Videoprezentace k našim sočkám v krajském kole

Videoprezentace k našim sočkám v krajském kole

K dnešnímu dni, kdy se uzavírají přihlášky, zůstává v soutěži Středoškolská odborná činnost 25 prací postupujících do krajského kola z naší školy. Z důvodu karantény soutěž letos pokračuje v online podobě. Součástí každé přihlášky je ke každé práci tzv. videoprezentace, v níž autoři své výzkumy představují. Odkazy na vlogy s videoprezentacemi na YouTube najdete v tomto článku.

Po upravení propozic letošního 42. ročníku Středoškolské odborné činnosti (SOČ), aby mohla probíhat i v době nařízené karantény a nouzového stavu v ČR, přibyla pro postupující nová podmínky přihlášky. Museli předstoupit před kameru a své pro školní kolo již připravené prezentace natočit se svým průvodním komentářem na video s maximální stopáží 10 minut. Během nich představili svou práci, její cíle, metody, úskalí a také zjištění a zhodnocení svého přínosu. Mnozí při tom mohli na kameru ukázat i své 3D výstupy práce SOČ. Vzniklé videoprezentace, které vložili na server YouTube, poslouží hodnotícím komisím jako příprava na online obhajobu prací, která se pro náš kraj bude konat 4. a 5. května 2020. V určený čas pro každý ze soutěžních oborů se v tyto dny soutěžící přihlásí do virtuální konferenční místnosti a budou ze svých domovů připraveni odpovídat na otázky hodnotící komise, jakoby před komisí stáli osobně. Budoucnost soutěže samozřejmě ztížilo i zrušení finanční podpory Ministerstva školství ČR. Přesto se v podobném režimu jako v krajích počítá i s celostátní přehlídkou.

Velmi oceňujeme, že 25 sočkařů z původně celkem 32 postupujících ze školního kola, se rozhodlo i po změně podmínek soutěž nevzdat. Pro některé to byla na serveru YouTube premiéra. Posuďte sami, jak si při tom počínali. Odkazy obsahuje přiložená cloudová tabulka se jmény autorů, čísly a názvy soutěžních oborů a samozřejmě tématy jejich prací. Stejně jako v předchozích letech jsou letošní práce i přes svou různorodost velmi kvalitně zpracované a věříme, že budou alespoň některé z nich proto oceněny medailemi, popř. postoupí do republikového kola. Závěrem ještě statistické srovnání s loňským školním rokem a 41. ročníkem SOČ: Loni do Kutné Hory zamířilo na Krajské kolo SOČ 23 soutěžících. Letošní počet 25 je tedy zase určitým pokrokem. Pokud chcete, vzpomeňte společně s námi první květnové pondělí a úterý na naše sočkaře při jejich obhajobách, komplikovaných letošní nestandardní epidemiologickou situací. Podpora v myšlenkách, třebas na dálku, se počítá a určitě potěší.

Přihlášky s odkazy na videoprezentace 

PaedDr. Helena Hantonová
Mgr. Radka Mlázovská
Mgr. Miroslav Soukup
školní garanti SOČ

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Škpt. pěchoty Jindřich Šilhánek (24. 2. 1898-9. 5. 1945), voják, legionář, odbojář za 2. světové války, maturoval v roce 1916.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 21 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 14 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 13 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 451
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Neúspěšná jednání o úředním jazyku

3. leden 1903

Němečtí a čeští poslanci se sešli ve Vídni na konferenci, která měla vyřešit jazykový problém v Čechách. 

Nejčtenější

28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

celý článek
28.08.2020

22.6. se sešla naše čtyřčlenná holčičí skupinka na nádraží v Nymburce a společně jsme pokračovaly do Rožďalovic, kde naše expedice oficiálně začala. 

Nejdříve jsme si přímo v Rožďalovicích prošly naučnou stezku ,,Holské rybníky” a v jednom z nich jsme se rovnou i vykoupaly. Potom jsme se už vydaly na cestu směrem do Tuchomi, kde jsme měly v plánu přespat. Další zastávkou byl Bučický mlýn, kde jsme si mohly prohlédnou různá domácí zvířata a dokonce si pohladit malého oslíka. Dále jsme už bez přestávky pokračovaly v cestě směr Tuchom. 

celý článek
08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!