Francouzštináři opět čtou...

Francouzštináři opět čtou...

Dne 11. 11. jsme absolvovali už několikátou hodinu „Literární kavárny“… Myslím, že to tu už zaznělo několikrát a vy všichni víte, co „Literární kavárna“ znamená. Jednou za čtrnáct dní vždy v pondělí máme literární hodinu s Danièle Geffroy, kde čteme různé francouzské pohádkové knížky a plníme různé úkoly, čímž si rozšiřujeme naši slovní zásobu. A jak to bylo tentokrát?

Zatím poslední hodinu nám Danièle dramaticky přečetla část dětské knížky „Monsieur Blaireau et Madame Renarde“. Bylo to docela vtipné a následně jsme vyplňovali jeden pracovní list. Tato hodina byla opravdu pestrá, protože jsme probírali různá témata, na která jsme v knížce narazili. Od uklízení pokojů až po „složené“ rodiny, což mi přijde zajímavé. Už se těším na další hodinu!!

Klára Sobotová, 3TA

V pondělí 11. 11. 2013 se již potřetí sešla polovina kvinty A v učebně číslo 38 za účelem Literární kavárny s naší oblíbenou madame Danièle Geffroy a knihou Kamo, l’agence Babel. Společnými silami jsme řešili všemožné úkoly a souvislosti s další knihou od britské spisovatelky Emily Jane Brontëové. Každý měl možnost sdělit svůj názor a diskutovat o vlastnostech hrdinů. Přestože nevím, kdy nás čeká další společná hodina čtení knížek ve francouzštině, už teď se na ni opravdu těším.

Terka Pěničková, 5QA

Na první hodině literární kavárny jsem chyběla. Včera jsem měla možnost být se svými spolužáky na literární kavárně poprvé. Sedli jsme si do půlkruhu a uvítala nás paní Danièle. Seznámila nás s knihou Rafara, převyprávěla nám její děj a my se snažili pochytit vše, čemu jsme rozuměli. Na konci hodiny jsme si zahráli hru LOTO. Kavárna se mi líbila, paní Danièle byla velmi milá, pomáhala nám s novou slovní zásobou i výslovností. Bylo hezké poslouchat rodilého mluvčího, její francouzštině jsem docela rozuměla.

Nikola Klusoňová

Literární kavárnu jsem včera zažila prvně. Byla to příjemná změna. Líbil se mi styl výuky a myslím, že by nám to i všem prospělo, kdybychom se účastnili častěji, poslouchali správnou výslovnost. Líbilo se mi, že celý ten „francouzský“ výklad byl podložen obrázkovou metodou. Konec hodiny oživila francouzská hra Loto. Myslím, že hodina neměla žádné zápory, bylo to jednoduché, uvolňující a záživné.

Nikola Dudlová

Myslím, že literární kavárna nám v lecčem pomůže, ať už je to slovní zásoba nebo gramatika. C’est une bonne idée! Dobré je půjčování knih domů, protože je jen na nás, zda se četbě chceme věnovat nebo ne. Hodiny mi přijdou zajímavé, protože to není jen suchý výklad obsahu knihy. Plníme zajímavé úkoly, které nás pobaví, a také se při nich naučíme nové věci.

Adéla Hlaváčová

Aktuální informace

23.10.2020

Po celý týden je škola uzavřena.

Administartivní úsek zahajuje činnost opět až od pondělí 2. 11. 2020, od stejného data pokarčuje distanční výuka všech ročníků, pokud nebude nadřízenými orgány rozhodnuto jinak.
Celý týden je mimo provoz také školní jídelna na SOŠ a SOU Nymburk.

Jiří Kuhn, ředitel školy

12.10.2020

Od středy 14.10. přechází celá škola na on-line (distanční) výuku, škola bude pro žáky uzavřena. Rozvrhy tříd na nižším gymnáziu se tímto dnem mění, na vyšším gymnáziu platí již zveřejněná verze. Aktuální stav rozvrhu najdete zde.

09.10.2020

Tělocvičny jsou počínaje pondělkem 12/10 uzavřeny pro odpolední a večerní cvičení. Po dobu platnosti mimořádných opatření není provoz možný. 

Významní absolventi

Luděk Holub

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se r. 1928 v Jihlavě. Po Mnichovu byl nucen z Jihlavy odejít, s rodiči přišel do Poděbrad a v letech 1939-1947 studoval na nymburském gymnáziu, 

Svět v roce založení školy

Sjezd socialistů Ruska

30. červenec 1903

Na ilegálním druhém sjezdu Sociálně demokratické dělnické strany Ruska v Bruselu (první se konal v roce 1898) vzplanul prudký ideologický boj mezi leninovci s tzv. oportunisty (J. Martova).

Nejčtenější

27.09.2020

23. září 2020 jsme s panem školníkem připravili k odvozu přes 180 kg kovového odpadu, který studenti a zaměstnanci školy vyseparovali během více než 5 uplynulých let.

celý článek
25.09.2020

V pondělí  21. září vyrazila naše třída 6XB, navzdory počátečním obavám ze zrušení, popřípadě odložení, kurzu, do Rokytnice nad Jizerou, aby zde jako tolik jiných tříd před ní podstoupila pětidenní pobyt inspirovaný geologií. 

celý článek
02.10.2020

Na druhý a bohužel poslední letošní geokurz vyrazila do Rokytnice na přelomu září a října třída druhá A. Protože v pondělí byl státní svátek, kurz byl o den kratší než je obvyklé.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!