Beach na náměstí

Po roce ožilo nymburském náměstí mezi čtvrtkem 9. 6. a úterý 12. 6. plážovým volejbalem. V prostoru před restaurací Biograf.se opět objevilo hřiště na beachvolejbal, na kterém se v tyto dny utkávali malí, velcí, zkušení, začínající, ale především nadšení volejbalisté.

Organizátoři těchto utkání: Jindra Licek a Vojta Věchet, stejně jako v loňském roce, mysleli i na školní družstva, a tak ve čtvrtek 9. 6. patřilo hřiště našim studentům, kteří postavili 5 čtyřčlenných týmu, jež se utkaly mezi sebou v jedné skupině, hrálo se na čas, každé utkaní trvalo 20minut. Vítězem se stalo družstvo PRDELKY: ve složení Verča Žampová, Fanda Vlasák, Anička Vávrová a Kačka Pokorná.

Ve všech týmech nastoupili volejbalisti, kteří hrají za volleyball.cz Nymburk, a navštěvují naši školu. Zdatně je doplňovali studenti, kteří každou středu, hrají volejbal ve školním sportovním kroužku. Zavítali i bývalí studenti Jirka Szitta a Lukáš Kolbaba a čerstvá abiturientka Evča Brzobohatá.

A kdo další ještě hrál: Petr Strolený, Kája Šustrová, Vojta Pustý, Lucka Procházková, Bára Bohuslavová, Tobiáš Daneš, Ondra Danzer, Ondra Skořepa, Mary Riegerová, Vojta Potměšil, Anička Truong, Aleš Prokop, Maruška Vítů, Terka Jakubcová, Vašek Novotný

1. místo PRDELKY
  2. místo OKENICE
  3. místo SUCHÁČI
  4. místo KAREL
  5. místo SPARTANI

V pátek se mezi sebou utkala družstva z druhého stupně ZŠ, naše škola postavila tři týmy:

1.    Fanda Vlasák, Petr Strolený, Kája Šustrová, a Bára Bohuslavová

2.    Aleš Prokop, Ondra Danzer, Bára Pechová a Kája Šilhánová

3.    Tobiáš Daneš, Ondra Skořepa, Anička Vávrová a Kačka Pokorná

Do soutěže nastoupilo celkem 10 družstev, která hrála ve dvou skupinách. První a druhý z obou skupiny hráli zápas o finále, vítězové se pak utkali o první místo a poražení o místo třetí.

1. místo GBH Nymburk 1
  2. místo GBH Nymburk 3
  3. místo GBH Nymburk 2
  4. místo volleyball.cz

Beachové dny na náměstí probíhaly i během víkendu, kdy si na pískovém hřišti mohl zahrát každý, kdo se domluvil s organizátory. Pro diváky byl připraven bohatý doprovodný program.

V pondělí dopoledne se utkaly týmy v modrém minivolejbalu, bohužel bez naši účasti.

V úterý se odehrály zápasy středních škol.

1. Jáchym Křížek, Bety Šichtová a Mary Riegerová
  2. Filip Žák, Bára Bohuslavová, Verča Martínková a Aleš Prokop
  3. Fanda Vlasák, Verča Žampová, Terka Skořepová, Kája Šustrová
  4. Petr Strolený, Ondra Danzer, Tobiáš Daneš a Míša Rumlerová

1. místo GBH Nymburk 1
  2. místo GBH Nymburk 2
  3. místo GBH Nymburk 3
  4. místo GBH Nymburk 4
  5. místo SZŠ Nymburk

Zobrazeno: 435x

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 21. 9. 1929. Státní reálné gymnázium v Nymburce navštěvoval v letech 1940 až 1948. Jisté literární sklony projevoval již na gymnáziu – vydal třídní časopis TERMIT.

Motto školního roku 2018 - 2019
Jack Canfield 9 %
Og Mandino 25 %
Jacob K. Javits 4 %
Thomas Carlyle 12 %
J. W. Goethe 42 %
Blaise Pascal 9 %

Kongres historiků

1. duben 1903

Začal mezinárodní kongres historiků v Římě. Čestným předsedou byl zvolen Theodor Mommsen.

12.08.2018

Nezadržitelně se blíží začátek nového školního roku. Jako každý rok, tak i letos, hledáme během letních prázdnin motto pro další školní rok. Pomožte nám s výběrem toho nejlepšího, které nás bude v celém dalším školním roce provázet a motivovat! Pro motto, které vás nejvíce oslovilo, hlasujte v naší anketě!

Anketa bude uzavřena 31. 8. 2018

• Jack Canfield: „Velké myšlenky přitahují velké výsledky. Průměrné myšlenky přitahují průměrné výsledky.“
  • Og Mandino: „Vždycky udělej maximum. Co zasadíš nyní, sklidíš později.“
  • Jacob K. Javits: "Přáním být někde jinde ani čekáním na lepší podmínky nic nezískáš. Rozhlédni se tam, kde právě jsi, a udělej to, co se s tím dělat dá."
  • Thomas Carlyle: "Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím."
  • J. W. Goethe: "Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat."
  • Blaise Pascal: "Všechno štěstí v životě závisí na odvaze a práci."

Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.