Celostátní kolo soutěže EUROREBUS

Pátého června TOP hotel Praha přivítal více než tisíc účastníků celostátního kola soutěže EUROREBUS.

Naší školu reprezentovala dvě družstva: sekundu A ve složení – Eliška Novotná, Jáchym Vodenka, Bartoloměj Boška a kvartu A ve složení – Jirka Hylmar, Michal Döme a Petr Vilímek. Oba týmy prošly úspěšně krajským kolem. Všichni účastníci museli ve svém družstvu vyplnit společnými silami test a v případě stejného bodového zisku rozhodoval lepší čas.  Výsledky nejlepších družstev byly hodně vyrovnané a čas hrál v neprospěch také naší kvarty A, neboť družstvo skončilo na nepopulárním, ale krásném čtvrtém místě. S třídou na třetím místě měli naši studenti shodný počet bodů (31), ale o něco horší čas. Družstvo sekundy, při své premiéře a po překvapivém postupu do celostátního finále ze čtvrté pozice v krajském kole, obsadilo 13. Místo v konkurenci 52 družstev.  Všem studentům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a doufáme, že se s nimi potkáme v dalších ročnících soutěže Eurorebus.

V celkovém pořadí škol (dle součtu bodů nejúspěšnějších tříd) figuruje v letošním ročníku naše škola na pěkném 33. místě. To sice není historický rekord (bývali jsme i lepší), když si ale uvědomíme, že za tento výsledek jsou odpovědné trojčlenné týmy jen ze dvou tříd, zatímco na jiných školách je EUROREBUS vyloženě plošnou záležitostí, jde skutečně o úctyhodný výkon.

PK zeměpisu

ikonaVýsledky CK EUROREBUS 2018 - soutěž škol
ikonaVýsledky CK EUROREBUS 2018 - soutěž školních tříd, kat. ZŠ01
ikonaVýsledky CK EUROREBUS 2018 - soutěž školních tříd, kat. ZŠ02

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Bohumil Hrabal

Absolvoval v roce 1933.

Narodil se 28. 3. 1914 v Brně-Židenicích. V letech 1934-1939 a 1945-1946 studoval na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Motto školního roku 2018 - 2019
Jack Canfield 9 %
Og Mandino 25 %
Jacob K. Javits 4 %
Thomas Carlyle 12 %
J. W. Goethe 42 %
Blaise Pascal 9 %

Návštěva Leopolda II. ve Vídni

17. říjen 1903

Belgický král Leopold II. navštívil císaře Františka Josefa I.

12.08.2018

Nezadržitelně se blíží začátek nového školního roku. Jako každý rok, tak i letos, hledáme během letních prázdnin motto pro další školní rok. Pomožte nám s výběrem toho nejlepšího, které nás bude v celém dalším školním roce provázet a motivovat! Pro motto, které vás nejvíce oslovilo, hlasujte v naší anketě!

Anketa bude uzavřena 31. 8. 2018

• Jack Canfield: „Velké myšlenky přitahují velké výsledky. Průměrné myšlenky přitahují průměrné výsledky.“
  • Og Mandino: „Vždycky udělej maximum. Co zasadíš nyní, sklidíš později.“
  • Jacob K. Javits: "Přáním být někde jinde ani čekáním na lepší podmínky nic nezískáš. Rozhlédni se tam, kde právě jsi, a udělej to, co se s tím dělat dá."
  • Thomas Carlyle: "Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím."
  • J. W. Goethe: "Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat."
  • Blaise Pascal: "Všechno štěstí v životě závisí na odvaze a práci."

Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.