Ocenění žáků za úspěšnou reprezentaci Středočeského kraje - podruhé

Ocenění žáků za úspěšnou reprezentaci Středočeského kraje - podruhé

V úterý 29. listopadu se v kulturním domě v Mělníku konalo Ocenění žáků a studentů za úspěšnou reprezentaci Středočeského kraje ve školním roce 2015/2016. Ocenění bylo udělováno  1.– 3. místu v různých kategoriích – umělecké, praktické, matematické, jazykové, sportovní atd.

Mezi oceněnými byli i žáci Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce, především zabodovali ve sportovních soutěžích (viz starší článek). Pár studentů také "zazářilo" v logických soutěžích, konkrétně v Matematickém klokanovi – kategorie Klokánek – Magdaléna Elišková a Jan Klír, který se, bohužel, předání nezůčastnil.

Oceněným patří velký dík a držíme palce v tomto školním roce, aby byl alespoň z části tak bohatý na úspěšné reprezentanty jako ten minulý.

Zobrazeno: 3469x

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek
02.03.2021

Upozorňujeme zákonné zástupce uchazečů do 1.ročníku ve školním roce 2021-22, že v pondělí 1.3.  skončilo období, kdy bylo možné podat přihlášku ke studiu.

Celý článek

Významní absolventi

doc. Ing. Zdeněk Sobotka, DrSc.

Absolvoval v roce 1945.

Narodil se 13. 3. 1926 v Nymburce. Aktivně působil jako vedoucí vědecký pracovník v oborech teorie pružnosti a plasticity, mechaniky struktur a kontinua, v oborech reologie, bioreologie, vazkopružnosti a biovazkopružnosti i biomechaniky.

Svět v roce založení školy

Ritchie: náklady na jihoafrickou válku a čínskou expedici

23. duben 1903

Britský ministr Charles Th. Ritchie zveřejnil spolu s rozpočtem na rok 1903/1904 (143 954 000 liber šterlingů) náklady na jihoafrickou válku a čínskou expedici:

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
16.02.2021

Podívejte se na video, které o škole natočili!

V "normální době" vždy na Dnech otevřených dveří provází naši studenti návštěvníky a uchazečům o studium a jejich rodičům podávají zasvěcené informace, co a jak na škole funguje, čím je škola zajímavá a jak splnila jejich očekávání. To bohužel není dnes možné a tak se Studentský parlament obrací na zájemce o studium touto cestou.

celý článek
24.02.2021

Ve středu 24.2. proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve FRJ. Z pochopitelných důvodů bylo letos online. Ale i přes tuto skutečnost se soutěž vydařila a máme postupující do krajského kola.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!