Natáčení debaty s Václavem Moravcem

19.10.2016
Natáčení debaty s Václavem Moravcem

19. října 2016 jsme my, jakožto studenti 6XA měli příležitost diskutovat s Václavem Moravcem na téma „Století strachu." Celá diskuze se natáčela a reportáž z ní bude možné vidět ve Fokusu Václava Moravce, diskusním pořadu České televize.

 

 

Vše začalo o velké přestávce, kdy jsme se poprvé viděli s režisérem pořadu panem Mojmírem Kučerou. Řekl nám, co všechno potřebuje natočit a několikrát zdůraznil, že nikoho do ničeho nenutí a nemusíme se natáčení účastnit. Poté se začaly natáčet medailonky. Každý jsme měli říci své jméno, věk a čeho se nejvíce bojíme.

Druhá část natáčení byla po obědě již s panem Moravcem. Asi po čtvrt hodině příprav a rozsazování, aby byl každý v kameře vidět, jsme mohli začít. Překvapilo mě, jak bezprostředně diskuse probíhala a že vše bylo nenucené a přirozené. První rozehřívací otázky směřovaly hlavně na naše dětství, čeho jsme se báli a jak se náš strach v průběhu let změnil. Poté už jsme probírali závažnější témata jako strach z mocností a vliv médií. Nezvyklý byl však klid ve třídě, nikdo asi nechtěl být natočen, jak se baví se svým kamarádem. Otázky byly zajímavé a čas utíkal velice rychle. Když jsme končili, bylo už půl čtvrté, což znamená asi hodinu a půl diskuse. Nakonec nás ještě pan Moravec pozval na samotné natáčení přímého přenosu, který se uskuteční 8. listopadu. To však musí projít legislativou ČT.

Pan Moravec i celý natáčecí štáb byli moc sympatičtí a myslím si, že to byla zkušenost, na kterou se jen tak nezapomíná.

Alexandra Birndtová (6XA)

Zobrazeno: 6448x

Aktuální informace

08.04.2024

Upozorňujeme uchazeče, že administrace úvodní přijímací zkoušky z matematiky začíná vždy v 8.30.

Naplánujte si svůj příchod do školy mezi 8.00 a 8.25. Příchod po 8.30 nemůžeme akceptovat z důvodu regulérnosti zkoušky.

Celý článek
06.04.2024

Uchazečům, kteří podali přihlášku elektronicky prostřednictvím DIPSY, nejsou pozvánky zasílány poštou. Dostávají je pouze prostřednictvím zaručené komunikace opět v DIPSY.

Jiří Kuhn 

30.03.2024

Upozorňujeme rodiče a uchazeče, že v tomto týdnu byly odeslány pozvánky k přijímacím zkouškám takto:

Celý článek
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Vojtěch Kerhart

Absolvoval v roce 1910.

Narodil se 4. 7. 1892 v Poděbradech. Architekt, přítel a spolupracovník Bedřicha Feuersteina.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Tour de France

1. červenec 1903

Když se v časných ranních hodinách v Paříži rozjelo 60 cyklistických profesionálů k okružní jízdě po Francii, málokdo tušil, že se zrodil později nejpopulárnější silniční závod světa – Tour de France.

Nejčtenější

15.03.2024

V úterý 19. 3. 2024 se koná od 11:45 Školní kolo 46. ročníku SOČ. Slavnostní zahájení za přítomnosti vedení města a vedení školy bude v učebně č. 77. Níže se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal, jak to bude se zkrácením výuky a co je třeba udělat, pokud se na konkrétní obhajobu chce někdo přijít podívat.

celý článek
21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
19.03.2024

Aktuální mistři České republiky v kategorii U14 Kateřina Kammová a Bruno Topenčík z 3TB byli hlavními tahouny našich šachistů na krajském kole v šachu družstev.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.