Krajské kolo ZŠ ve volejbalu

Dne 3. 5 se uskutečnilo krajské kolo ve volejbalu pro studenty 8. a 9. tříd. Turnaj se konal v Neratovicích i přesto, že právě pořadatelské město v klání žádný tým nereprezentoval.

Původně se mělo utkat 10 týmů, mezi kterými se nacházely mimo jiné i naše naděje, ale studenti z Mnichova Hradiště se jaksi nedostavili, a tak se hrálo v 9. Po krátkém uvedení do dění se šlo losovat do tabulek. Tam měli naši borci však smůlu, jelikož se ocitli mezi velmi silnými družstvy. Kluci bojovali statečně už od začátku, ale na školy Kolína a Příbrami, které se pak ve finále utkaly o 1. a 2. místo, prostě nestačili. Ovšem od 3. zápasu už ztratili jenom jeden jediný set a skončili tak na 5. místě a bohužel nepostupují.

Čest a slávu pro naši školu získali Tobiáš Daneš, Fanda Vlasák, Ondra Skořepa, Ondra Danzer, Aleš Prokop, Karel Toman a basketbaloví mistři Petr Strolený, Dominik Najman a Ondřej Hodač.

ikonatabulky
ikona1-3. místo
ikonavýsledky

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 25. 12. 1908 Nymburce. V letech 1925 – 1930 studoval inženýrské stavitelství na pražské technice, pak Akademii výtvarného umění.

Motto školního roku 2018 - 2019
Jack Canfield 9 %
Og Mandino 25 %
Jacob K. Javits 4 %
Thomas Carlyle 12 %
J. W. Goethe 42 %
Blaise Pascal 9 %

James Joyce

2. únor 1903

Irský spisovatel James Joyce (1882-1941) opustil ve dvaceti letech své domovské město Dublin a odešel do Paříže. Jeho hlavním problémem byl nedostatek peněz.

12.08.2018

Nezadržitelně se blíží začátek nového školního roku. Jako každý rok, tak i letos, hledáme během letních prázdnin motto pro další školní rok. Pomožte nám s výběrem toho nejlepšího, které nás bude v celém dalším školním roce provázet a motivovat! Pro motto, které vás nejvíce oslovilo, hlasujte v naší anketě!

Anketa bude uzavřena 31. 8. 2018

• Jack Canfield: „Velké myšlenky přitahují velké výsledky. Průměrné myšlenky přitahují průměrné výsledky.“
  • Og Mandino: „Vždycky udělej maximum. Co zasadíš nyní, sklidíš později.“
  • Jacob K. Javits: "Přáním být někde jinde ani čekáním na lepší podmínky nic nezískáš. Rozhlédni se tam, kde právě jsi, a udělej to, co se s tím dělat dá."
  • Thomas Carlyle: "Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím."
  • J. W. Goethe: "Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat."
  • Blaise Pascal: "Všechno štěstí v životě závisí na odvaze a práci."

Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.