Futsalisté úspěšní na OPEN GATE

Futsalisté úspěšní na OPEN GATE

Ve středu 16.11. se kromě veleúspěšných basketbalistů na Mistrovství republiky prosadili naši studenti i v dalším sportu, tentokráte ve futsalu. Los úvodního kola divize B (Středočeský kraj) nás poslal na turnaj do Babic na tamní soukromou školu OPEN Gate. Kromě pořadatele našimi soupeři byly Gymnázium Říčany a SOŠ a SOU Čelákovice. Hrálo se systémem každý s každým a mezi posledních 16 týmů divize postupovaly nejlepší dva.

V úvodním utkání jsme nastoupili proti SOŠ a SOU Čelákovice. V jejich řadách byli zřejmě dva individuálně nejlepší hráči turnaje a jejich bránění nás stálo mnoho sil. Týmovou hrou a výborným nasazením jsme však dokázali soupeře přehrát a v poločase vést v poměru 4:0. Druhý poločas začal naší inkasovanou brankou. V závěru pak soupeř snížil na 2:4 a několik minut dokonce na 3:4. Zápas jsme však již dohráli a zvítězili tak v poměru 4:3.

Ve druhém utkání turnaje porazili poměrně jasně domácí OPEN GATE soupeře z Říčan v poměru 8:3. Třetí zápas dne byl poměrně vyhrocený a zprvu jasně lepší Čelákovice neudrželi vedení a remizovali 5:5 s OPEN GATE. 

Do čtvrtého zápasu turnaje jsme nastoupili my proti Gymnáziu Říčany. To jsme zvládli na výbornou, všechny tři naše čtyřky dokázaly skórovat, poločas 4:1, celkový výsledek 8:3 pro nás.

Velké překvapení přinesl pátý zápas mezi Říčany a Čelákovicemi. Říčany zvítězili 11:2, nutno říci po totálním kolapsu Čelákovic. Tímto výsledkem bylo rozhodnuto o výsledku turnaje, neboť prohra Čelákovic znamenala postup našeho Gymnázia a OPEN GATE.

V posledním utkání dne jsme tedy nastoupili proti domácím s jistotou postupu. V poločase jsme vedli 2:0, v závěru sice soupěř dotahoval, ale vítězství 3:2 znamenalo celkové a jasné vítězství v turnaji.

Celý tým zaslouží obrovskou pochvalu za výkon a celkové vystupování. 

 

Tabulka:

1. Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce     3     3    0     0      15:8       9 bodů

2. OPEN GATE Babice                                              3     1    1     1      15:11     4 body

3. Gymnázium Říčany                                              3     1    0     2      17:18     3 body

4. SOŠ a SOU Čelákovice                                         3     0    1      2      10:20    1 bod

 

Tým GBHN: Haluška - Šesták, V. Šubrta, Košátko, Vlček, Lovětinský, M. Šubrta, Kubečka, Lojka, Louda, Hochman, Roskovec, Mašek, Balaš, Poláček, Skokan.

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1952.

Narodil se 11. 2. 1934 v Nymburce.  Absolvoval Pedagogickou fakultu v oboru výtvarná výchova a matematika. 

Svět v roce založení školy

Návštěva Leopolda II. ve Vídni

17. říjen 1903

Belgický král Leopold II. navštívil císaře Františka Josefa I.

Nejčtenější

08.04.2026

V rámci trvalé snahy našeho gymnázia obohacovat teorii praxí dorazil na besedu se studenstvem seminářů práva a politologie středočeský poslanec Vít Rakušan. Setkání se studenty nebylo jen klasickou přednáškou; většinu času zabrala diskuse o tématech, která hýbou současnou Evropou, Českou republikou ale i o tom, co obnáší život ve vysoké politice.

celý článek
07.04.2026

Tichá, nenápadná, houževnatá a zodpovědná dívka, to je Kateřina Haščáková z 2A, vítězka krajského kola dějepisné olympiády. Jako první z naší školy se jí povedlo postoupit do celostátního kola!

celý článek
04.04.2026

Z výjezdu do Berouna na KK Geologické olympiády 2026 jsme přivezli alespoň diplom úspěšného řešitele krajského kola. Medaile se našim nejlepším geologům vyhýbají. Úspěšným řešitelem se stal Filip Kubálek ze 6XB, jehož bodový zisk se ztrátou 1,5 bodu na bronzovou příčku, vystačil na 4. místo mezi soutěžícími ve středoškolské kategorii B v celém Středočeském kraji. Druhou účastnicí z nymburského gymnázia byla primánka Veronika Breu (1PB), benjamínek v kategorii A, kde proti ní stáli především nejlepší kvartáni z různých gymnázií v kraji. Přes zřejmé věkové znevýhodnění uhájila 10. místo z 12 účastníků, což není při první účasti v soutěži, kdy člověk ani dopředu přesně neví, co ho čeká, žádná ostuda.

celý článek