LVVZ 4KB+3TB

LVVZ 4KB+3TB

Počasí a nádherné azuro spolu s tlustou pokrývkou prachového sněhu vytvořily skvělé podmínky pro lyžování.

V pátek 18. ledna odjely třídy 4KB a 3TB v doprovodu pí. prof. Weissové, pana prof. Mokrého a instruktora Matěje Vodičky na lyžařský výcvik. Počasí nám přálo a nádherné azuro spolu s tlustou pokrývkou prachového sněhu vytvořily skvělé podmínky pro lyžování.

Část studentů však podcenila podmínky a na sjezdovkách narazili do různých překážek od stromů a jiných lyžařů až po výstražné cedule ZPOMAL. Někteří další účastníci kurzu zase podlehli zvýšené fyzické aktivitě a snížené venkovní teplotě a onemocněli. Všichni jsme však byli pod odborným dohledem doktora Weisse, tudíž se nám všem podařilo přežít, přestože pár z nás odjelo domů předčasně.

Na tolik oblíbený celodenní výlet na běžkách vyrazili studenti rozdělení do tří skupin ve středu. Několik nejvíce nemohoucích sice zůstalo na chatě a v takto vzniklém volném čase obstaralo nákup potravin do kuchyně. Přesto se však na celodenním výletě přihodila jedna velice úsměvná příhoda. Jedné z našich běžkařek totiž zamrzla běžecká bota ve vázání a i přes pomoc dvou ochotných kolemjdoucích se jí nepodařilo nohu vyprostit, když to při náročnějších sjezdech potřebovala. Musela se tedy nakonec spokojit s chůzí v ponožce, na které měla navlečenou rukavici.

Přesto však myslím můžeme náš „lyžák“ označit za úspěšně ukončený.

Alena Pustá ve spolupráci s Justýnou Andrlovou, která laskavě zapůjčila blok a propisku, a Petrou Kameníkovou, která vymyslela první větu

Aktuální informace

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 6. 9. 1922 v Nymburce a zemřel v r. 1996 v Nymburce. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem.

Anketa

 
Evropou hýbe snaha středoškoláků přimět politiky ke změně přístupu k ochraně životního prostředí.
Podporuji a rozumím 72 %
Není to věc dětí 5 %
Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 17 %
Nic o tom nevím 5 %
Celkový počet hlasů: 115
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Anthracite Coal Commission Report

22. březen 1903

Theodore Roosevelt přikázal zveřejnit Anthracite Coal Commission Report, 

Nejčtenější

27.03.2019

DOPLNĚNA FOTOGALERIE (Foto: J. Šantavý, 5QA)
Z celkem 29 prací, které byly v letošním školním roce před hodnotícími komisemi školní přehlídky Středoškolské odborné činnosti obhajovány, vybrali hodnotitelé k postupu do krajského kola 25 nejlepších. Máme radost z nárůstu kvality a také meziročně se zvyšujícího množství maturitních prací dostatečně vědecky pojatých, aby mohly být do této prestižní vědecké soutěže přihlášeny. Děkujeme také jejich pisatelům za překonání ostychu, který pro některé z nich veřejná obhajoba před učiteli a spolužáky nepochybně znamenala. Nejde v žádném případě o samozřejmost a psát SOČ vyžaduje také více úsilí, než u běžné seminární či maturitní práce.

celý článek
09.04.2019

   V pondělí 8. dubna se uskutečnil v hale základní školy florbalový turnaj týmů jednotlivých tříd vyššího gymnázia. Zápasy probíhaly na dvou hřištích ve dvou skupinách po 6 týmech. Ve skupině sehrály týmy 5 zápasů - každý s každým - 10minut hrubého času.

celý článek
14.04.2019

Na konci roku 2018 obdržel Cenu pro nadějné mladé vědce Neuron absolvent naší školy Mgr. Benjamin Vejnar, Ph.D. Patří k nejtalentovanějším současným českým mladým matematikům, této vědě se věnuje při svém působení na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.