Studenti 3. ročníku uspěli na Krajském kole SOČ!

Studenti 3. ročníku uspěli na Krajském kole SOČ!

Koncem března se na našem gymnáziu konalo školní kolo STŘEDOŠKOLSKÉ ODBORNÉ ČINNOSTI, do které se v letošním roce zapojili tři studenti ze třetího ročníku. Vzhledem k pravidlům soutěže SOČ bylo možné, aby obě práce („Crohnova choroba a informovanost o ní mezi studenty středních škol“ od Nikoly Soukupové a „Život s diabetes mellitus“ od Nikoly Kotršálové a Petra Pokorného) postoupily do dalšího kola a bojovaly o co možná nejlepší umístění na krajské přehlídce nejlepších prací. Krajské kolo se letos konalo 30. 4. 2013 v Kladně. Hostitelem této přehlídky byla Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie.

Po překonání odporu ke vstávání jsme se v brzkých ranních vypravili spolu s paní profesorkou Hanlovou do Kladna. Spolu s námi se na krajské kolo jela podívat i skupina osmi dívek (převážně ze druhého ročníku), které by se v dalším ročníku do středoškolské odborné činnosti rády zapojily.

Krajské kolo bylo pod skvělou organizací již uvedené školy, tudíž vše proběhlo bez potíží. Nervy s námi sem tam cloumaly, ale bez toho by to asi nebylo ono. Obě práce z naší školy, byly v jedné kategorii – ZDRAVOTNICTVÍ. V tomto oboru se na krajskou přehlídku dostalo celkem šest prací. Obhajoby se konaly v oddělených učebnách a trvaly od deseti do patnácti minut. Komise, složená z odborníků daných oborů, vždy po každé obhajobě práci krátce okomentovala.

Slavnostní vyhlášení se konalo v nově zrekonstruované aule zdejší školy za přítomnosti všech soutěžících ze všech soutěžních oborů, všech komisařů a pozvaných hostů. Z každé soutěžní kategorie byly vyhlášeny tři nejlepší práce, přičemž pouze práce na prvním místě vždy automaticky postupovala do celorepublikového kola, které se koná přes víkend od 14. do 16. června 2013 v Brně.

Při vyhlašování naší kategorie jsme byli všichni neskutečně nervózní. Vyhlášení prvního místa nám ale na tváři vykouzlilo úsměv. Práce Nikoly Kotršálové a Petra Pokorného „Život s diabetes mellitus“ se umístila na prvním místě a postoupila tak na přehlídku do Brna.  Radost, dojetí a štěstí, to všechno jsme po vyhlášení pocítili. Mrzelo nás však, že jsme při tomto nekompromisním boji museli porazit i spolužačku a její práci, ale bohužel, takto to někdy doopravdy je.

Nyní je tu další výzva. Kraj je úspěšně za námi, ale tím to nekončí! V červnu vyrážíme do Brna!

 

Petr Pokorný, 3A

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek

Významní absolventi

Mgr. Žaneta Peřinová

Mgr. Žaneta Peřinová (*1980), novinářka, redaktorka sportovního zpravodajství České televize, absolvovala v roce 1998.

Svět v roce založení školy

2. listopad 1903

Došlo k dohodě ve španělské stávce horníků: 

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
04.02.2021

Otevřená věda je otevřená i v této době - covidové pandemii navzdory! S velkou radostí dáváme na vědomí, že do letošního ročníku Otevřené vědy vybrali pracovníci Akademie věd ČR celkem 5 studentů nymburského gymnázia. Tři z nich svou stáž absolvují na Fyzikálním, jedna na Botanickém a jedna na Geofyzikálním ústavu AV ČR.

celý článek
03.02.2021

Před 24 lety zemřel pan Bohumil Hrabal, jehož jméno nese hrdě naše škola. Připomeňte si s námi toto výročí a podívejte se na jeho nesmírně bohatý život a úžasné dílo!

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!