Mediální kurz tercie B

V týdnu od 3. do 7. 6. 2013 naše třída absolvovala v rámci předmětu ČJL mediální kurz.

Byli jsme rozděleni do čtyř skupin. Úkolem každé z nich bylo v tomto týdnu vytvořit vlastní noviny, rozhlasové a televizní vysílání.

V úterý jsme se vypravili do IQ parku a ZOO v Liberci. Doprovodily nás pí. třídní profesorka A. Černá a V. Hanlová.

Počasí nám přálo, a tak se nám podařilo získat spoustu dobrých materiálů pro naše reportáže.

Jsem ráda, že jsme do IQ parku dorazili o hodinu a půl dříve. Když jsme odcházeli, bylo tam už tolik dětí, že občas nebylo slyšet vlastního slova.

V ZOO jsme se pak mj. setkali se zvířaty, jimiž je Liberec tak známý – bílými tygry.

Další den nás po Nymburce provedl PhDr. Pavel Fojtík. Dozvěděli jsme se od něj spoustu zajímavých informací o budovách, které jsou nějak významné pro nymburskou historii.

Těch pár dní, co nám zbylo, jsme využili na točení a stříhání svých videí. Nakonec jsme si své výtvory pustili a zhodnotili. Za sebe musím říct, že vůbec není lehké mezi nimi vybrat ten nejlepší.

Martina Petrová, 3TB

Zobrazeno: 5453x

prof. MUDr. Václav Šimon, DrSc.

Prof. Václav Daniel Šimon, DrSc. (*29. 5. 1926), přední český urolog, chirurg, gynekolog, vysokoškolský učitel a akademický pracovník, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1946.

Vilém II. navštívil papeže Lva XIII.

2. květen 1903

Německý císař Vilém II. navštívil s velkým doprovodem papeže Lva XIII.