Možnost studia v USA

Možnost studia v USA

V pátek od 14:00 se v učebně č. 6 konala schůzka o možnosti studia v zahraničí. Jak bych jen začala… O studiu v zahraničí jsem vážně uvažovala už dřív, ale nemohla jsem si vybrat tu správnou cestu, kterou bych se chtěla vydat. Nevěděla jsem, koho oslovit, komu se svěřit. Dozvěděla jsem se o možnosti studia v Americe přes organizaci CCI, a tak jsem uvítala, že u nás na škole byla zorganizována schůzka o možnosti tohoto studia. 

Nebyla jsem rozhodnutá, jestli bych dokázala jít touto cestou a na rok vycestovat na jiný kontinent bez rodičů a bez přátel. Má touha po nové zkušenosti ale byla veliká. Požádala jsem tedy svého taťku, aby si šel informace o tomto programu poslechnout se mnou. Celá schůzka probíhala tak, že nám paní Jana Rule vyprávěla detailně vše, co bychom měli vědět a co by nás mohlo zajímat. Mluvila o hostitelských rodinách, o samotném studiu, o možnosti mimoškolních aktivit a také mluvila o vlastních zkušenostech. Přibližně hodinu nám podávala další a další informace a já jsem je se vzrůstajícím zájmem doslova hltala. Z toho, co vše nám řekla, jsem opravdu nadšená a už na konci schůzky jsem byla téměř rozhodnutá, že do toho půjdu a pokusím se realizovat tento nápad, který mi paní Jana Rule nasadila do hlavy. Jsem opravdu ráda, že jsem se této schůzky zúčastnila. Hned po jejím skončení jsme paní Rule oslovili, ta si s námi velmi ochotně sjednala individuální schůzku pro podání bližších informací a už se moc těším, až se dozvím ještě více o této možnosti.

Pro nejlepší studenty je touto organizací vypsáno dokonce výběrové řízení na získání stipendia.

Tereza Šolcová 6XA

Zobrazeno: 2652x

Aktuální informace

15.10.2019

Vážení rodiče,

od 15. 10. 2019 jsme zrušili transparentnost účtu č. 2301003669/2010 u FIO Banky a přístup k náhledu již tak není možný. Důvodem je aktuální výklad pravidel GDPR. Platby však budou i nadále probíhat v nezměněné podobě a na stejný účet!.

Celý článek
08.10.2019

Beseda s významným absolventem školy, děkanem FF Univerzity Pardubice, se uskuteční ve středu 6. listopadu 2019 od 17 hodin. Podrobnosti

Významní absolventi

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc.

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc., (*1951), místopředseda Akademie věd ČR, kvantový a výpočetní chemik, který se zabývá vývojem nových léků a organizační prací ve vědě, maturoval na našem gymnáziu v r. 1969.

Anketa

 
Jak jste spokojeni s rozvrhem?
Paráda! 10 %
Vcelku dobré 24 %
Nic moc... 16 %
Hrůza! 50 %
Celkový počet hlasů: 234
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Nový arcibiskup z Canterbury

12. únor 1903

V Canterburské katedrále byl slavnostně uveden do úřadu nový primas anglikánské církve. 

Nejčtenější

08.10.2019

Přinášíme informace o termínech LVVZ pro zimní sezónu 2020.

celý článek
07.10.2019

První říjnový víkend prožilo 11 brigádníků z řad kolegů a přátel školy, na chatách v Rokytnici. Nejednalo se však o výlet, ale o brigádu.

I přes deštivé sobotní počasí se podařilo zrekonstruovat oplocení plynových nádrží na dolní chatě, nainstalovat okapy na horní chatě, odvézt odpady na sběrný dvůr a opravit  nedostatky v interiérech obou chat.

celý článek
29.09.2019

Beseda s RNDr. Zdeňkem Havlasem, DrSc., významným absolventem naší školy, místopředsedou Akademie věd ČR, se uskuteční v učebně č. 2 v přízemí školy ve středu 2. října 2019 od 17 hodin. Setkání je otevřené všem absolventům, učitelům, studentům i dalším zájemcům. Rozhodně nemusí jít jen o odborníky na chemii nebo fyziku. :-)

celý článek
 
Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.