Junior ambassador

Junior ambassador

V pátek 6.10.2017 jsem se v doprovodu paní Drahotové zúčastnil akce Junior Ambassador pořádané Rotary ve spolupráci  s americkou ambasádou!

Po příjezdu na Velvyslanectví USA jsme byli uvítáni snídaní v Americkém centru.Po snídani bylo vyhlášení vítězů esejí, které následovalo několik přednášek týkajících se jednotlivých odvětví (ekonomiky, armády, veřejného mínění, atd.) spojující USA s ČR. Poté jsme měli možnost prohlédnout si místní knihovnu. Během prohlídky knihovny nás postupně odváděli na Velvyslanectví USA, kde jsme museli projít přísnou kontrolou. Zde jsme měli možnost navštívit Gloriettu, ze které byl nádherný výhled na celou Prahu. Jelikož všichni měli hlad, byl pro nás připravený oběd ve formě BBQ. Během oběda jsme měli možnost setkat se s americkými mariňáky, vyzkoušet si jejich výzbroj a zeptat se na různé otázky. S plnými břichy jsme absolvovali ještě dvě přednášky a nakonec jsme se společně rozloučili v Americkém centru. Akce se vydařila a přinesla mi zajímavé a obohacující zkušenosti.

Vojtěch Zajíček

Aktuální informace

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

21.05.2018

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 12. 6. 1929 v Bobnicích u Nymburka. Poté studoval na Chemicko-technologické fakultě ČVUT a v létě 1949 odešel do emigrace. 

Anketa

 
Má podle vás smysl existence osmiletých gymnázií?
ano 79 %
ne 21 %
Celkový počet hlasů: 798
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smrt malíře Whistlera
17. červenec 1903

V Chelsea zemřel týden po svých 60. narozeninách anglický malíř a grafik James McNeill Whistler. 

Nejčtenější

20.06.2018

Comme chaque année, les 6XA francophones ont profité d’une belle journée nuageuse et froide pour aller en balade à PragueLe but de cette promenade n’était pas seulement d’arpenter les rues envahies de touristes, mais de découvrir d’autres endroits inexplorés de la capitale.

celý článek
23.06.2018

Loď je součástí vodákova těla. Jako má vodák oči, aby se těšil z toho, že vidí, má loď, aby se těšil z toho, že plave. Vodák bez lodi není kompletní…

Tuto vodáckou pravdu se vydali studenti 7MA a 3.A hledat na řeku Sázavu. 

celý článek
28.06.2018

V tomto školním roce navštěvovalo 15 z nás, žáků 1PB, předměty Literární praktikum a Školní časopis.  

celý článek
 
Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.