Krajské kolo Zeměpisné olympiády 2013/2014

Krajské kolo Zeměpisné olympiády 2013/2014

V krajském kole ZeO 2013/2014 v pondělí 17. března 2014 Gymnázium Nymburk reprezentovali čtyři studenti. Všichni čtyři překročili 60% hranici počtu získaných bodů a stali se tak úspěšnými řešiteli KK ZeO. Tři z nich se ve velké konkurenci umístili do 6. místa ve své kategorii, což pro školu představuje velmi pěkný výsledek.

V nejmladší kategorii A (primy, 6. ročník ZŠ) se do KK ZeO probojoval Alexander Koukol z 1PA, který obsadil dokonce 5. příčku (v celorepublikovém žebříčku 59. příčku). Do kategorie C (tercie a kvarty, 8. a 9. ročníky ZŠ) jsme vyslali Jana Zavadila z 4KA, který se umístil také 5. (celostátně 47.). V kategorii D (střední školy) jsme měli dvě "želízka v ohni": Jiřího Móra z 2A a Petra Juriše z 5QA, kteří skončili na 6. a 19. pozici (J. Mór v rámci Česka na 85. pozici).

Do Benešova na ZŠ v Dukelské ulici doprovodil mladé geografy postupující z okresního kola ZeO prof. Soukup.

Všem čtyřem reprezentantům patří velká gratulace, budou jim udělené pochvaly a jejich učitelé zeměpisu ocení jejich zásluhy a práci v předmětu nad rámec běžných studijních povinností také v klasifikaci. Získané potvrzení o absolvování KK jako úspěšný řešitel se v budoucnu může hodit v přijímacím řízení na některé obory vysokých škol.

Za předmětovou komisi ZEM: Mgr. Miroslav Soukup

Zdroj: Webové stránky Zeměpisné olympiády
Ke stažení
ikonaVýsledková listina KK ZeO 2014
ikonaCelorepublikové pořadí KK ZeO

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek
02.03.2021

Upozorňujeme zákonné zástupce uchazečů do 1.ročníku ve školním roce 2021-22, že v pondělí 1.3.  skončilo období, kdy bylo možné podat přihlášku ke studiu.

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Půl století působil na nejvyšší úrovni střídavě jako hráč a trenér basketbalu a jako expert při OSN.

Svět v roce založení školy

Lidové divadlo

4. leden 1903

V Praze-Holešovicích zahájilo činnost lidové divadlo Uranie úspěšnou premiérou hry Ladislava Stroupežnického Vojtěch Žák, výtečník.

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
16.02.2021

Podívejte se na video, které o škole natočili!

V "normální době" vždy na Dnech otevřených dveří provází naši studenti návštěvníky a uchazečům o studium a jejich rodičům podávají zasvěcené informace, co a jak na škole funguje, čím je škola zajímavá a jak splnila jejich očekávání. To bohužel není dnes možné a tak se Studentský parlament obrací na zájemce o studium touto cestou.

celý článek
24.02.2021

Ve středu 24.2. proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve FRJ. Z pochopitelných důvodů bylo letos online. Ale i přes tuto skutečnost se soutěž vydařila a máme postupující do krajského kola.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!