Příběh nekončí: Oznamujeme Vám, že peníze vytěžené z prodeje cukroví byly úspěšné předány!

Příběh nekončí: Oznamujeme Vám, že peníze vytěžené z prodeje cukroví byly úspěšné předány!
22. září jsme byly pozvány na Paralympiádu speciální školy v Poděbradech, která se konala v rámci oslav 100 let výročí založení.
 
 
Hned po našem příjezdu začala organizační schůzka, kde jsme se dozvěděly, co a jak bude probíhat, jaká budou stanoviště a komu budeme ráno pomáhat s přípravou. 
Když bylo vše připraveno, tak nás přidělili k různým třídám, se kterými jsme trávily zbytek dne jako asistentky. Každá třída oblékla jednu barvu olympijských kruhů a vytvořila tak tým. Pak už přišel ten správný čas zahájit hry, a tak jsme se po týmech seřadili na nádvoří a čekali co se bude dít.
Jako první nás všechny přivítala paní ředitelka a za ní následovali další významní hosté. Mezi nimi byli i vlajkonoši v barvách reprezentace, kteří přinesli olympijskou i školní vlajku a v závěsu přibíhal Petr Fuksa s olympijským ohněm.
Rozdaly se poslední pokyny a hry byly oficiálně zahájeny.
Jako první stanoviště měl můj tým veslování, pak následoval například orientační běh, závod na koloběžkách, ale i netradiční aktivity jako boccha nebo národní finská hra - Mölkky.
Za každou splněnou aktivitu jsme dostali jednu mašličku a po získání všech jsem se opět sešli na nádvoří, kde už nás čekalo předávání dárků a ukončení Her. Jelikož není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, tak medaili dostal každý účastník, takže i učitelé a my. Děti byly přímo nadšené, protože si každý kromě medaile odnesl i ručně háčkovaného plyšáka, nebo polštářek na památku a taštičku s dárkovými předměty od města Poděbrady.
Ve skvělé náladě a s mnoha zážitky jsme se rozloučili s naší třídou a šly si ještě popovídat s paní ředitelkou o našich dojmech a případných dotazech a připomínkách. Po příjemném posezení nám ukázali i pomůcky, které nakoupili za darované peníze a pak už jsme se museli vydat na cestu zpět.
 
za Dofebufetík Eliška Šafrová

Aktuální informace

19.11.2021

Zveřejňujeme souhrnné výsledky voleb do Školské rady GBHNB.

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

JUDr. Václav Král

JUDr. Václav Král (29. 11. 1926-11. 5. 2021), jeden z nestorů české advokacie, lingvista, cestovatel a spisovatel, významný absolvent Reálného gymnázia v Nymburce v roce 1946, který nikdy na svou střední školu nezanevřel a byl až do své smrti v častém kontaktu jejím současným vedením.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Rusifikace Finska

17. prosince 1903

Bývalý ruský ministr financí Sergej J. Vitte uveřejnil v kodaňských novinách článek proti rusifikaci Finska.

Nejčtenější

09.11.2021

O víkendu 5. – 7. 11. 2021 proběhla na našich chatách v Rokytnici, v letošním školním roce již druhá, úklidová brigáda. Na 16 kolegů a kolegyň vyrazilo připravit naše chaty na zimní provoz.  Kromě podstatných oprav a výměny materiálu, chaty prošly generálním úklidem, včetně mytí oken a leštění podlah. Níže si můžete udělat představu o dílčích krocích, které brigáda za 2 dny zvládla.

celý článek
21.11.2021

Druhá letošní alumni beseda, na niž přijal pozvání soudce Nejvyššího správního soudu ČR prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D., musela být z důvodů na straně našeho hosta ZRUŠENA. Omlouváme se všem, kteří s ní na středeční večer počítali. Máme alespoň příslib, že se uskuteční v náhradním termínu 27. ledna 2022.

celý článek
06.11.2021

V pátek 5.11. se pro naši školu rozeběhl nový ročník SFL (Středoškolská futsalová liga), který byl v loňském roce z covidových důvodů zrušen. Po poměrně dlouhé pauze jsme si tak mohli zahrát futsal a změřit síly s konkurenčními školami. Los nás poslal do poděbradské skupiny, kde jsme narazili na HŠ Poděbrady, Ekogymnázium Poděbrady a Gymnázium Jiřího z Poděbrad. Ve čtyřčlenné skupině se hrálo systémem každý s každým, první a druhý tým postupoval do 2. kola.

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu