17. ročník soutěže EUROREBUS

17. ročník soutěže EUROREBUS

Studenti Gymnázia Nymburk z různých tříd se zapojili do nového ročníku zeměpisné soutěže EUROREBUS. Jsou k tomu motivováni nejen cenami, které mohou v soutěži jednotlivců, tříd a škol vyhrát, ale také jedničkami, které jim vyučující započítávají za to, že si ve svém volném čase a na počítači kromě chatování na facebooku dobrovolně rovněž najdou čas na rozšíření svých "zeměpisných obzorů". Upozorňujeme na tomto místě na jejich průběžné výsledky, které rozhodně nejsou zanedbatelné.

K dnešnímu dni se v soutěži jednotlivců v první stovce nejlepších řešitelů v rámci celé ČR (seznam obsahuje dohromady nejlepší soutežící ze všech tří kategorií) na výborném 1.-39. místě nachází nadaný student 6XA, kostomlatský rodák, Radek Novotný. V první stovce je jediným zástupcem naší školy. Se svými 2250 body spolu s dalšími 38 soutěžícími v jeho kategorii (SŠ), kteří mají stejné skóre, tabulku vlastně vede. Je nanejvýš pravděpodobné, že všechny otázky odpověděl správně a žádné body dosud neztratil. Máme radost, že naše škola získala v Radkovi důstojného nástupce svého matadora z minulých let Adama Krajčího, který na jaře 2011 maturoval.

Rovněž v průběžném pořadí školních tříd si Gymnázium Nymburk nestojí vůbec špatně. Body jednotlivců se sčítají (přesněji: započítávají se skóre nejlepších 16 řešitelů z každé třídy) a v první stovce tříd s nejvyšším součtem bodů se k dnešku nachází hned tři třídy z naší školy: 33. místo (absolutní pořadí bez ohledu na soutěžní kategorii) v rámci republiky obsadili nováčci čtyřletého studia - zástupci třídy 1A - ve své kategorii (SŠ) jsou aktuálně patnáctí. 72. místo v absolutním pořadí a 25. v kategorii SŠ aktuálně drží zástupci 6XA. Do první stovky se vešla ještě i 2SA, která je zatím na 82. místě v absolutním pořadí, což v kategorii 6. a 7. ročníků ZŠ ovšem znamená velmi pěknou 21. příčku.

Všem soutěžícím přejeme hodně vytrvalosti i štěstí, aby v soutěži dobře uspěli.

Za předmětovou komisi zeměpisu: Mgr. Miroslav Soukup

Aktuální informace

12.03.2021

Z rozhodnutí MŠMT jsou přijímací testy nově vypsány takto:

4-leté studium: 3. a 4. května 2021

8-leté studium: 5. a 6. května 2021

Významní absolventi

Mgr. Žaneta Peřinová

Mgr. Žaneta Peřinová (*1980), novinářka, redaktorka sportovního zpravodajství České televize, absolvovala v roce 1998.

Svět v roce založení školy

Železnice z Berlína do Bagdádu

6. březen 1903

Vysoká porta (= vláda Osmanské říše) a Anatolská železniční společnost podepsaly smlouvu o stavbě tzv. bagdádské železnice. 

Nejčtenější

17.03.2021

VÝSLEDKOVÁ LISTINA OBSAHUJE ODKAZY NA VIDEOOBHAJOBY POSTUPUJÍCÍCH NA KK SOČ

Termín letošní Školní přehlídky Středoškolské odborné činnosti byl v úterý 16. března 2021 odpoledne. 34 přihlášených studentských soutěžních prací z různých oborů SOČ se představilo před třemi hodnotícími komisemi složenými z členů profesorského sboru. Komise rozhodly o postupu konkrétních prací na krajskou přehlídku, tedy vybraly v každém oboru nejvýše dvě, které do celokrajského srovnání z naší školy vyšleme. Vizte Výsledkovou listinu ŠK SOČ 2021.

celý článek
16.03.2021

Již po patnácté se naše škola připojila k celosvětové kampani, která si připomíná 62. výročí tibetského povstání proti čínské okupaci. Kampaň Vlajka pro Tibet má především symbolický charakter a je vyjádřením solidarity s Tibeťany. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané v Tibetu používají při nenásilných protestech. Za její vyvěšení jim hrozí až několikaleté tresty vězení.

celý článek
29.03.2021

Dne  25.3. 2021 absolvovali studenti 1PA a 4KB online přednášku pana Davida Christofa na téma problematiky dostupnosti pitné vody v některých částech světa. Jak přednáška vypadal se můžete dočíst ve vybraných příspěvcích samotných studentů. Tato přednáška zároveň do jisté míry nahradila neuskutečněný EKODEN na toto téma, který se přesouvá na následující školní rok. 

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!