Junior ambassador

Junior ambassador

V pátek 6.10.2017 jsem se v doprovodu paní Drahotové zúčastnil akce Junior Ambassador pořádané Rotary ve spolupráci  s americkou ambasádou!

Po příjezdu na Velvyslanectví USA jsme byli uvítáni snídaní v Americkém centru.Po snídani bylo vyhlášení vítězů esejí, které následovalo několik přednášek týkajících se jednotlivých odvětví (ekonomiky, armády, veřejného mínění, atd.) spojující USA s ČR. Poté jsme měli možnost prohlédnout si místní knihovnu. Během prohlídky knihovny nás postupně odváděli na Velvyslanectví USA, kde jsme museli projít přísnou kontrolou. Zde jsme měli možnost navštívit Gloriettu, ze které byl nádherný výhled na celou Prahu. Jelikož všichni měli hlad, byl pro nás připravený oběd ve formě BBQ. Během oběda jsme měli možnost setkat se s americkými mariňáky, vyzkoušet si jejich výzbroj a zeptat se na různé otázky. S plnými břichy jsme absolvovali ještě dvě přednášky a nakonec jsme se společně rozloučili v Americkém centru. Akce se vydařila a přinesla mi zajímavé a obohacující zkušenosti.

Vojtěch Zajíček

Aktuální informace

13.12.2017

MěÚ Nymburk nám oznámil, že je od středy 13/12 z bezpečnostních důvodů uzavřena lávka přes Labe. 

Celý článek
13.11.2017

V dokumentech školy je přístupná výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2016-2017

14.09.2017

Aplikace pro zobrazení aktuálního suplování v Google kalendáři! Vyzkoušejte!

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 11. 1905. Byl středoškolským profesorem českého a německého jazyka.

Anketa

 
Má podle vás smysl existence osmiletých gymnázií?
ano 85 %
ne 15 %
Celkový počet hlasů: 131
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Nafukování trustů

Americký Kongres schválil zákon omezující tzv. nafukování trustů tím, že rozšiřování trustů podléhá rozhodnutím generálního prokurátora. 

Nejčtenější

21.11.2017

3 zápasy = 3 vítězství = postup do kvalifikace o republikové finále, tak by se dalo asi nejstručněji charakterizovat vystoupení našeho týmu v krajském kole, které se odehrálo za účasti šesti družstev v poděbradské hale BIOS. Poměrně velký výkonnostní rozdíl nám umožnil hrát stylem na 2 pětky (+ další 2 střídající), které za předvedenou hru zaslouží pochvalu, byť byly úseky, kde udržet koncentraci nebylo vůbec lehké. 

celý článek
25.11.2017

Po třech letech od posledního pobytu našich studentů ve Francii se odhodlala desítka jazykově nadaných nadšenců znovu do francouzských rodin. V týdnu od 24.11. do 1.12. pobývají v burgundském městečku Louhans a jeho okolí.

celý článek
13.12.2017

Vánoční akademie je za námi a někteří studenti už vymýšlejí, jaké představení si připraví příští rok...

celý článek
 
Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.