LVVZ 4KB+3TB

LVVZ 4KB+3TB

Počasí a nádherné azuro spolu s tlustou pokrývkou prachového sněhu vytvořily skvělé podmínky pro lyžování.

V pátek 18. ledna odjely třídy 4KB a 3TB v doprovodu pí. prof. Weissové, pana prof. Mokrého a instruktora Matěje Vodičky na lyžařský výcvik. Počasí nám přálo a nádherné azuro spolu s tlustou pokrývkou prachového sněhu vytvořily skvělé podmínky pro lyžování.

Část studentů však podcenila podmínky a na sjezdovkách narazili do různých překážek od stromů a jiných lyžařů až po výstražné cedule ZPOMAL. Někteří další účastníci kurzu zase podlehli zvýšené fyzické aktivitě a snížené venkovní teplotě a onemocněli. Všichni jsme však byli pod odborným dohledem doktora Weisse, tudíž se nám všem podařilo přežít, přestože pár z nás odjelo domů předčasně.

Na tolik oblíbený celodenní výlet na běžkách vyrazili studenti rozdělení do tří skupin ve středu. Několik nejvíce nemohoucích sice zůstalo na chatě a v takto vzniklém volném čase obstaralo nákup potravin do kuchyně. Přesto se však na celodenním výletě přihodila jedna velice úsměvná příhoda. Jedné z našich běžkařek totiž zamrzla běžecká bota ve vázání a i přes pomoc dvou ochotných kolemjdoucích se jí nepodařilo nohu vyprostit, když to při náročnějších sjezdech potřebovala. Musela se tedy nakonec spokojit s chůzí v ponožce, na které měla navlečenou rukavici.

Přesto však myslím můžeme náš „lyžák“ označit za úspěšně ukončený.

Alena Pustá ve spolupráci s Justýnou Andrlovou, která laskavě zapůjčila blok a propisku, a Petrou Kameníkovou, která vymyslela první větu

Aktuální informace

25.06.2019

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Významní absolventi

Absolvovala v roce 1941.

Narodila se 19. 1. 1922 ve Všejanech a zemřela v r. 1985 v Praze.

Anketa

 
Vyberte motto školního roku 2019-2020
Motto 1 14 %
Motto 2 20 %
Motto 3 58 %
Moto 4 8 %
Celkový počet hlasů: 132
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Revoluce v Dominikánské republice

30. říjen 1903

Vypukla revoluce v Dominikánské republice, USA a evropské válečné lodě vysadily vojsko k ochraně konzulátů.

Nejčtenější

01.08.2019

Prázdniny, ač se nám to líbí nebo ne, se přehouply do své druhé poloviny. Jako každý rok dáváme na výběr 4 možnosti pro motto školního roku. Nedá se pochybovat o tom, že i nadcházející rok bude rokem velice bohatým a činorodým. Žáky a učitele čeká spousta práce, učení a zážitků. Pro některé bude tento rok prvním na Gymnáziu Bohumila Hrabala, pro někoho rokem posledním. Každý z nás přijde do školy s různými představami, předsevzetími, cíli a přáními. Věříme, že přesto je pro nás všechny jedno společné - snaha o co nejlepší výsledky.

Dejte hlas myšlence, která by nás měla celým školním rokem provázet a ke které se budeme v jeho průběhu obracet. Bude nás motivovat a vést k cíli. V anketě, která je zveřejněna v první srpnový den, jsou citáty uvedeny jen číslem motta. Autorem všech myšlenek, které se i z dnešního pohledu jeví jako velice aktuální, je řecký filozof Sokrates (469 - 399 p. n. l.).

Zde je jejich kompletní přehled.

Motto 1

Silné mysli diskutují o myšlenkách, průměrné o událostech a slabé mysli o lidech.

Motto 2

Tajemstvím změny je soustředit veškerou svou energii ne na boj se starým, ale na budování nového.

Motto 3

Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.

Motto 4

Nebudeme žít lépe, pokud nebudeme hledat, jak se stát lepšími.

 

celý článek
29.07.2019

Přejeme všem návštěvníkům našich stránek krásné léto a na konci srpna se těšíme na shledanou!

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.