Ekokurz biologického semináře

Ekokurz biologického semináře

V pondělí  15. 4. dorazila skupina biologického semináře s pí. Weissovou  do Ekocentra STŘEVLIK v Oldřichově v Hájích. Po výborném obědě jsme se s celým areálem seznámili, mimo jiné i s prasátkem Edunkou, kozou Andělou, ovečkami, kočičkami, vznešenými huculskými koňmi a v neposlední řadě i se slepičkami v čele s barevným kohoutem Pepou.

V úterý nás čekal celodenní výlet s úkoly. Poznali jsme krásy jizerskohorských lesů. Pokořili jsme nejvyšší horu okolí Špičák, jehož zlezení nebylo nikterak jednoduché! V osobním volnu jsme se znovu byli podívat za svými zvířecími kamarády.

Středeční dopoledne jsme věnovali nauce o nakupování, nadnárodních společnostech a naučili jsme se v rámci programu Supermarket global rozeznávat jednotlivá loga obchodních společností. Po obědě nám dívky, které se nezúčastnily úterního výletu, popsali děj filmu Super size me a vysvětlily jeho problematiku. Během celého odpoledne jsme hráli hru Fishbanks, která nás opravdu bavila, až na závěr, kdy jsme se zklamaně dozvěděli, že vyhrává naše klučičí skupina. Večer jsme navštívili expozici, kde jsme odpovídali na různé otázky ohledně jizerskohorské přírody a prohlédli si zajímavé exponáty.

V předposlední den našeho pobytu jsme se zúčastnili programu o vodě. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých věcí o koloběhu pitné vody a výhodách a nevýhodách balené a kohoutkové vody. Závěrem dopoledního programu nám lektorka Kamila ukázala, jak se proutkaří a každý si to mohl vyzkoušet. Asi nejzajímavější pro naši skupinu byla filosofie o vodě od pana prof. Emota z Japonska. V odpoledních hodinách následoval program o ptácích, kde jsme rozpoznávali zvuky ptáků, a poté jsme se vydali do přírody na jejich pozorování s dalekohledy, které nám centrum ochotně půjčilo. Jako večeři jsme si vybrali opékání buřtů, bohužel nám začalo pršet, tak jsme museli táborák opustit a šli jsme do Slunečního domu na stolní fotbal, který každého bavil.

Po rozloučení a závěrečné prezentaci se slečnou Jitkou jsme se vydali na dlouhou cestu domů vlakem. Pobyt v Ekocentru byl pro celou skupinu velmi překvapivý a zajímavý. Každý se dozvěděl mnoho zajímavých věcí a našel si pár důvodů, proč bychom  se měli chovat k naší planetě alespoň o trochu lépe, než doposud.

M. Vecková, E. Říhová a A. Schneiberg

Aktuální informace

02.05.2023

Přijímací řízení ukončeno.

Celý článek
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1914.

Narodil se 25. 1. 1895 v Poděbradech, zemřel r. 1947 v Praze. Působil jako malíř krajin a portrétů.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Přednášky Mánes

28. duben 1903

V Praze se konala první z cyklu přednášek, jež se zabývaly principy tvorby a současnými uměleckými názory. 

Nejčtenější

14.05.2023

Letošní školní rok je poměrně bohatý na výjezdy našich studentů do Francie (psali jsme zde nebo zde). V týdnu od 8. do 12. května jsme ale měli možnost vyzkoušet si i role hostitelů a na gymnáziu přivítat francouzské spolužáky. Týden po návratu naší poslední skupiny z Francie jsme si opět povídali francouzsky.

celý článek
05.06.2023

Ve středu 24. května se uskutečnila zlatá ceremonie mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Celá akce probíhala v nádherných prostorách Valdštejnského paláce za přítomnosti velmi vzácného hosta, kterým byl letos osobně princ Edward, vévoda z Edinburghu.

celý článek
25.05.2023

Dne 25. května jsme se celá skupina našeho Dofebufetíku vypravila na setkání účastníků programu DofE s princem Edwardem. Na akci jsme měli za úkol představit náš projekt princovi, čehož se ujaly zakládající členky Dofebufetíku a zajistit občerstvení. Naše zážitky z celého dne se pár z nás snažilo sepsat v následujících větách.

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.