Fyzikální duet

Fyzikální duet je soutěž pro aktivní fyzikální duše...

Asi v polovině dubna jsme se já (Veronika Čechová) a moje spolužačka Adéla Havelková ze sexty A dozvěděly o soutěži Fyzikální duet. Řekly jsme si, že to je něco pro nás, a i když do uzávěrky už nezbývalo mnoho času, zúčastnily jsme se. Ani jsme nečekaly, že se svým příspěvkem postoupíme, ale stalo se tak, a proto jsme se v sobotu 27. dubna vydaly na výlet do jaderné elektrárny v Dukovanech, kam s námi jel i pan profesor Raja. V areálu elektrárny na nás kromě finálového kola soutěže čekala i projížďka elektromobilem, prohlídka informačního centra a ukázka Teslova transformátoru. V soutěži jsme se bohužel neumístily na prvních třech příčkách, ale i tak pro nás byl úspěch, že jsme vůbec postoupily mezi pět nejlepších.

A co bylo vlastně podstatou soutěže? Za úkol jsme měly vybrat si z daných témat a vymyslet nějaký pokus. My jsme se pokoušely rozsvítit žárovku pomocí elektřiny z citronu, což se nám sice tak docela nepovedlo, ale rozsvítily jsme alespoň LED diodu.

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek
02.03.2021

Upozorňujeme zákonné zástupce uchazečů do 1.ročníku ve školním roce 2021-22, že v pondělí 1.3.  skončilo období, kdy bylo možné podat přihlášku ke studiu.

Celý článek

Významní absolventi

P. Angelik František Fišer, OP

P. Angelik František Fišer, OP (4. 2. 1926-1. 2. 1983), teolog, historik, překladatel Bible, tramp s přezdívkou Rancher a zakladatel RANCHE 7D na úpatí Jedlové v Lužických horách, absolvoval v roce 1948.

Svět v roce založení školy

Uvěznění Poláků

26. duben 1903

Carské úřady uvěznily ve Varšavě 82 Poláků za účast v národní demonstraci.

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
16.02.2021

Podívejte se na video, které o škole natočili!

V "normální době" vždy na Dnech otevřených dveří provází naši studenti návštěvníky a uchazečům o studium a jejich rodičům podávají zasvěcené informace, co a jak na škole funguje, čím je škola zajímavá a jak splnila jejich očekávání. To bohužel není dnes možné a tak se Studentský parlament obrací na zájemce o studium touto cestou.

celý článek
24.02.2021

Ve středu 24.2. proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve FRJ. Z pochopitelných důvodů bylo letos online. Ale i přes tuto skutečnost se soutěž vydařila a máme postupující do krajského kola.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!