Studentka Anna Hířová přijata na vybranou stáž

Studentka Anna Hířová přijata na vybranou stáž

Nechte se inspirovat Annou Hířovou ze sexty B. Měla sen a šla si za ním, chtěla najít odborné pracoviště, na kterém by se mohla zapojit do praktického výzkumu. Společně jsme hledaly a neuspěly hned na poprvé, ale dnes jsme obdržely tuto zprávu z firmy PRAGOLAB s. r. o., která je veřejně k nahlédnutí.

"V Pragolabu s. r. o. máme tu čest být součástí prvních profesionálních kroků talentovaných studentů, kteří mají nejen nadání, ale i odhodlání a vášeň pro svůj obor. Letos jsme z řady zájemců o roční stáž vybrali studentku Annu Hířovou z Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce.

Anna se pustila do velmi zajímavého a odborně náročného projektu s názvem 'Stanovení běžných  anorganických iontů pomocí iontové chromatografie' pod vedením naší zkušené kolegyně Petry Dinisové. Tento projekt bude zakončen nejen obhajobou ve Středoškolské odborné činnosti, ale také maturitou. Přejeme Anně hodně štěstí na této cestě a těšíme se na výsledky její práce!"

A my se s gratulací připojujeme a máme radost, že se dobrá věc podařila. 

Všichni, kdo byste se chtěli už v sextě nebo i kvintě zapojit do něčeho podobného mimo školu, neváhejte a přijďte za paní prof. Mlázovskou do fyzikálního kabinetu - budeme společně hledat umístění i pro vás.

Za TALENTým R. Mlázovská

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 12. 6. 1929 v Bobnicích u Nymburka. Poté studoval na Chemicko-technologické fakultě ČVUT a v létě 1949 odešel do emigrace. 

Svět v roce založení školy

Stávka na dráze

6. dubna 1903

Všeobecná stávka železničářů v Nizozemsku

Nejčtenější

08.04.2026

V rámci trvalé snahy našeho gymnázia obohacovat teorii praxí dorazil na besedu se studenstvem seminářů práva a politologie středočeský poslanec Vít Rakušan. Setkání se studenty nebylo jen klasickou přednáškou; většinu času zabrala diskuse o tématech, která hýbou současnou Evropou, Českou republikou ale i o tom, co obnáší život ve vysoké politice.

celý článek
07.04.2026

Tichá, nenápadná, houževnatá a zodpovědná dívka, to je Kateřina Haščáková z 2A, vítězka krajského kola dějepisné olympiády. Jako první z naší školy se jí povedlo postoupit do celostátního kola!

celý článek
04.04.2026

Z výjezdu do Berouna na KK Geologické olympiády 2026 jsme přivezli alespoň diplom úspěšného řešitele krajského kola. Medaile se našim nejlepším geologům vyhýbají. Úspěšným řešitelem se stal Filip Kubálek ze 6XB, jehož bodový zisk se ztrátou 1,5 bodu na bronzovou příčku, vystačil na 4. místo mezi soutěžícími ve středoškolské kategorii B v celém Středočeském kraji. Druhou účastnicí z nymburského gymnázia byla primánka Veronika Breu (1PB), benjamínek v kategorii A, kde proti ní stáli především nejlepší kvartáni z různých gymnázií v kraji. Přes zřejmé věkové znevýhodnění uhájila 10. místo z 12 účastníků, což není při první účasti v soutěži, kdy člověk ani dopředu přesně neví, co ho čeká, žádná ostuda.

celý článek