Francouzštináři opět čtou...

Francouzštináři opět čtou...

Dne 11. 11. jsme absolvovali už několikátou hodinu „Literární kavárny“… Myslím, že to tu už zaznělo několikrát a vy všichni víte, co „Literární kavárna“ znamená. Jednou za čtrnáct dní vždy v pondělí máme literární hodinu s Danièle Geffroy, kde čteme různé francouzské pohádkové knížky a plníme různé úkoly, čímž si rozšiřujeme naši slovní zásobu. A jak to bylo tentokrát?

Zatím poslední hodinu nám Danièle dramaticky přečetla část dětské knížky „Monsieur Blaireau et Madame Renarde“. Bylo to docela vtipné a následně jsme vyplňovali jeden pracovní list. Tato hodina byla opravdu pestrá, protože jsme probírali různá témata, na která jsme v knížce narazili. Od uklízení pokojů až po „složené“ rodiny, což mi přijde zajímavé. Už se těším na další hodinu!!

Klára Sobotová, 3TA

V pondělí 11. 11. 2013 se již potřetí sešla polovina kvinty A v učebně číslo 38 za účelem Literární kavárny s naší oblíbenou madame Danièle Geffroy a knihou Kamo, l’agence Babel. Společnými silami jsme řešili všemožné úkoly a souvislosti s další knihou od britské spisovatelky Emily Jane Brontëové. Každý měl možnost sdělit svůj názor a diskutovat o vlastnostech hrdinů. Přestože nevím, kdy nás čeká další společná hodina čtení knížek ve francouzštině, už teď se na ni opravdu těším.

Terka Pěničková, 5QA

Na první hodině literární kavárny jsem chyběla. Včera jsem měla možnost být se svými spolužáky na literární kavárně poprvé. Sedli jsme si do půlkruhu a uvítala nás paní Danièle. Seznámila nás s knihou Rafara, převyprávěla nám její děj a my se snažili pochytit vše, čemu jsme rozuměli. Na konci hodiny jsme si zahráli hru LOTO. Kavárna se mi líbila, paní Danièle byla velmi milá, pomáhala nám s novou slovní zásobou i výslovností. Bylo hezké poslouchat rodilého mluvčího, její francouzštině jsem docela rozuměla.

Nikola Klusoňová

Literární kavárnu jsem včera zažila prvně. Byla to příjemná změna. Líbil se mi styl výuky a myslím, že by nám to i všem prospělo, kdybychom se účastnili častěji, poslouchali správnou výslovnost. Líbilo se mi, že celý ten „francouzský“ výklad byl podložen obrázkovou metodou. Konec hodiny oživila francouzská hra Loto. Myslím, že hodina neměla žádné zápory, bylo to jednoduché, uvolňující a záživné.

Nikola Dudlová

Myslím, že literární kavárna nám v lecčem pomůže, ať už je to slovní zásoba nebo gramatika. C’est une bonne idée! Dobré je půjčování knih domů, protože je jen na nás, zda se četbě chceme věnovat nebo ne. Hodiny mi přijdou zajímavé, protože to není jen suchý výklad obsahu knihy. Plníme zajímavé úkoly, které nás pobaví, a také se při nich naučíme nové věci.

Adéla Hlaváčová

Aktuální informace

11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin. 

17.06.2020

K 1. 7. 2020 bylo odevzdáno 60 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Celý článek
16.06.2020

K 30. 6. 2020 bylo odevzdáno 30 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Významní absolventi

Růžena Merunková

Růžena Merunková (*21. 3. 1940), vynikající česká herečka, recitátorka a dabérka, absolvovala v roce 1957.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 20 %
Dalajláma 16 %
Konfucius 14 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 11 %
Matka Tereza 8 %
Celkový počet hlasů: 192
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Přednášky Mánes

28. duben 1903

V Praze se konala první z cyklu přednášek, jež se zabývaly principy tvorby a současnými uměleckými názory. 

Nejčtenější

14.07.2020

Pomozte nám vybrat motto pro nový školní rok!

Jako již mnoho let dáváme i letos o prázdninách na výběr několik možností pro výběr motta, které nás bude provázet celým dalším školním rokem.

Budeme rádi, pokud se do hlasování zapojíte v naší anketě. V ní jsou uvedeni pouze autoři myšlenek. Konec hlasování bude v neděli 30. července! 

   
1. Sokrates
  Existuje jen jedno dobro, a tím je vědění. Existuje jen jedno zlo, a tím je nevědomost.
   
2. Dalajláma
  Otevřete se změnám, ale neztrácejte své vlastní hodnoty.
   
3. Konfucius
  Jediná omezení, která v našich životech existují, si klademe my sami.
   
4. Les Brown
  Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!
   
5. Stephen Hawking
  Dívejte se vzhůru na hvězdy, ne dolů na nohy.
   
6. Matka Tereza
  To, co děláme, je méně než kapka v moři. Ale bez této kapky by tady něco chybělo.

 

celý článek
 
Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.