Krajské kolo v šachu

Krajské kolo v šachu

Bruno Topenčík, Kateřina Kammová, Vladislav Stefaniv, Jan Vaňáček a Lukáš Ocelák zvítězili v krajském finále šachu družstev a po roce budou obhajovat bronzové medaile z MČR.

Kateřina Kammová

Jak je již tradicí, v polovině března jsme se, stejně jako v předchozích letech, vydali do Neratovic na krajský přebor škol v šachu. Změna ovšem nastala v tom, že každá kategorie hrála v jiný den.
V úterý 18. března jsme za nižší gymnázium vyjeli jako pětičlenný tým složený ze studentů kvarty B a tercie A, společně s Tomášem Mrázkem, do Neratovic. Přijeli jsme necelou hodinu před zahájením, takže jsme měli dostatečnou časovou rezervu. Našimi největšími konkurenty byly týmy z gymnázií v Českém Brodě a Benešově. Samozřejmě však mohlo kartami zamíchat kterékoliv z 34 družstev.
Hrálo se na čtyřech šachovnicích a první kolo jsme přesvědčivě vyhráli 4:0. Ve druhém kole přišlo lehké zaváhání v podobě výhry 2,5:1,5. Jelikož se počítá každý uhraný bod, po druhém kole jsme se propadli na čtvrté místo. To ale nic neznamenalo, protože celý turnaj byl ještě před námi. Další tři kola jsme vyhráli 3:1 a porazili tak všechny naše hlavní konkurenty – dva již zmíněné týmy a k tomu družstvo ZŠ Týnec nad Sázavou.
Poslední dvě kola tedy měla být snadná a vítězství už téměř jisté. A v tom jsme se nemýlili – v šestém kole jsme porazili Dobrovici 4:0 a v posledním kole nám k celkovému vítězství stačil jediný bod. Výhra 3,5:0,5 nám nakonec zajistila prvenství a postup na MČR, dokonce s náskokem tří bodů před druhým týmem.
A tak jsme si vybojovali už třetí zlaté medaile na tomto turnaji za poslední čtyři roky!

 

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Oldřich Kerhart

Absolvoval v roce 1914.

Narodil se 25. 1. 1895 v Poděbradech, zemřel r. 1947 v Praze. Působil jako malíř krajin a portrétů.

Svět v roce založení školy

Závod motorových člunů

11. červenec 1903

Konal se první závod motorových člunů na světě na 13,6 km dlouhé trati Royal Cork Yacht Clubu od sídla klubu v Corku do Glamire v Irsku.

Nejčtenější

29.03.2026

Poprvé, co paměť sahá, se tři studenti naší školy zapojili do soutěže Certamen Latinum (latinské olympiády). A jednomu z nich, Filipu Slabému z 8OA, se podařilo docílit vítězství ve vyšší kategorii B soutěže na celorepublikové úrovni. Stalo se tak 19. března 2026 na Staroměstské radnici v Praze. Gratulujeme k opravdu mimořádnému výkonu.

celý článek
27.03.2026

Třetí alumni beseda ve školním roce 2025/2026 se v Městské knihovně Nymburk uskuteční ve čtvrtek 9. dubna 2026 od 17.30 hodin. Naším hostem bude ředitel Historického ústavu Akademie věd ČR prof. Martin Holý. Přiblíží nám Dětství středoevropských Habsburků v raném novověku.

celý článek
31.03.2026

V pondělí 30.3. se konal tradiční Velikonoční florbalový turnaj pro žáky VG. Třídy byly rozděleny do dvou skupin po šesti, kde se hrálo systémem každý s každým. První dva týmy postupovaly do semifinále.

celý článek