Mediální kurz tercie A

Naše třída 3TA absolvovala s pí prof. J. Koláčnou v rámci výuky ČJL v polovině června již tradiční týdenní mediální kurz.

Na úvod jsme se rozdělili do pěti skupin a vstřebávali jsme trochu teorie, již jsme uplatnili i v soutěžích.

Druhý den kurzu jsme vyjeli autokarem v doprovodu pí prof. Koláčné a Prokešové do Liberce s cílem navštívit zdejší ZOO a prověřit své schopnosti v IQ parku.

Vrátili jsme se s pestrými „úlovky“ v podobě různých nahrávek, fotografií a reportáží.

V rámci kurzu jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací ze světa médií od pana Petra Plaňanského, který si pro nás připravil i minifotokurz.

Výsledkem naší spolupráce je originální časopis a televizní a rozhlasové vysílání na DVD.

Přikládáme ještě mozaiku dojmů z vyjádření všech skupin:

„V IQ parku nás nejvíce zaujalo, že jsme tam mohli natáčet předpověď počasí a byla tam milá obsluha…“ (sk. č. 1)

„Zvířata v ZOO s námi dobře spolupracovala a my jsme mohli natočit spoustu videí a pořídit mnoho fotografií.“ (sk. č. 2)

„Nejvíce nás bavilo natáčet reportáže na výstavách v budově školy. Na fotokurzu nás bavilo focení třetinové kompozice a v IQ parku se nám líbilo zrcadlové bludiště.“ (sk. č. 3)

„Pan Plaňanský nás seznámil se základní úpravou fotek a s jejich správnou kompozicí. V ZOO někteří z nás uskutečnili anketu pro časopis či pro televizi. Celkově to byl týden plný legrace; není nad moderátorské přeřeky…“ (sk. č. 4)

„Při natáčení reportáží jsme spolupracovali s tučňáky a inteligentními lachtany, prohánějícími se ve vodě. V IQ parku jsme vyzkoušeli např. jízdu na vozíčku pro postižené, zavřeli jsme se do bubliny, postavili jsme most. Nejvíce nás zaujal potápějící se Titanic, dále předpověď počasí, vzdušné dělo a termokamera.“ (sk. č. 5)

Absolvoval v roce 1926.

Narodil se v r. 1908. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem. V letech 1953 byl rektorem nově vzniklého ITVS v Praze.

První Ford

19. červenec 1903

V Detroitu se začaly prodávat první automobily z továrny Henryho Forda. (Model A stál 950 dolarů.)