Krajské kolo Zeměpisné olympiády 2018

Krajské kolo Zeměpisné olympiády 2018

Krajské kolo ZeO 2018 ve středu 28. března 2018 nepřineslo naší škole tentokrát žádný cenný kov, nicméně alespoň dva naši reprezentanti ze čtyř vyslaných přesáhli 60bodovou hranici pro čestný titul "úspěšný řešitel KK ZeO 2018". Do místa konání KK na ZŠ Dukelskou v Benešově tentokrát doprovodila čtyřlístek nymburských mladých geografů prof. Alena Černá.

Z okresního kola do Benešova postoupili z Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce celkem 4 soutěžící, jeden v každé kategorii. V okresním kole byli dva z nich zlatí a dva stříbrní. V krajském kole byla těžká konkurence; nutno dále připomenout, že např. ve středoškolské kategorii D stál náš reprezentant - navštěvující letos teprve kvintu - i proti maturantům z jiných gymnázií.

V kategorii A (primy) sbíral první zkušenosti v této soutěži Pavel Komora (1PB). V krajském kole obsadil 22. místo. Na z našeho pohledu nejvyšší příčku se letos vyšplhal loňský vítěz KK v kat. A Jáchym Vodenka (2SA). Jakožto nynější sekundán ale letos soutěžil už samozřejmě v kat. B a svými 77,5 body se stal "úspěšným řešitelem" a má samozejmě proto nárok na diplom. V kategorii C, do níž patří terciáni společně s kvartány, byl pro letošek shledán jako 13. nejlepší geograf celého Středočeského kraje Petr Vilímek (4KA). I on se může těšit nejen ze svých 88,0 bodů ale i z diplomu "úspěšného řešitele". Do nejvyšší kategorie D, v níž se potýkají napříč ročníky všichni studenti středních škol, letos dorostl z předchozích let ostřílený matador ZeO Alexander Koukol (5QA). Jeho letošní až 16. místo a téměř 25bodová ztráta na vítěze byla pro nás nečekaným překvapením. Věříme, že šlo jen o dočasnou indispozici (samozřejmě ještě i s přičtení výše zmíněného relativního věkového handicapu), kterou Saša jistě napřesrok překoná a na soutěž jako takovou pro to zajisté nezanevře.

Všem čtyřem reprezentantům děkujeme za jejich přípravu a úsilí. K dosaženým umístěním jim gratulujeme. Zaslouženě jim budou udělené pochvaly a na konci školního roku se všichni mohou těšit na mimořádné stipendium.

Výsledková listina KK ZeO 2018 pro kategorii A
Výsledková listina KK ZeO 2018 pro kategorii B
Výsledková listina KK ZeO 2018 pro kategorii C
Výsledková listina KK ZeO 2018 pro kategorii D

 Za předmětovou komisi ZEM: Mgr. Miroslav Soukup

Zdroj: Webové stránky Zeměpisné olympiády

Aktuální informace

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

21.05.2018

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Významní absolventi

Škpt. pěchoty Jindřich Šilhánek (24. 2. 1898-9. 5. 1945), voják, legionář, odbojář za 2. světové války, maturoval v roce 1916.

Anketa

 
Má podle vás smysl existence osmiletých gymnázií?
ano 79 %
ne 21 %
Celkový počet hlasů: 799
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Krajinské výstavy

Červen 1903

Na počátku léta byly v Čechách zahájeny tři významné krajinské výstavy, jež měly představit příslušné kraje, jejich zvláštnosti v oblasti hospodářské, kulturní i společenské.

Nejčtenější

28.06.2018

V tomto školním roce navštěvovalo 15 z nás, žáků 1PB, předměty Literární praktikum a Školní časopis.  

celý článek
27.06.2018

V úterý 26. 6. přivítal sportovní areál Veslák již osmý ročník závodu malých dračích lodí základních škol.  V konkurenci čtyřiceti tří posádek z třinácti škol vybojovalo naše gymnázium jednu stříbrnou medaili.

celý článek
24.06.2018

V červnu se svého geokurzu dočkala i 2A, jejíž celotřídní účast v klasickém podzimním termínu byla ze závažného důvodu v té době vyloučena. S ohledem na vynikající počasí a také další příznivé okolnosti lze ale soudit, že odklad až na konec školního roku se vlastně vyplatil.

celý článek
 
Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.