Adaptační kurz 1PB

Na adaptační kurz jsme vyjeli v úterý 10. 9. po obědě. Cesta byla klidná a celkem krátká. Když jsme dorazili na parkoviště v Rokytnici nad Jizerou, vzali jsme si z autobusu naše zavazadla a vyrazili do kopce na školní chatu.

Po seznámení se s chatou jsme se šli podívat k Huťskému vodopádu a pak zamířili do obchodu na nákup dobrot. Ve středu jsme vyjeli autobusem do Pasek nad Jizerou, kde jsme navštívili Muzeum zapadlých vlastenců. Ve čtvrtek nás čekala celodenní túra, z chaty nahoru na Dvoračky a k prameni Labe. V pátek jsme jeli autobusem do skláren v Harrachově. Po prohlídce jsme si mohli koupit skleněné výrobky. Lanovka nás vyvezla na Čertovu horu a pak jsme šli pěšky zpět na chatu. Kromě výletů a túr jsme měli hodiny hudební a výtvarné výchovy. Každý večer jsme hráli seznamovací hry s Jarčou a Štěpánkou. Adaptační kurz byl dobrý na seznámení se se spolužáky. Tyhle dny byly určitě užitečné.

Ema Fišerová, 1PB

Josef Pýcha

Absolvoval v roce 1933.

Narodil se 23. 5. 1914 ve Strakách. Na reálce v Nymburce jej učil kreslení J. Vokálek a B. S. Urban.

Cenzura v Prusku

únor 1903

Pruský ministr vnitra podal v Poslanecké sněmovně vysvětlení, proč byla zakázána hra Das Tal des Lebens (Údolí života) od Maxe Dreyera: