Konverzační soutěž v angličtině

V průběhu prosince a ledna se mohli žáci všech tříd nižšího i vyššího gymnázia zúčastnit konverzační soutěže v angličtině, která byla rozdělena do tří věkových kategorií. V každé kategorii se soutěžilo v písemné a ústní části. Ti, kteří dosáhli největšího počtu bodů v písemné části, mohli předvést své kvality v mluveném projevu. Nejlepší soutěžící v každé kategorii bude reprezentovat naší školu v okresním kole v Poděbradech, které se uskuteční 27. 2. 2015.

Vyšší gymnázium bude reprezentovat Denisa Urbanová ze sexty A, která o pouhý půlbod předčila Katku Vávrovou ze septimy B, těsně za nimi na 3. místě skončila Tereza Sloupová ze sexty A.

V kategorii kvart a tercií bude naší nadějí v okrese 1. Katka Ulrychová, na 2. místo pak dosáhla Veronika Žampová a 3. místo patří Sabině Batalové (všechny 4KA).

Nejmladší kategorie primy, sekundy: 1. místo Ondřej Šaman, 2. Son Anh Nguyen, 3. - 4. místo Mariana Hodačová a Jan Válek (všichni 2SA).

Všem zúčastněným studentům, jejichž celkový počet se blížil stovce, děkujeme za zájem o soutěž. Všem, kteří postoupili do ústního kola, blahopřejeme k vynikajícím výkonům a vítězům přejeme pevné nervy a úspěch v okresním kole.

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek
02.03.2021

Upozorňujeme zákonné zástupce uchazečů do 1.ročníku ve školním roce 2021-22, že v pondělí 1.3.  skončilo období, kdy bylo možné podat přihlášku ke studiu.

Celý článek

Významní absolventi

Balejová Marta

Absolvovala v roce 1972.

Patří mezi nejvýznamnější současné šansoniérky, které se v České republice profesionálně zabývají tímto specifickým hudebním žánrem. 

Svět v roce založení školy

Let bratří Wrightů

17. prosinec 1903

Po mnohaletých systematických pokusech se podařilo uskutečnit Orvillu Wrightovi let s motorovým letadlem v trvání dvanácti sekund.

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
16.02.2021

Podívejte se na video, které o škole natočili!

V "normální době" vždy na Dnech otevřených dveří provází naši studenti návštěvníky a uchazečům o studium a jejich rodičům podávají zasvěcené informace, co a jak na škole funguje, čím je škola zajímavá a jak splnila jejich očekávání. To bohužel není dnes možné a tak se Studentský parlament obrací na zájemce o studium touto cestou.

celý článek
24.02.2021

Ve středu 24.2. proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve FRJ. Z pochopitelných důvodů bylo letos online. Ale i přes tuto skutečnost se soutěž vydařila a máme postupující do krajského kola.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!