17. ročník soutěže EUROREBUS

17. ročník soutěže EUROREBUS

Studenti Gymnázia Nymburk z různých tříd se zapojili do nového ročníku zeměpisné soutěže EUROREBUS. Jsou k tomu motivováni nejen cenami, které mohou v soutěži jednotlivců, tříd a škol vyhrát, ale také jedničkami, které jim vyučující započítávají za to, že si ve svém volném čase a na počítači kromě chatování na facebooku dobrovolně rovněž najdou čas na rozšíření svých "zeměpisných obzorů". Upozorňujeme na tomto místě na jejich průběžné výsledky, které rozhodně nejsou zanedbatelné.

K dnešnímu dni se v soutěži jednotlivců v první stovce nejlepších řešitelů v rámci celé ČR (seznam obsahuje dohromady nejlepší soutežící ze všech tří kategorií) na výborném 1.-39. místě nachází nadaný student 6XA, kostomlatský rodák, Radek Novotný. V první stovce je jediným zástupcem naší školy. Se svými 2250 body spolu s dalšími 38 soutěžícími v jeho kategorii (SŠ), kteří mají stejné skóre, tabulku vlastně vede. Je nanejvýš pravděpodobné, že všechny otázky odpověděl správně a žádné body dosud neztratil. Máme radost, že naše škola získala v Radkovi důstojného nástupce svého matadora z minulých let Adama Krajčího, který na jaře 2011 maturoval.

Rovněž v průběžném pořadí školních tříd si Gymnázium Nymburk nestojí vůbec špatně. Body jednotlivců se sčítají (přesněji: započítávají se skóre nejlepších 16 řešitelů z každé třídy) a v první stovce tříd s nejvyšším součtem bodů se k dnešku nachází hned tři třídy z naší školy: 33. místo (absolutní pořadí bez ohledu na soutěžní kategorii) v rámci republiky obsadili nováčci čtyřletého studia - zástupci třídy 1A - ve své kategorii (SŠ) jsou aktuálně patnáctí. 72. místo v absolutním pořadí a 25. v kategorii SŠ aktuálně drží zástupci 6XA. Do první stovky se vešla ještě i 2SA, která je zatím na 82. místě v absolutním pořadí, což v kategorii 6. a 7. ročníků ZŠ ovšem znamená velmi pěknou 21. příčku.

Všem soutěžícím přejeme hodně vytrvalosti i štěstí, aby v soutěži dobře uspěli.

Za předmětovou komisi zeměpisu: Mgr. Miroslav Soukup

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek
02.03.2021

Upozorňujeme zákonné zástupce uchazečů do 1.ročníku ve školním roce 2021-22, že v pondělí 1.3.  skončilo období, kdy bylo možné podat přihlášku ke studiu.

Celý článek

Významní absolventi

Jiří Teper

Absolvoval v roce 1973.

Narodil se 14. 7. 1954 v Nymburce. Již v průběhu středoškolských studií začíná s pokusy o literární tvorbu.

Svět v roce založení školy

Vilém II. navštívil papeže Lva XIII.

2. květen 1903

Německý císař Vilém II. navštívil s velkým doprovodem papeže Lva XIII.

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
16.02.2021

Podívejte se na video, které o škole natočili!

V "normální době" vždy na Dnech otevřených dveří provází naši studenti návštěvníky a uchazečům o studium a jejich rodičům podávají zasvěcené informace, co a jak na škole funguje, čím je škola zajímavá a jak splnila jejich očekávání. To bohužel není dnes možné a tak se Studentský parlament obrací na zájemce o studium touto cestou.

celý článek
24.02.2021

Ve středu 24.2. proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve FRJ. Z pochopitelných důvodů bylo letos online. Ale i přes tuto skutečnost se soutěž vydařila a máme postupující do krajského kola.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!