Medailová smršť z krajské přehlídky SOČ 2018

Letošní krajská přehlídka Středoškolské odborné činnosti (SOČ) dopadla pro naši školu historicky nejlépe. Po loňském zisku šesti medailí jsme letos dosáhli na 11 cenných kovů, z toho 5 zlatých, 3 stříbrných a 3 bronzových. V krajském kole reprezentovalo nymburské gymnázium tentokrát 16 soutěžících, z toho 14 letošních maturantů a 2 předmaturanti. Přehlídku hostila SPŠ stavební a OA na Kladně. 18člennou výpravu (včetně 2 členů pedagogického doprovodu) na místo dopravil zcela nový, pohodlný, pronajatý mikrobus.

V jubilejním 40. ročníku konání SOČ jsme tak dosáhli dosud nepřekonaného výsledku. Pět vítězných prací v pěti soutěžních oborech postoupilo na celostátní přehlídku SOČ, která se bude konat v Olomouci 15. až 17. června 2018.

V konkurenci 97 prací z 23 škol z celého Středočeského kraje byla naše škola nejpočetněji zastoupena a obdržela také ze všech nejvíc medailových umístění. (Z každé školy můžou do krajské přehlídky SOČ postoupit nejvíce 2 práce v každém soutěžním oboru.)

Výtah z výsledků KK SOČ 2018 pro nymburské gymnázium

Oficiální a kompletní umístění prací ve všech oborech

Níže přikládáme nejen dokumentární fotografie, ale též diplomy studentů za jejich na krajské přehlídce oceněné práce. Chybějící diplomy budou doplněny.

Všem účastníkům letošních soček za sebe i za celý pedagogický sbor velice blahopřejeme. Děkujeme za to, že práce napsali tak kvalitně a že překonali útrapy spojené s přihlášením do soutěže i obhajoby na školní i krajské úrovni. Jsme na vás pyšní, protože k tomu je v tomto případě velice pádný důvod. A těší nás, že jsme k vašemu úspěchu mohli např. v rolích vedoucích prací také přispět.

L. Bubeníková, školní garantka SOČ, a M. Soukup

Zdroj: Webové stránky soutěže

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

plk. Jaroslav Čermák

Plk. letectva i. m. Jaroslav Čermák (27. 4. 1917-4. 6. 1943), pilot 310. a 313. stíhací perutě RAF, absolvoval v roce 1937.

Motto školního roku 2018 - 2019
Jack Canfield 9 %
Og Mandino 25 %
Jacob K. Javits 4 %
Thomas Carlyle 12 %
J. W. Goethe 42 %
Blaise Pascal 9 %

Pomník Husa

5. červenec 1903

V Praze na Staroměstském náměstí byl položen základní kámen k pomníku M. Jana Husa.

12.08.2018

Nezadržitelně se blíží začátek nového školního roku. Jako každý rok, tak i letos, hledáme během letních prázdnin motto pro další školní rok. Pomožte nám s výběrem toho nejlepšího, které nás bude v celém dalším školním roce provázet a motivovat! Pro motto, které vás nejvíce oslovilo, hlasujte v naší anketě!

Anketa bude uzavřena 31. 8. 2018

• Jack Canfield: „Velké myšlenky přitahují velké výsledky. Průměrné myšlenky přitahují průměrné výsledky.“
  • Og Mandino: „Vždycky udělej maximum. Co zasadíš nyní, sklidíš později.“
  • Jacob K. Javits: "Přáním být někde jinde ani čekáním na lepší podmínky nic nezískáš. Rozhlédni se tam, kde právě jsi, a udělej to, co se s tím dělat dá."
  • Thomas Carlyle: "Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím."
  • J. W. Goethe: "Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat."
  • Blaise Pascal: "Všechno štěstí v životě závisí na odvaze a práci."

Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.