Okresní kolo chemické olympiády kategorie D

Okresní kolo chemické olympiády kategorie D

V pátek 2. března se uskutečnilo na naší škole okresní kolo chemické olympiády kategorie D. Jeho organizaci měla opět na starosti paní profesorka Mgr. Marie Stojarová. Zúčastnilo se ho celkem osm žáků ze tří škol nymburského okresu.

Gymnázium Nymburk reprezentovali Pavel Souček a Martin Turek z 4KB a Nikola Runštuková ze 4KA, Gymnázium Jiřího z Poděbrad Vojtěch Lukavec, Martin Černý a Jakub Brázdil a Základní školu Václava Havla z Poděbrad Jan Bašta a Kamila Růžková. Olympiáda začala v půl deváté teoretickou částí. Po krátké přestávce následovala praktická část v chemické laboratoři.

Myslím, že budu hovořit za všechny soutěžící, když řeknu, že to nebylo vůbec jednoduché. V zadání se objevilo pár věcí, které jsme se ještě neučili, ale také spousta věcí, o kterých jsme se sice učili, ale úspěšně jsme je zapomněli. Ale i přesto se všichni zúčastnění žáci naší školy umístili na prvních třech místech v pořadí: první byl Pavel Souček, o druhou a třetí příčku se podělili žáci Martin Turek a Nikola Runštuková. Všichni postupují do krajského kola chemické olympiády, které se bude konat 12. dubna 2012 v Praze. Blahopřejeme vítězům a čest poraženým.

Nikola Runštuková

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1960.

Narodil se 30. 12. 1943 v Nymburce. Nebyl doporučen k dalšímu studiu, a proto pracoval jako dělník v Elektroisole v Kolíně.

Svět v roce založení školy

Rooseveltův projev

2. duben 1903

Americký prezident Theodore Roosevelt přednesl v Chicagu projev, jímž potvrdil, že Monroeova doktrína je stále základem americké zahraniční politiky. 

Nejčtenější

29.03.2026

Poprvé, co paměť sahá, se tři studenti naší školy zapojili do soutěže Certamen Latinum (latinské olympiády). A jednomu z nich, Filipu Slabému z 8OA, se podařilo docílit vítězství ve vyšší kategorii B soutěže na celorepublikové úrovni. Stalo se tak 19. března 2026 na Staroměstské radnici v Praze. Gratulujeme k opravdu mimořádnému výkonu.

celý článek
27.03.2026

Třetí alumni beseda ve školním roce 2025/2026 se v Městské knihovně Nymburk uskuteční ve čtvrtek 9. dubna 2026 od 17.30 hodin. Naším hostem bude ředitel Historického ústavu Akademie věd ČR prof. Martin Holý. Přiblíží nám Dětství středoevropských Habsburků v raném novověku.

celý článek
31.03.2026

V pondělí 30.3. se konal tradiční Velikonoční florbalový turnaj pro žáky VG. Třídy byly rozděleny do dvou skupin po šesti, kde se hrálo systémem každý s každým. První dva týmy postupovaly do semifinále.

celý článek