Republikové kolo Konverzační soutěže ve francouzštině

Republikové kolo Konverzační soutěže ve francouzštině

Po úspěšné reprezentaci školy v krajském kole Konverzační soutěže ve francouzštině (KSF) se síly koordinátorky republikového kola KSF - Mgr. Renáty Trtíkové a žákyně Do Anh Phuong (4KA) postupující v kategorii A2 za Středočeský kraj upřely k datu 24. dubna 2014.

Bylo potřeba připravit vše tak, aby Francouzský institut mohl ve zmíněný den přijmout reprezentanty ze všech krajů České republiky a všichni účastníci mohli podstoupit část poslechovou a ústní (popis obrázku a situaci/konverzační téma). Do Anh Phuong soutěžila v kategorii A2 v opravdu silné konkurenci. Výsledkem jejího soustředěného úsilí a práce před porotou bylo skvělé druhé místo. Gratulujeme!
Chtěli bychom dodat, že se jedná o již třetí úspěch školy v řadě, a to svědčí o výborném zázemí francouzštiny na Gymnáziu Nymburk.

V přílohách najdete nejen výsledkovou listinu všech kategorií, ale i několik fotografií z republikového klání.

Ke stažení
ikonavysledkova_listina_republikove_kolo_KSF

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek
02.03.2021

Upozorňujeme zákonné zástupce uchazečů do 1.ročníku ve školním roce 2021-22, že v pondělí 1.3.  skončilo období, kdy bylo možné podat přihlášku ke studiu.

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1944.

Narodil se 19. 4. 1925. Vystudoval Fakultu spec. nauk ČVUT v Praze.

Svět v roce založení školy

Závod motorových člunů

11. červenec 1903

Konal se první závod motorových člunů na světě na 13,6 km dlouhé trati Royal Cork Yacht Clubu od sídla klubu v Corku do Glamire v Irsku.

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
16.02.2021

Podívejte se na video, které o škole natočili!

V "normální době" vždy na Dnech otevřených dveří provází naši studenti návštěvníky a uchazečům o studium a jejich rodičům podávají zasvěcené informace, co a jak na škole funguje, čím je škola zajímavá a jak splnila jejich očekávání. To bohužel není dnes možné a tak se Studentský parlament obrací na zájemce o studium touto cestou.

celý článek
24.02.2021

Ve středu 24.2. proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve FRJ. Z pochopitelných důvodů bylo letos online. Ale i přes tuto skutečnost se soutěž vydařila a máme postupující do krajského kola.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!