Mediální kurz tercie A

Mediální kurz tercie A

Naše třída 3TA absolvovala s pí prof. J. Koláčnou v rámci výuky ČJL v polovině června již tradiční týdenní mediální kurz.

Na úvod jsme se rozdělili do pěti skupin a vstřebávali jsme trochu teorie, již jsme uplatnili i v soutěžích.

Druhý den kurzu jsme vyjeli autokarem v doprovodu pí prof. Koláčné a Prokešové do Liberce s cílem navštívit zdejší ZOO a prověřit své schopnosti v IQ parku.

Vrátili jsme se s pestrými „úlovky“ v podobě různých nahrávek, fotografií a reportáží.

V rámci kurzu jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací ze světa médií od pana Petra Plaňanského, který si pro nás připravil i minifotokurz.

Výsledkem naší spolupráce je originální časopis a televizní a rozhlasové vysílání na DVD.

Přikládáme ještě mozaiku dojmů z vyjádření všech skupin:

„V IQ parku nás nejvíce zaujalo, že jsme tam mohli natáčet předpověď počasí a byla tam milá obsluha…“ (sk. č. 1)

„Zvířata v ZOO s námi dobře spolupracovala a my jsme mohli natočit spoustu videí a pořídit mnoho fotografií.“ (sk. č. 2)

„Nejvíce nás bavilo natáčet reportáže na výstavách v budově školy. Na fotokurzu nás bavilo focení třetinové kompozice a v IQ parku se nám líbilo zrcadlové bludiště.“ (sk. č. 3)

„Pan Plaňanský nás seznámil se základní úpravou fotek a s jejich správnou kompozicí. V ZOO někteří z nás uskutečnili anketu pro časopis či pro televizi. Celkově to byl týden plný legrace; není nad moderátorské přeřeky…“ (sk. č. 4)

„Při natáčení reportáží jsme spolupracovali s tučňáky a inteligentními lachtany, prohánějícími se ve vodě. V IQ parku jsme vyzkoušeli např. jízdu na vozíčku pro postižené, zavřeli jsme se do bubliny, postavili jsme most. Nejvíce nás zaujal potápějící se Titanic, dále předpověď počasí, vzdušné dělo a termokamera.“ (sk. č. 5)

Aktuální informace

19.01.2022

Oznamujeme nový termín besedy se soudcem prof. Zdeňkem Kühnem, významným absolventem naší školy. Akce se překládá na 24. únor 2022. Děkujeme za pochopení.

19.11.2021

Zveřejňujeme souhrnné výsledky voleb do Školské rady GBHNB.

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 12. 5. 1931 v Zábrdovicích u Křince. Obecnou školu navštěvoval od r. 1937 v Křinci.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Kartuziánský řád

29. duben 1903

Dlouhotrvající rozepře mezi francouzskou vládou a řeholními řády, zvláště kartuziány, vyvrcholily v první polovině roku 1903:

Nejčtenější

08.01.2022

Pro lyžaře neexistuje větší pohroma, než vytrvalý déšť! To si v praxi ověřili studenti na prvním lyžařském kurzu v Rokytnici nad Jizerou.  Nic ale není tak hrozné a ještě že na světě existují zázraky!

V neděli 2. ledna 2022 vyrazila skupina studentů 7MB a 4.A na hory. Byť byla sněhová situace během Vánoc příznivá, vytrvalý déšť okolo Silvestra, hodně podmínky pro lyžování pozměnil. 

celý článek
03.01.2022

V průběhu prosince proběhla soutěž v konverzaci v anglickém jazyce. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích, všichni zájemci o soutěž nejprve napsali poslechový test, na základě jehož výsledků se ti nejlepší utkali v ústní části. Vítěz každé kategorie bude reprezentovat školu v okresním kole v Poděbradech. Letošní ročník přinesl zajímavé výsledky

celý článek
19.01.2022
Přídavných jmen bych k tomuto kurzu dokázal vymyslet opravdu hodně. Poslední, nezapomenutelný, pohodový a tak dále.
Závěrečný kurz zní opravdu děsivě, ale zvládnout se to dá. Poslední výšlap do toho úmorného kopce, aby se člověk najedl. Poslední vytírání, leštění, luxování a umývaní společných prostorů. To vše na člověka v rámci nostalgie dopadne. Musím ale podotknout, že jsme se s tím poprali opravdu náramně.
celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu