Mediální kurz tercie A

Mediální kurz tercie A

Naše třída 3TA absolvovala s pí prof. J. Koláčnou v rámci výuky ČJL v polovině června již tradiční týdenní mediální kurz.

Na úvod jsme se rozdělili do pěti skupin a vstřebávali jsme trochu teorie, již jsme uplatnili i v soutěžích.

Druhý den kurzu jsme vyjeli autokarem v doprovodu pí prof. Koláčné a Prokešové do Liberce s cílem navštívit zdejší ZOO a prověřit své schopnosti v IQ parku.

Vrátili jsme se s pestrými „úlovky“ v podobě různých nahrávek, fotografií a reportáží.

V rámci kurzu jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací ze světa médií od pana Petra Plaňanského, který si pro nás připravil i minifotokurz.

Výsledkem naší spolupráce je originální časopis a televizní a rozhlasové vysílání na DVD.

Přikládáme ještě mozaiku dojmů z vyjádření všech skupin:

„V IQ parku nás nejvíce zaujalo, že jsme tam mohli natáčet předpověď počasí a byla tam milá obsluha…“ (sk. č. 1)

„Zvířata v ZOO s námi dobře spolupracovala a my jsme mohli natočit spoustu videí a pořídit mnoho fotografií.“ (sk. č. 2)

„Nejvíce nás bavilo natáčet reportáže na výstavách v budově školy. Na fotokurzu nás bavilo focení třetinové kompozice a v IQ parku se nám líbilo zrcadlové bludiště.“ (sk. č. 3)

„Pan Plaňanský nás seznámil se základní úpravou fotek a s jejich správnou kompozicí. V ZOO někteří z nás uskutečnili anketu pro časopis či pro televizi. Celkově to byl týden plný legrace; není nad moderátorské přeřeky…“ (sk. č. 4)

„Při natáčení reportáží jsme spolupracovali s tučňáky a inteligentními lachtany, prohánějícími se ve vodě. V IQ parku jsme vyzkoušeli např. jízdu na vozíčku pro postižené, zavřeli jsme se do bubliny, postavili jsme most. Nejvíce nás zaujal potápějící se Titanic, dále předpověď počasí, vzdušné dělo a termokamera.“ (sk. č. 5)

Aktuální informace

15.10.2019

Vážení rodiče,

od 15. 10. 2019 jsme zrušili transparentnost účtu č. 2301003669/2010 u FIO Banky a přístup k náhledu již tak není možný. Důvodem je aktuální výklad pravidel GDPR. Platby však budou i nadále probíhat v nezměněné podobě a na stejný účet!.

Celý článek
08.10.2019

Beseda s významným absolventem školy, děkanem FF Univerzity Pardubice, se uskuteční ve středu 6. listopadu 2019 od 17 hodin. Podrobnosti

Významní absolventi

Hana Burianová

Hana Burianová (*1986), rozená Miškovská, někdejší tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana, maturovala na Gymnáziu Nymburk v roce 2005.

Anketa

 
Jak jste spokojeni s rozvrhem?
Paráda! 10 %
Vcelku dobré 25 %
Nic moc... 16 %
Hrůza! 49 %
Celkový počet hlasů: 231
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lidové divadlo

4. leden 1903

V Praze-Holešovicích zahájilo činnost lidové divadlo Uranie úspěšnou premiérou hry Ladislava Stroupežnického Vojtěch Žák, výtečník.

Nejčtenější

08.10.2019

Přinášíme informace o termínech LVVZ pro zimní sezónu 2020.

celý článek
07.10.2019

První říjnový víkend prožilo 11 brigádníků z řad kolegů a přátel školy, na chatách v Rokytnici. Nejednalo se však o výlet, ale o brigádu.

I přes deštivé sobotní počasí se podařilo zrekonstruovat oplocení plynových nádrží na dolní chatě, nainstalovat okapy na horní chatě, odvézt odpady na sběrný dvůr a opravit  nedostatky v interiérech obou chat.

celý článek
29.09.2019

Beseda s RNDr. Zdeňkem Havlasem, DrSc., významným absolventem naší školy, místopředsedou Akademie věd ČR, se uskuteční v učebně č. 2 v přízemí školy ve středu 2. října 2019 od 17 hodin. Setkání je otevřené všem absolventům, učitelům, studentům i dalším zájemcům. Rozhodně nemusí jít jen o odborníky na chemii nebo fyziku. :-)

celý článek
 
Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.