Adaptační kurz 1PB 2016

Adaptační kurz 1PB 2016

I naše třída 1PB pokračovala v tradici a vyrazila v pondělí 12. 9. na adaptační kurz - tradičně do Rokytnice nad Jizerou. Pohodovou náladu během kurzu, kterou umocnilo fantastické počasí, vystihují i drobné střípky a ostřehy ze zápisků dětí…:

„…Bydleli jsme ve školní chatě nedaleko sjezdovky. Odtud jsme podnikali různé výlety. Například do Harrachova, kde jsme navštívili místní sklárnu a muzeum nebo do Pasek nad Jizerou, kde jsme navštívili muzeum řemesel. Kromě výletů jsme měli každý den večerní program v podobě různých her a soutěží. V dopoledních hodinách jsme měli možnost si zazpívat nebo si něco vyrobit… celkově se mi pobyt líbil, více jsem poznal spolužáky a byla s nimi legrace…“ Petr Urban.

„…nejvíc se mi líbil výlet k pramenu Labe, … ,cesta byla zajímavá díky krásným výhledům do dalekého okolí…“ Ondra Koníř.

„…Celý adaptační kurz byl SUPER. Vytvořila se nám tam dobrá parta…“ Honza Jakubal.

„…Jediné, co se mi tam nelíbilo, bylo, že jsme tam byli jen na týden…“ Aleš Toman.

„…upřímně, měl to být nejkratší výlet (cesta na Dvoračky), ale pro mě to bylo z celého pobytu nejnáročnější – protože jsme šli celou cestu do kopce. Když jsme se vrátili z Dvoraček, ulehli jsme na svá lůžka a byli jsme rádi že žijeme…“ Světluše Serbusová.

„…Myslím, že nám byl adaptační kurz hodně prospěšný, protože se už aspoň trochu známe…“ Karolína Šilhánová.

„…cestou jsme potkali housenku na silnici a když jsme pustili hudbu, tak začala tancovat…dokonce tancovala v rytmu…“ Adam Vohralík.

„…moc se mi líbilo, těším se na lyžařský kurz…“ Karolína Stará.

„…i když nás všechny bolely nohy, tak bych si to stejně ráda zopakovala a taky jsem ráda, že to všichni učitelé tak dobře zorganizovali…“ Anička Špitálníková.

„…Nejlepší byly snídaně, obědy a večeře … i když byla jídelna na kopci, který nebyl zrovna příjemně nakloněný, jídla od paní kuchařky to zachránila … nejen že paní kuchařka vařila skvěle, ale byla i velmi hodná a vždy příjemná…“ Tea Kotyková.

„…v pátek jsme sice museli uklízet chatu, ale myslím si, že si to užili i ostatní…“ Matyáš Vejtruba.

„…před odjezdem domů se musela uklidit celá chata, ale bohužel nikdo nejsme Harry Potter, abychom uklidili mávnutím hůlkou, …, a tak to zůstalo na nás…“ Zuzana Berná.

„…zaujalo mne pozorovat krajinu a krásnou přírodu na výletu k prameni Labe, jak se z písku stává láhev, …, rád zpívám kánony a vícehlasy – bylo pěkné si společně zazpívat pěknou harmonii…“ Jan Klír.

 

Prostě bylo to SUPER...!

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1952.

Narodil se 11. 2. 1934 v Nymburce.  Absolvoval Pedagogickou fakultu v oboru výtvarná výchova a matematika. 

Anketa

 
Evropou hýbe snaha středoškoláků přimět politiky ke změně přístupu k ochraně životního prostředí.
Podporuji a rozumím 67 %
Není to věc dětí 3 %
Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 26 %
Nic o tom nevím 3 %
Celkový počet hlasů: 291
Archiv anket

Svět v roce založení školy

James Joyce

2. únor 1903

Irský spisovatel James Joyce (1882-1941) opustil ve dvaceti letech své domovské město Dublin a odešel do Paříže. Jeho hlavním problémem byl nedostatek peněz.

Nejčtenější

11.06.2019

Už potřetí za sebou ožívá v těchto dnech nymburském náměstí plážovým volejbalem. V prostoru před restaurací Biograf se opět objevilo hřiště na beachvolejbal, na kterém se budou od čtvrtkem 6. 6. do úterý 11. 6. pohybovat malí, velcí, zkušení, začínající, ale především nadšení volejbalisté.

celý článek
01.06.2019

Žáci kvarty B absolvovali ekologický kurz v Krásensku.

První den nás čekaly seznamovací hry s lektory a program se zvířaty. Mohli jsme si podržet gekončíka či chameleona...

 

celý článek
07.06.2019

Tropické teploty, terénní exkurze, desítky nachozených kilometrů, výzkumy a poznávání fauny i flóry..  Ale i zábava a utužování kamarádství. I tak by se dal ve stručnosti popsat týden ekologické výchovy studentů BiS třetího ročníku VG.

Pod vedením profesorů Tomáše Barančíka a Michala Hrstky, se na 35 studentů snažilo aplikovat teoretické vědomosti v praxi. Během prvního červnového týdne se každý den vydávali na nové lokality.

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.