Geokurz 2A (červen 2018)

Geokurz 2A (červen 2018)

V červnu se svého geokurzu dočkala i 2A, jejíž celotřídní účast v klasickém podzimním termínu byla ze závažného důvodu v té době vyloučena. S ohledem na vynikající počasí a také další příznivé okolnosti lze ale soudit, že odklad až na konec školního roku se vlastně vyplatil.

V pondělí 18. června v 8 hodin ráno jsme se vydali směr Rokytnice nad Jizerou. Cestou jsme se zastavili v Bozkovských jeskyních a bývalém břidlicovém lomu poblíž Jílového u Držkova. Nejvíc záživné bylo půlkilometrové couvání autobusu do kopce po úzké silnici, když pan řidič zajel, kam podle značek neměl. Když jsme se po pětihodinové jízdě konečně dostali na chatu, tak už se nikomu nikam nechtělo. Večer jsme stihli odprezentovat nějaké ty prezentace na minerály a pak už jsme měli (studijní) volno.
V úterý nás čekal budíček brzy ráno a odjezd linkovým autobusem z Horního náměstí až do Harrachova, kde jsme navštívili Hornické muzeum spolu s doly pod ním a prošli se kolem Mumlavy a Mumlavského vodopádu. Cestu zpátky jsme si tudíž museli vyšlápnout sami. Po návratu nás čekal oběd a poté odprezentování zbylých prezentací, které utíkaly rychleji než předchozí, takže jsme měli více volného času. Po večeři jsme měli úplně volný večer, který jsme trávili podle sebe, a někteří se rozhodli pro kolektivní hry.
Ve středu jsme si mohli naopak přispat a hned po snídani jsme vyrazili na celodenní výlet, kdy motivací bylo občerstvení na zpáteční cestě na Dvoračkách. Prošli jsme se po lavinových svazích v Kotelních jámách, za něž můžou dva horské ledovce z doby ledové. Vystoupali jsme na Zlaté návrší a dobyli Harrachovy kameny, odkud jsme měli nádherný rozhled nejen na naši dopolední cestu v jámách, ale i na pěkný kousek naší krásné vlasti. Kuchyně na Dvoračkách je široko daleko vyhlášená, takže jsme po degustaci některých jejich produktů krásně s hladem vydrželi až do večeře, kterou nám připravil zase náš zkušený kuchař pan Palma. Po celodenním výletu ale začali být někteří nervózní, protože nás následující den čekalo psaní testů a poznávačka.
Ve čtvrtek jsme byli dopoledne zasvěceni do geocachingu a o poledním klidu vyladili formu na poznávačku vzorků minerálů a hornin. Ve tři hodiny jsme napsali testy ve společenské místnosti a na kantorské cimře zaznamenali názvy všeho, co jsme poznali. Všichni byli rádi, že už to konečně mají za sebou. Večer jsme mohli své úspěchy oslavit různými aktivitami.
V pátek ráno jsme si zabalili své věci a vzorně uklidili chatu. Za mírného deštíku jsme vyrazili k parkovišti a pak už klimatizovaným busem směr Nymburk.

Geokurz jsme si užili a společně strávený čas mimo školu byl v tuto dobu jednoznačně příjemnější. Počasí bylo na túry akorát - dvacet stupňů a oblačnost, tedy žádné pařáky. Zkazilo se až ve čtvrtek odpoledne, kdy nám ale déšť ani trochu nevadil, jen podtrhl a dokreslil pochmurnou atmosféru při testu a poznávačce. Po celý kurz nedošlo k žádnému porušení pravidel, alkoholtester vždy signalizoval nulu. Svou reputaci si druháci napravili nade vší pochybnost. Už se těšíme na lyžařský zájezd v zimě. Vedoucím kurzu za pedagogy byl náš třídní prof. Miroslav Soukup, jako lektor mu sekundoval pan prof. Tomáš Barančík. Fotografovali především pan Barančík a také Adam Fišer.

S. Němcová & D. Pěnkavová (2A), poněkud doplnil Sk (2A)

Aktuální informace

09.11.2018

Upozorňujeme rodiče,

Celý článek
14.10.2018

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2017-2018.

30.09.2018

Ředitel školy zveřejnil kánon literatutry pro maturitní zkoušku ve školním roce 2018 - 2019.

30.08.2018

Pro nárokování nově zaváděné slevy pro studenty ve veřejné dopravě lze využít průkazů ISIC!

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1952.

Narodil se 8. 4. 1934 v Nymburce. V roce 1958 ukončil studia na Fakultě všeobecného lékařství UK v Praze. 

Anketa

 
Je 8 týdnů letních prázdnin málo nebo moc?
Je to málo. 58 %
Stačí to. 36 %
Je to moc. 6 %
Celkový počet hlasů: 345
Archiv anket

Svět v roce založení školy

2. listopad 1903

Došlo k dohodě ve španělské stávce horníků: 

Nejčtenější

14.11.2018

Přinášíme termíny LVVZ 2019. V tabulce naleznete termín, třídy a vedoucího kurzu. V tabulce jsou uvedeny i variabilní symbily pro platby.

Další informace obdrží rodiče emailem, přímo od vedoucích příslušných kurzů.

celý článek
02.11.2018

Vznik Československa je nepochybně velmi významnou událostí v naší historii. I na Gymnáziu Bohumila Hrabala jsme si tento milník dějin připomněli, a to vysazením Lípy srdčité za budovou školy, navíc v ulici 28. října. Lípa byla zasazena už 22. října – jednalo se o zahájení celého týdne věnovaného výletům, návštěvám muzeí a přednášek týkajících se nejen „osudových osmiček“.

celý článek
26.10.2018

     Bezmála stovka studentů ze čtyř tříd vyššího gymnázia (6.XB, 7.MB, 3.A, 8.OB) si v rámci pátečního projektového dne ověřila své znalosti související se 100. výročím založení Československa. Nejlepší třídou byla oktáva B s průměrným ziskkem 10 499 b. Mezi jednotlivci se nejvíce dařilo děvčatům ze septimy B a to konkrétně Tereze Jeřábkové (17 535 b), která získala mimořádnou cenu pro celkového vítěze. Podrobné výsledky všech oceněných na 1.-15. místě naleznete dále v článku.

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.