Studenti BiS úspěšně dokončili ekologický kurz!

Studenti BiS úspěšně dokončili ekologický kurz!

Tropické teploty, terénní exkurze, desítky nachozených kilometrů, výzkumy a poznávání fauny i flóry..  Ale i zábava a utužování kamarádství. I tak by se dal ve stručnosti popsat týden ekologické výchovy studentů BiS třetího ročníku VG.

Pod vedením profesorů Tomáše Barančíka a Michala Hrstky, se na 35 studentů snažilo aplikovat teoretické vědomosti v praxi. Během prvního červnového týdne se každý den vydávali na nové lokality.

Pondělní program byl zasvěcen mimo úvodní rozpravu i návštěvě Sběrného dvora v Nymburce a následně i první ochutnávce vědy, ve formě fytocenologických výzkumů na Ostrově.

Úterní exkurze nás vedla do ZOO ve Chlebích. Komentované prohlídky, kontakt se zvířaty a postřehy průvodců i ošetřovatelů, byly velice zajímavé a cenné.

Středeční program nám obohatili kolegové ze Záchranné stanice a Ekocentra Huslík v Poděbradech.  Hravou formou jsme si vyzkoušeli výrobu čerstvého sýra a v druhé části se také seznámili se systémem a pravidly záchrany poraněných živočichů.

Pravé botanické bádání se odehrálo během čtvrteční exkurze na Loučeň. Málo známé lokality slatinišť, dali možnost pochopit studentům, problematiku rovnováhy biotopů a poznat nové, chráněné druhy rostlin.

Páteční setkání bylo pomyslnou tečkou za celým týdnem. V první části programu studenti psali vědomostní test z problematiky ekologie a v dalších hodinách pak dokončovali i prezentovali před ostatními, své závěry badatelských aktivit.

Nové a netradiční pojetí exkurzu studentů BiS, situované na Nymburk a okolí, přineslo řadu pozitiv! Byť bylo náročné na vlastní organizaci, vše se, vydařilo na výbornou!

Velké poděkování náleží kolegovi Barančíkovi, za komplexní přípravu kurzu i všem studentům za projevenou aktivitu a pozitivní energii!

Michal Hrstka

 

Fotogalerie Po+Út

Fotogalerie St+Čt+Pá

 

Aktuální informace

15.10.2019

Vážení rodiče,

od 15. 10. 2019 jsme zrušili transparentnost účtu č. 2301003669/2010 u FIO Banky a přístup k náhledu již tak není možný. Důvodem je aktuální výklad pravidel GDPR. Platby však budou i nadále probíhat v nezměněné podobě a na stejný účet!.

Celý článek
08.10.2019

Beseda s významným absolventem školy, děkanem FF Univerzity Pardubice, se uskuteční ve středu 6. listopadu 2019 od 17 hodin. Podrobnosti

Významní absolventi

Jan Moravec

Jan Moravec (*1993), absolvent Gymnázia Nymburk v roce 2013, je šampionem v silovém trojboji.

Anketa

 
Jak jste spokojeni s rozvrhem?
Paráda! 10 %
Vcelku dobré 25 %
Nic moc... 16 %
Hrůza! 49 %
Celkový počet hlasů: 231
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Stávka na dráze

6. dubna 1903

Všeobecná stávka železničářů v Nizozemsku

Nejčtenější

08.10.2019

Přinášíme informace o termínech LVVZ pro zimní sezónu 2020.

celý článek
07.10.2019

První říjnový víkend prožilo 11 brigádníků z řad kolegů a přátel školy, na chatách v Rokytnici. Nejednalo se však o výlet, ale o brigádu.

I přes deštivé sobotní počasí se podařilo zrekonstruovat oplocení plynových nádrží na dolní chatě, nainstalovat okapy na horní chatě, odvézt odpady na sběrný dvůr a opravit  nedostatky v interiérech obou chat.

celý článek
29.09.2019

Beseda s RNDr. Zdeňkem Havlasem, DrSc., významným absolventem naší školy, místopředsedou Akademie věd ČR, se uskuteční v učebně č. 2 v přízemí školy ve středu 2. října 2019 od 17 hodin. Setkání je otevřené všem absolventům, učitelům, studentům i dalším zájemcům. Rozhodně nemusí jít jen o odborníky na chemii nebo fyziku. :-)

celý článek
 
Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.