EKOkurz Krásensko Kvarta A

28.05.2018
EKOkurz Krásensko Kvarta A

V pondělí(28.5.) ráno se naše třída (4KA) vydala vlakem z nymburského nádraží směr Kolín.

V Kolíně jsme přesedli do moderního rychlíku, kterým jsme jeli 2 hodiny do Blanska. V Blansku jsme ještě sedli na chvíli do autobusu. Hned první den na Rychtě, po příjezdu jsme se náhodně rozdělili do skupin, ve kterých jsme pak vytvářeli projekty nebo hráli hru Evoluce, která nás provázela celý týden. Ještě před večeří jsme si do skupin rozebrali „broďáky“ a šli jsme lovit všemožné vodní bezobratlé do zarostlého rybníka a poté jsme podle jejich výskytu určovali znečištění vody. Po večeři pro nás byla připravená ještě jedna aktivita. Dostali jsme mapu s úkoly, na které jsme měli odpovědět podle nápověd na označených místech, tudíž to byl takový orientační běh. Mohli jsme získávat kartičky do hry Evoluce za čas a správné odpovědi. Druhý den nás čekal výlet do Rudického propadání, kde se nachází náš nejvyšší vodopád, jen je zakrytý. Měli jsme možnost se jít i podívat kousek dovnitř jeskyně. Ve středu (30.5.) jsme se věnovali ornitologii a entomologii. Vždy jsme pozorovali a zapisovali si, které druhy jsme viděli, poté jsme si o nich něco říkali. Večer jsme si uspořádali takový menší táborák. Ve čtvrtek (31.5.) přišla řada na naše vlastní projekty. Každá skupina si vymyslela nějaký výzkum a co by chtěla zjistit. Pracovníci Rychty nám poskytli potřebné vybavení a objevování mohlo začít. Sbírat informace jsme měli čas do oběda. Odpoledne jsme vytvářeli plakáty, na kterých jsme shrnuli, co jsme vlastně zjistili, proč to tak asi je a doplnili jsme je o nějaký graf či obrázek. Večer jsme dohráli hru Evoluce a pomalu jsme se chystali na zpáteční cestu. V pátek (1.6.) po snídani jsme měli ještě konferenci, na které jsme naše projekty představovali ostatním a obhajovali jsme si je. Následovalo vyhodnocení a pak už jen loučení.Za naši třídu musím říct, že jsme si to určitě užili. Jeli jsme tam s mírnými obavami. Nevěděli jsme, co nás čeká, ale nakonec nás to příjemně překvapilo a všechny aktivity nás bavily. Největší úspěch sklidilo asi brodění se rybníkem, prolézání jeskyně nebo živý chameleon Vasil a gekoni, které jsme si mohli vzít do ruky.   Studentka Kvarty A.

Zobrazeno: 281x

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Absolvoval v roce 1946.

Narodil se r. 1926 v Praze. Promoval na lékařské fakultě UK v r. 1952. V letech 1952 - 1956 působil jako lékař v nymburské nemocnici. Do r. 1968 byl přednostou odd. urologie v Kolíně,

Motto školního roku 2018 - 2019
Jack Canfield 9 %
Og Mandino 25 %
Jacob K. Javits 4 %
Thomas Carlyle 12 %
J. W. Goethe 42 %
Blaise Pascal 9 %

Kongres historiků

1. duben 1903

Začal mezinárodní kongres historiků v Římě. Čestným předsedou byl zvolen Theodor Mommsen.

12.08.2018

Nezadržitelně se blíží začátek nového školního roku. Jako každý rok, tak i letos, hledáme během letních prázdnin motto pro další školní rok. Pomožte nám s výběrem toho nejlepšího, které nás bude v celém dalším školním roce provázet a motivovat! Pro motto, které vás nejvíce oslovilo, hlasujte v naší anketě!

Anketa bude uzavřena 31. 8. 2018

• Jack Canfield: „Velké myšlenky přitahují velké výsledky. Průměrné myšlenky přitahují průměrné výsledky.“
  • Og Mandino: „Vždycky udělej maximum. Co zasadíš nyní, sklidíš později.“
  • Jacob K. Javits: "Přáním být někde jinde ani čekáním na lepší podmínky nic nezískáš. Rozhlédni se tam, kde právě jsi, a udělej to, co se s tím dělat dá."
  • Thomas Carlyle: "Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím."
  • J. W. Goethe: "Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat."
  • Blaise Pascal: "Všechno štěstí v životě závisí na odvaze a práci."

Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.