Geokurz 6XA - oblačno, místy kámen

Geokurz 6XA - oblačno, místy kámen

Ač za občasného mrholení, celá třída 6XA absolvovala geologický kurz ve zdraví a bez úhony. Kurz nám trval od 11. do 15. října.

Jako každý vícedenní kurz, i ten náš začínal pro všechny přímo před školou. Ručičky hodin ukazovaly na osmou, a náš autobus se dal do pohybu. Naším prvním cílem byly Bozkovské dolomitové jeskyně, kam jsme si cestu krátili počítáním hřbitovů. Zde nás obohatila prohlídka zdejších nových a starých jeskyní, dále také perníkové chaloupky, sloních uší a třeba bůčku, jak se jmenují některé útvary vytvořené horninami. Následoval přesun na rokytnické parkoviště, odkud už jen zbývalo vyšlápnout se zavazadly přímo k chatě. Zde na nás čekal uvítací oběd v podobě párků. Na odpoledním programu se pak nacházel již jen geocaching a večeře.

Druhý den ráno nás vzbudil budíček na přijatelných 7:30 a hurá na snídani. Brzo poté, jsme už stoupali do kopce směrem na Dvoračky, který je mnohem prudší, než se zdá. Zastávka zde byla naplánovaná ale až na zpáteční cestu, jelikož naším cílem byl pramen Labe, kam jsme se i přes chvilkové pochyby dostali. Zpátky jsme si na již zmíněných Dvoračkách dopřáli ať už jen teplý čaj, palačinku a nebo něco jiného. Toto odpoledne už většina z nás věnovala samostudiu minerálů a hornin, kvůli kterým zde jsme.

Středa patřila Harrachovu. V místním hornickém muzeu naše skupina absolvovala prohlídku bývalého dolu, který byl uzavřen roku 1992. Cesta zpátky do Rokytnice vedla skrz podzimně zbarvené údolí Mumlavy. Toto odpoledne bylo naše samostudium již o poznání intenzivnější, kvůli zítřejším testům. Nicméně ani to nás neodradilo od neustálého hraní stolního tenisu, zvuk odrážejícího míčku byl slyšet dlouho do večera. Nesmíme také zapomenout na druhou večeři, která nám byla k dispozici vždy o půl deváté.

Jak již zaznělo, čtvrtek byl den testů. Dopoledne poznávačka, odpoledne shrnovací test. I přesto, že počasí už ten den bylo o poznání horší, našli se jedinci, kteří se šli otužovat do místního potůčku o teplotě zhruba 5 stupňů.

V pátek už nám nezbylo nic jiného, než zabalit, uklidit a rozloučit se s chatou. Náš kurz definitivně skončil zastavením autobusu před školou krátce před půl jednou.

Závěrem bychom chtěli poděkovat našim vedoucím, paní Weissové a panu Hrstkovi, že s námi zvládli celý kurz. Dále bychom také rádi poděkovali našemu panu kuchaři za dobré jídlo. Myslím že i přes nepříliš dobré počasí, jsme si celých 5 dní užili a na závěr dopadly i testy na výbornou.

Bartoloměj Boška, feat. Eliška Novotná    

P.S.: Těch hřbitovů cestou tam bylo 7.

Fotogalerie geokurzu

Aktuální informace

19.11.2021

Zveřejňujeme souhrnné výsledky voleb do Školské rady GBHNB.

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Hana Burianová

Hana Burianová (*1986), rozená Miškovská, někdejší tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana, maturovala na Gymnáziu Nymburk v roce 2005.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Výstava nezávislých

20. březen 1903

Na výstavě Nezávislých v Paříži byla mj. vystavena i díla Henryho Matisse, Andrého Deraina, Maurice de Vlamincka aj. 

Nejčtenější

20.12.2021

V pondělí 20. prosince se po loňské pauze opět konal tradiční „Vánoční volejbalový turnaj“, kterého se účastní smíšená družstva studentek a studentů vyššího gymnázia. Turnaj odehrálo 12 družstev ze všech tříd.

celý článek
22.12.2021

Milé studentky a studenti, kolegové a kolegyně, vážení rodiče, absolventi a absolventky a všichni přátelé naší školy!

Ke svému konci se rychle blíží rok 2021 a za několik dní vstoupíme do nového roku 2022. Co říci k tomu uplynulému a co si přát do toho nového…

celý článek
08.01.2022

Pro lyžaře neexistuje větší pohroma, než vytrvalý déšť! To si v praxi ověřili studenti na prvním lyžařském kurzu v Rokytnici nad Jizerou.  Nic ale není tak hrozné a ještě že na světě existují zázraky!

V neděli 2. ledna 2022 vyrazila skupina studentů 7MB a 4.A na hory. Byť byla sněhová situace během Vánoc příznivá, vytrvalý déšť okolo Silvestra, hodně podmínky pro lyžování pozměnil. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu