Přespolní běh - krajské kolo

Obě chlapecká družstva potvrdila medailová očekávání a z Mladé Boleslavi přivezla dvě bronzová místa.

Na okresním kole, které pořádalo naše gymnázium před čtrnácti dny zvítězilo družstvo sekundánů v kategorii III a družstvo chlapců vyššího gymnázia v kategorii V. Odstupy od soupeře dávaly naději, že by podobný úspěch mohla obě družstva zopakovat i na krajském kole, které se konalo v lesoparku Štěpánka v Mladé Boleslavi.

První se na startovní čáru závodu na 1500m postavili sekundáni. Celému závodu dominoval Petr Blažek(2SA), který se ihned od startu držel v popředí startovního pole a od poloviny tratě běžel sólo-závod. Stejně jako v Nymburce se i v Boleslavi všichni naši bodující běžci vešli do nejlepší dvacítky konečného pořadí.

Filip Davídek(2SB) dokončil 12, Marek Toman(2SB)  19, Viktor Havlíček(2SA)  20, Vojtěch Končický(2SA) 22 a Šimon Kudláček(2SB), který doplatil na nepovedený start 34. Celé družstvo společně získalo 52 bodů a za ZŠ Benešov a vítěznou ZŠ Kralupy obsadilo výborné třetí místo.  Mezi našimi a vítězi závodu bylo pouhých 10 bodů.

Také v závodě středních škol na 4500m jsme získali individuální medaili. Postaral se o ní Štěpán Klír(7MB). Štěpán výborně rozvrhl síly a od poloviny závodu, kdy se držel na pátém místě, začal soupeře mohutně stahovat. V samotném závěru poté těsně prohrál souboj o druhé místo a skončil třetí. I v této kategorii byli všichni naši bodující v první dvacítce. Adam Martínek(1A) 11, Vít Šesták(2A) 16, Jan Klír(8OB) 17 a Jakub Malík(2A) 19. I zde výborný kolektivní výkon přinesl 47 bodů a celkové třetí místo. Vítězná SPŠ Mladá Boleslav zvítězila ziskem 17bodů.

Každý z našich vytrvalců předvedl vynikající výkon na hraně svých možností a medaile z krajského kola přivážíme po dlouhých sedmi letech. Zároveň pro tento kalendářní rok uzavíráme venkovní soutěže, které se znovu rozběhnou až na jaře. Klukům patří velká gratulace a přání ať jim to běhá dál. Tyto týmy mají na to, aby se za rok pokusily probojovat třeba až na republikové finále.