Studenti BiS úspěšně dokončili ekologický kurz!

Studenti BiS úspěšně dokončili ekologický kurz!

Tropické teploty, terénní exkurze, desítky nachozených kilometrů, výzkumy a poznávání fauny i flóry..  Ale i zábava a utužování kamarádství. I tak by se dal ve stručnosti popsat týden ekologické výchovy studentů BiS třetího ročníku VG.

Pod vedením profesorů Tomáše Barančíka a Michala Hrstky, se na 35 studentů snažilo aplikovat teoretické vědomosti v praxi. Během prvního červnového týdne se každý den vydávali na nové lokality.

Pondělní program byl zasvěcen mimo úvodní rozpravu i návštěvě Sběrného dvora v Nymburce a následně i první ochutnávce vědy, ve formě fytocenologických výzkumů na Ostrově.

Úterní exkurze nás vedla do ZOO ve Chlebích. Komentované prohlídky, kontakt se zvířaty a postřehy průvodců i ošetřovatelů, byly velice zajímavé a cenné.

Středeční program nám obohatili kolegové ze Záchranné stanice a Ekocentra Huslík v Poděbradech.  Hravou formou jsme si vyzkoušeli výrobu čerstvého sýra a v druhé části se také seznámili se systémem a pravidly záchrany poraněných živočichů.

Pravé botanické bádání se odehrálo během čtvrteční exkurze na Loučeň. Málo známé lokality slatinišť, dali možnost pochopit studentům, problematiku rovnováhy biotopů a poznat nové, chráněné druhy rostlin.

Páteční setkání bylo pomyslnou tečkou za celým týdnem. V první části programu studenti psali vědomostní test z problematiky ekologie a v dalších hodinách pak dokončovali i prezentovali před ostatními, své závěry badatelských aktivit.

Nové a netradiční pojetí exkurzu studentů BiS, situované na Nymburk a okolí, přineslo řadu pozitiv! Byť bylo náročné na vlastní organizaci, vše se, vydařilo na výbornou!

Velké poděkování náleží kolegovi Barančíkovi, za komplexní přípravu kurzu i všem studentům za projevenou aktivitu a pozitivní energii!

Michal Hrstka

 

Fotogalerie Po+Út

Fotogalerie St+Čt+Pá

 

Aktuální informace

25.06.2019

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Významní absolventi

doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc.

Doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc., (*1953), imunoložka, viroložka botanička a biochemička, v současné době vedoucí Laboratoře virologie Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, absolvovala na nymburském gymnáziu v roce 1973 ještě pod svým dívčím jménem Noemi Nováková.

Anketa

 
Evropou hýbe snaha středoškoláků přimět politiky ke změně přístupu k ochraně životního prostředí.
Podporuji a rozumím 66 %
Není to věc dětí 3 %
Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 27 %
Nic o tom nevím 3 %
Celkový počet hlasů: 322
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Začaly vycházet Ľudové noviny

2. leden 1903

V Martině začaly vycházet Ľudové noviny (zprvu třikrát týdně), 

Nejčtenější

21.06.2019

Tradiční, vodácké putování studentů třetího ročníku a septimy B, proběhlo v tropickém týdnu 17. – 21. 6.2019.

Přes 85km na řece, během pěti krásných dnů, plných úsměvů, pohody a letních aktivit… Zkráceně lze tímto způsobem charakterizovat kurz, který měl za cíl, seznámit studenty s vodáckým sportem.

celý článek
26.06.2019

Zlato pro sekundy. Stříbro 4KA!

Poslední úterní dopoledne tohoto školního roku patřilo školním závodům malých dračích lodí. Letos šlo o soutěž postupovou, neboť vítězná škola získala právo účasti na mistrovství české republiky, které se koná 8. 10. v Labe-aréně Račice. Naše gymnázium reprezentovalo šest posádek 1PA, 1PB, 2SAB, 3TAB, 4KA, 4KB. Všechny posádky absolvovaly několik tréninků a na závody přijely velmi dobře připraveny.

celý článek
25.06.2019

Tropické, úterní dopoledne prožili studenti NG v areálu „Veslák“.  Na několika sportovištích i travnaté ploše, probíhaly turnaje a hry.  Souběžně na stejném místě, probíhaly i závody dračích lodí, kde jsme podpořili fanděním naše týmy.

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.