Ekologický kurz kvarty B

Ekologický kurz kvarty B

Žáci kvarty B absolvovali ekologický kurz v Krásensku.

První den nás čekaly seznamovací hry s lektory a program se zvířaty. Mohli jsme si podržet gekončíka či chameleona...

 

První den nás čekaly seznamovací hry s lektory a program se zvířaty. Mohli jsme si podržet gekončíka či chameleona. Po večeři proběhl orientační běh, kterého se zúčastnily i paní profesorky Weissová a Flesarová. Další den jsme se věnovali projektu Ekodům, který spočíval v naplánování domu se zahradou pro čtyřčlennou rodinu. Třetí den dopoledne byl program na téma práce dětí. Probírali jsme různé otázky ohledně dětské a nucené práce ve světě. Odpoledne jsme hráli hru s názvem Fishbanks Ltd. Nejdříve jsme se losem rozdělili na několik týmů, které potom obchodovaly a jednaly tak, aby měly co největší zisk. Čtvrtý den byl nejzajímavější, protože jsme vyrazili na výlet na kolech. Cestou jsme na jedné louce nasbírali bylinky a z nich udělali pomazánku. Hlavním cílem cyklovýletu však byly jeskyně. Doslova jsme se proplazili každým koutem pěti jeskyní.

Ekokurz se nám vydařil. Velkou roli hrála usilovná práce lektorů a našich profesorek. Celou akci jistily paní kuchařky, jídlo bylo výborné.

Michal Král

Aktuální informace

15.10.2019

Vážení rodiče,

od 15. 10. 2019 jsme zrušili transparentnost účtu č. 2301003669/2010 u FIO Banky a přístup k náhledu již tak není možný. Důvodem je aktuální výklad pravidel GDPR. Platby však budou i nadále probíhat v nezměněné podobě a na stejný účet!.

Celý článek
08.10.2019

Beseda s významným absolventem školy, děkanem FF Univerzity Pardubice, se uskuteční ve středu 6. listopadu 2019 od 17 hodin. Podrobnosti

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1926.

Narodil se v r. 1908. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem. V letech 1953 byl rektorem nově vzniklého ITVS v Praze.

Anketa

 
Jak jste spokojeni s rozvrhem?
Paráda! 10 %
Vcelku dobré 25 %
Nic moc... 16 %
Hrůza! 49 %
Celkový počet hlasů: 231
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Volební právo v Austrálii

17. prosinec 1903

Parlamentních voleb v Austrálii se poprvé účastnily i ženy.

Nejčtenější

08.10.2019

Přinášíme informace o termínech LVVZ pro zimní sezónu 2020.

celý článek
07.10.2019

První říjnový víkend prožilo 11 brigádníků z řad kolegů a přátel školy, na chatách v Rokytnici. Nejednalo se však o výlet, ale o brigádu.

I přes deštivé sobotní počasí se podařilo zrekonstruovat oplocení plynových nádrží na dolní chatě, nainstalovat okapy na horní chatě, odvézt odpady na sběrný dvůr a opravit  nedostatky v interiérech obou chat.

celý článek
29.09.2019

Beseda s RNDr. Zdeňkem Havlasem, DrSc., významným absolventem naší školy, místopředsedou Akademie věd ČR, se uskuteční v učebně č. 2 v přízemí školy ve středu 2. října 2019 od 17 hodin. Setkání je otevřené všem absolventům, učitelům, studentům i dalším zájemcům. Rozhodně nemusí jít jen o odborníky na chemii nebo fyziku. :-)

celý článek
 
Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.