Školní kolo Geologické olympiády 2017

Školní kolo Geologické olympiády 2017

Geologická olympiáda (GeO) - vědomostní soutěž pro 2. stupeň ZŠ, odpovídající ročníky víceletých gymnázií a pro střední školy - je v tomto školním roce vyhlášena poprvé v celostátním rozsahu. Školní kolo se bude konat online 1. 2. 2017. K účasti je nutné se zapsat do sdílené tabulky v intranetu školy a zejména se do 18. 1. zaregistrovat do systému a online přihlásit do soutěže.

Nová celostátní soutěž pro začínající geology je vyhlášená Přírodovědeckou fakultou Masarykovy univerzity v Brně (Ústav geologických věd) ve spolupráci s Českou geologickou službou, PřF UK v Praze a Asociací muzeí a galerií ČR, z. s. Generálním partnerem je Diamond Prague Museum s.r.o. Je to předmětová soutěž ve znalostech z geologických disciplín s cílem napomáhat výuce o neživé přírodě, vyhledávat talentované žáky a systematicky podporovat a rozvíjet jejich odborný růst.

Základní informace o této soutěži přináší její web: http://www.geologicka-olympiada.cz/.

Školní a okresní kolo probíhá na dálku online po internetu v každé přihlášené škole. Řádně přihlášení budou 1. 2. 2017 na dobu soutěže (2. vyučovací hodina) uvolněni z výuky. Soutěž je vypsána ve dvou kategoriích: A ("Starší žáci") pro třídy nižšího gymnázia (primy až kvarty) a B ("Středoškoláci") pro celé vyšší a čtyřleté gymnázium. Předpokládanými favority budou zajisté kvartáni (probírají mineralogii a petrologii po celý rok na hodinách BIO), kvintáni a prváci, kteří měli geologii v předchozím školním roce, a zejména studenti sext a 2A, kteří na podzim absolvovali geokurzy. Do okresního kola postoupí z každé kategorie nejúspěšnější řešitel.

Školní kolo GeO představuje online vědomostní test. Jeho demoverzi si po registraci mohou všichni předem nezávazně vyzkoušet, stejně jako najít odpovědi na často kladené dotazy. Od zájemců tedy očekáváme:

a) že se co nejdříve zapíší do tabulky na cloudu (k přístupu do ní lze použít i níže uvedený QR kód). Ti, kteří budou 17. 1. 2017 na lyžařském kurzu, vyplní ke svému jménu "ANO" a své přihlášení do soutěže stihnou ve spolupráci s prof. Soukupem v pátek 13. 1. ještě před odjezdem. Tabulka slouží pro přehled o počtu přihlášených na naší škole a také k uvolnění z výuky na ŠK.

b) že se zaregistrují do IS MUNI (založí si tam účet a zapamatují heslo a systémem přidělené UČO) - potom si mohou projít všechny materiály, FAQ a vyzkoušet ukázkový test.

c) 17. 1. 2017 v 10:20 hodin dorazí do učebny č. 39, kde společně s pověřeným učitelem provedou přihlášení do soutěže (dostanou za školu zvláštní heslo, které je podmínkou přihlášení).

d) 1. 2. 2017 v 8:40 v učebně č. 39 napíší online vědomostní test ŠK GeO, na hodinu budou uvolněni z výuky.

Kroky b) a c) lze provést dohromady pod dohledem učitele 17. 1. Všechny dotazy ke GeO zodpoví prof. Miroslav Soukup.

Budeme rádi, pokud najdete odvahu a do této nové soutěže se zapojíte, bez ohledu na třídu, ročník nebo typ studia.

Předmětová komise BIO a ZEM

Zdroj: Webová stránka Geologické olympiády
Ke stažení
ikonaGeologická olympiáda 2017 - leták
ikonaGeologická olympiáda 2017 - pravidla
ikonaGeologická olympiáda 2017 - vědomostní obsah a doporučená literatura
ikonaGeologická olympiáda 2017 - pokyny k registraci (tutorial)

Aktuální informace

25.02.2021

Upozorňujeme zákonné zástupce uchazečů do 1.ročníku ve školním roce 2021-22, že v pondělí 1.3. je poslední možný termín k odevzdání přihlášky v kanceláři školy nebo k jejímu odeslání doporučeným dopisem.

03.02.2021

Informace k přijímacímu řízení

Vzhledem ke COVID situaci stanovujeme úřední hodiny pro odevzdání přihlášek takto:

 

pondělí 

9 - 11 a 14 - 16 hod.

středa   
9 - 11 a 14 - 16 hod.

 

Termín pro odevzdání přihlášek je 1. 3. 2021

 

Žádáme návštěvníky o dodržování hygienických opatření - vstup do školy je možný jen s rouškou, v hale školy použijte desinfekci a do kanceláře vstupujte jednotlivě.

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Půl století působil na nejvyšší úrovni střídavě jako hráč a trenér basketbalu a jako expert při OSN.

Svět v roce založení školy

Přistěhovalci do USA

3. březen 1903

V USA byl schválen přistěhovalecký zákon, 

Nejčtenější

01.02.2021

Ze školního do okresního kola soutěže postoupili tito mladí geografové: V kat. A F. Kubálek, K. Davídek (oba 1PB) a D. Ocelák (1PA), v kat. B A. Zemanová (2SA), v kat. C M. Kubečka, M. Terš (oba 3TA) a  Ž. Valentová (3TB) a v nejvyšší SŠ kategorii D J. Furgalák (8OA), P. Vilímek (7MA) a M. Laš (8OB).

celý článek
03.02.2021

Informace k přijímacímu řízení

Vzhledem ke COVID situaci stanovujeme úřední hodiny pro odevzdání přihlášek takto:

 

pondělí 

9 - 11 a 14 - 16 hod.

středa   
9 - 11 a 14 - 16 hod.

 

Termín pro odevzdání přihlášek je 1. 3. 2021

 

Žádáme návštěvníky o dodržování hygienických opatření - vstup do školy je možný jen s rouškou, v hale školy použijte desinfekci a do kanceláře vstupujte jednotlivě.

celý článek
10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!