Postup basketbalistů

Postup basketbalistů

Necelý týden po vítězství v okresním kole SZLŠ nastoupili ve středu    22. 3. 2017 mladí basketbalisté v kole krajském. Opět se nemuselo nikam cestovat, soutěž proběhla na dvou hřištích v hale ZŠ Komenského v Nymburce. O vítězství a o postup do kvalifikace na republikové finále bojovalo 10 školních družstev. Naši hráči jsou převážně členy BA Nymburk – U 15, nastoupili v této sestavě: 4KA – Matěj Novák a Troy Swingler, 4KB – Jan Pavlíček a Ondra Laš, 3TA – Ondra Hodač, 3TB – Filip Kábrt, Jakub Formánek.

Ve dvou tříčlenných a jedné čtyřčlenné skupině se hrálo systémem každý s každým, postupovala první dvě družstva. Následovala semifinálová utkání prvních s druhými, vítězové utvořili jednu tříčlennou finálovou skupinu, ve které se opět každý s každým hrálo o celkové vítězství a o dvě postupová místa.
Našimi soupeři v tříčlenné skupině byli žáci ze ZŠ Mladá Boleslav (22:6) a ze ZŠ Benešov (38:12). Z druhé tříčlenné skupiny postoupila ZŠ Stochov a ZŠ Mělník (poslední skončil Rakovník), ze čtyřčlenné skupiny postoupilo Gymnázium Kolín a také ZŠ Příbram (skončili žáci z Brandýsa n/L. a z Roztok).
V prvním semifinále jsme nastoupili proti Příbrami, střelecky se nám příliš nedařilo, ale zápas jsme vyhráli 17:11. Do finálové skupiny dále postoupili hráči Kolína a Stochova. V utkání proti Stochovu jsme hráli velmi dobře, dařila se střelba, fungovala obrana, proto jsme vyhráli výrazným rozdílem 27:4. Posledním naším soupeřem byli reprezentanti druhého gymnázia v soutěži – Kolína. Dva rozdíloví hráči soupeře si na hřišti dělali, co chtěli. Nebyli jsme schopni je ubránit, oni procházeli přes naší obranu a zakončovali dvojtakty. Prohráli jsme 15:26. Protože Kolín vyhrál i poslední zápas proti Stochovu, bez porážky vyhrál celý turnaj a postoupil do kvalifikace o republikové finále do Poděbrad (4. 4. 2017). Do kvalifikace si vybojovalo cestu i družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce, ale z druhého místa, což znamená cestování     11. 4. 2017 do Jičína. Celkové třetí místo obsadil Stochov.

Aktuální informace

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
Celý článek
29.04.2022

Sledujte vývoj přijat - nepřijat!

31.01.2022

Ředitel školy zveřejnil kritéria přijjímacího řízení:

Významní absolventi

Mgr. Žaneta Peřinová

Mgr. Žaneta Peřinová (*1980), novinářka, redaktorka sportovního zpravodajství České televize, absolvovala v roce 1998.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Kartuziánský řád

29. duben 1903

Dlouhotrvající rozepře mezi francouzskou vládou a řeholními řády, zvláště kartuziány, vyvrcholily v první polovině roku 1903:

Nejčtenější

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
celý článek
10.05.2022

Pokud máte rádi skvělou hudbu a jídlo, doražte na Majáles, pořádaný studenty gymnázia, který se koná 14. 5. 2022 v Nymburce v Parku Pod Hradbami. Dokonce nepotřebujete ani lístek. Začínáme v 13:30.

celý článek
30.04.2022

Páteční, slunečné ráno bylo před naší školou netradiční.  Za zvuků píšťalek, bubínků, řehtaček a ve šmloulích převlecích, se přišli rozloučit maturanti se školou. Tradiční rituál, který neodmyslitelně patří k naší škole, se po covidovém období vrátil a jsme tomu rádi!

Přejeme všem maturantům hodně štěstí u závěrečných testů, zkoušek i obhajob!

Vzpomínky na poslední zvonění – foto Michal Hrstka

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu