Zbraslavice STK

Zbraslavice STK

V pondělí 16. června se jedenáctičlenná skupina studentů, kterou vedly profesorky Weissová a Miškovská, vydala směr Zbraslavice, kde jsme strávili týden věnovaný sportu.

Odjeli jsme ráno vlakem na nádraží Štipoklasy, odkud jsme šli až ke sportovnímu areálu ve Zbraslavicích a zabrali jsme si „nejlepší“ chatky. Zbytek prvního dne jsme věnovali hraní softballu, čehož jsme druhý den litovali. S namoženými svaly jsme se vrhli na Tarzan park.  Zatímco první skupina šplhala, zbytek se snažil střílet z luku. Odpoledne jsme se utkali se studenty z OA Lysá nad Labem v beach volleyballu. Samozřejmě, že jsme vyhráli ;)
Ve středu po „nutné“ ranní rozcvičce jsme si oblékli maskáče, vyslechli si instruktáž a šli jsme se postřílet barevnými kuličkami do lesa. Jen škoda, že si s námi paintball nezahrály i paní profesorky. Odpoledne pak probíhal turnaj dvojic ve voleyballe.
Během čtvrtečního dopoledne se odehrál míčový víceboj (např. střílení na koš, ping-pong, ...) a na odpoledne byl naplánován výlet k rybníku Vidlák. Večer jsme si sedli s kytarou k táboráku, opékali buřty, hermelín a brambory. K ohni jsme přizvali studenty z Lysé, kteří nás na oplátku vzali autobusem do Nymburka.

Kovář Adam, 7MA

Aktuální informace

18.11.2019

Beseda s významnou absolventkou školy, se uskuteční ve středu 11. prosince 2019 od 18 hodinPodrobnosti

15.10.2019

Vážení rodiče,

od 15. 10. 2019 jsme zrušili transparentnost účtu č. 2301003669/2010 u FIO Banky a přístup k náhledu již tak není možný. Důvodem je aktuální výklad pravidel GDPR. Platby však budou i nadále probíhat v nezměněné podobě a na stejný účet!.

Celý článek

Významní absolventi

Petr Říha, akademický malíř

Absolvoval v roce 1973.

Narodil se 12. 11. 1953 v Nymburce. Poté studoval na VŠUP v Praze – v textilním ateliéru u prof. B. Felcmana.

Anketa

 
Jak jste spokojeni s rozvrhem?
Paráda! 9 %
Vcelku dobré 22 %
Nic moc... 16 %
Hrůza! 53 %
Celkový počet hlasů: 308
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Uvěznění Poláků

26. duben 1903

Carské úřady uvěznily ve Varšavě 82 Poláků za účast v národní demonstraci.

Nejčtenější

30.10.2019

Listopadová beseda s prof. PhDr. Karlem Rýdlem, CSc., významným absolventem naší školy, děkanem FF Univerzity Pardubice, se koná v učebně č. 2 v přízemí školy ve středu 6. listopadu 2019 od 17 hodin. Setkání je otevřené všem absolventům, učitelům, studentům i dalším zájemcům.

celý článek
23.10.2019

23. října 2019 se žáci kvart a vyššího gymnázia zúčastnili v nymburském kině programu KINOPŘÍBĚHY – ČTYŘI PŘÍBĚHY REVOLUCE. Studenti měli možnost seznámit se prostřednictvím videoukázek z portálu Paměť národa se vzpomínkami čtyř pamětníků a tím, jak prožívali a vnímali sametovou revoluci. Mezi ně patřili jak zástupce tehdejší komunistické strany, příslušník Státní bezpečnosti, tak organizátoři i účastníci studentské demonstrace konané 17. listopadu 1989.

celý článek
09.11.2019

Jak už se tak většinou stává, za zásluhy býváte odměněni, tak i naši úspěšní účastníci stříbrné úrovně DofE se dočkali svého ocenění a předávání medailí. Ceremonie se konala ve středu 6. listopadu od 14:00 ve Vlasteneckém sále známého pražského Karolina.

celý článek
 
Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.