My všichni spolu pro Ukrajinu

Dnes proběhl po delší době první Dofebufetík a veškerý výtěžek z prodeje poputuje na pomoc Ukrajině skrze organizaci Člověk v tísni. Spojily jsme síly spolu s úžasnými studentkami z kvinty B, které našily stužky v barvách Ukrajiny a uspořádaly jsme společnou sbírku.

Během velké přestávky přišla spousta studentů i pedagogů se zájmem přispět. Na dnešním bufetu se  nám podařilo vydělat 6 161,- a holkám za ručně vyráběné stužky neuvěřitelných 10 230,-. Za Dofebufetík připojujeme ještě 30 000,- z prodeje vánočního cukroví a výsledná částka, kterou darujeme organizaci Člověk v tísni se v konečném součtu vyšplhala na 46 391,-. Díky projektu banky ČSOB, která nabízí zvojnásobení každého daru, budeme schopni Ukrajině pomoci neuvěřitelnými 92 482,-.

Moc děkujeme všem, kteří dnes přišli a přispěli, určitě se nejednalo o poslední akci.💛💙

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se 25. 6. 1928 v Praze. Dětství a mládí prožil v Nymburce, ve vile na Zálabí v bývalé ulici Tomáše Černého (dnes Kolínská ulice).

Zemřel papež

20. července 1903

V Římě zemřel ve věku 93 let na zápal plic papež Lev XIII.