018 - 2019
Jack Canfield 9 %
Og Mandino 25 %
Jacob K. Javits 4 %
Thomas Carlyle 12 %
J. W. Goethe 42 %
Blaise Pascal 9 %

Řízení vzducholodi

12. listopad 1903

Francouz Henri Juillot podal nový důkaz o řiditelnosti vzducholodi:

12.08.2018

Nezadržitelně se blíží začátek nového školního roku. Jako každý rok, tak i letos, hledáme během letních prázdnin motto pro další školní rok. Pomožte nám s výběrem toho nejlepšího, které nás bude v celém dalším školním roce provázet a motivovat! Pro motto, které vás nejvíce oslovilo, hlasujte v naší anketě!

Anketa bude uzavřena 31. 8. 2018

• Jack Canfield: „Velké myšlenky přitahují velké výsledky. Průměrné myšlenky přitahují průměrné výsledky.“
  • Og Mandino: „Vždycky udělej maximum. Co zasadíš nyní, sklidíš později.“
  • Jacob K. Javits: "Přáním být někde jinde ani čekáním na lepší podmínky nic nezískáš. Rozhlédni se tam, kde právě jsi, a udělej to, co se s tím dělat dá."
  • Thomas Carlyle: "Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím."
  • J. W. Goethe: "Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat."
  • Blaise Pascal: "Všechno štěstí v životě závisí na odvaze a práci."

Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.