Limoges - poslední hrací dny

Ve čtvrtek a v pátek se konaly na MS školních družstev poslední zápasy o konečné umístění. Jedna výhra a jedna porážka znamenaly celkové patnácté místo.

Družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce nezvládlo další zápas a prohrálo s Belgií 54:56.
Ve čtvrtečním utkání na Mistrovství světa jsme se střetli s prvním soupeřem, který byl stejně typově poskládán jako my. Belgie praktikovala v útoku systém 5-0, se kterým slavila úspěch již v první čtvrtině, kterou vyhrála o 13 bodů. Od druhé čtvrtiny jsme rozjeli stíhací jízdu, která však nakonec nestačila a prohráli jsme v samém závěru nešťastně o dva body. Opět nás zradily trestné hody, které jsme měli 17/7. Body: Kolář 13, Vitek 11, Šiler a Dlugoš po 9, Kotásek 4, Bubeník a Sarna po 3, Novotný 2.
V posledním zápase na turnaji jsme se utkali v boji o 15. místo s týmem Řecka, který jsme dokázali zdolat v prodloužení 61:59. Řekové vstoupili do utkání velmi aktivně a celoplošnou obranou, kombinovanou se zónou a ujali se vedení, které si udržovali po dvě čtvrtiny. Ve druhé půli se obraz hry změnil a začali jsme diktovat tempo. Pět minut před koncem jsme se dostali do vedení o devět bodů. V závěrečné minutě jsme neproměnili čtyři trestné hody a soupeř dokázal trojkou s klaksonem poslat utkání do prodloužení. V něm jsme byli lepším týmem a zaslouženě si dokráčeli pro vítězství. Body: Kolář 19, Kotásek 13, Šiler 10, Vitek 5, Ivan, Sarna a Bubeník po 4, Novotný 2.
Vystoupení našeho družstva v celém turnaji bylo hodnoceno vedením AŠSK ČR a trenéry velmi kladně. Patnácté místo výrazně předčilo umístění hráčů Brna v předcházejících ročnících. Pro mladé hráče BA Nymburk U17 a U19 by účast v turnaji měla být velkou motivací do další tréninkové práce. Velké poděkování patří, mimo hráčům, i trenéru Pavlu Benešovi, který svými bohatými zkušenostmi četl hru soupeřů a vedl družstvo k úspěšným výsledkům. Hráči U17 se v celostátní soutěži ČR umístili na prvním místě, proto se vrchol sezony - final four – koná příští víkend v Nymburce. Držíme pěsti a družstvo v hale ZŠ Komenského povzbudíme.