Adaptační kurz 1PB 2016

Adaptační kurz 1PB 2016

I naše třída 1PB pokračovala v tradici a vyrazila v pondělí 12. 9. na adaptační kurz - tradičně do Rokytnice nad Jizerou. Pohodovou náladu během kurzu, kterou umocnilo fantastické počasí, vystihují i drobné střípky a ostřehy ze zápisků dětí…:

„…Bydleli jsme ve školní chatě nedaleko sjezdovky. Odtud jsme podnikali různé výlety. Například do Harrachova, kde jsme navštívili místní sklárnu a muzeum nebo do Pasek nad Jizerou, kde jsme navštívili muzeum řemesel. Kromě výletů jsme měli každý den večerní program v podobě různých her a soutěží. V dopoledních hodinách jsme měli možnost si zazpívat nebo si něco vyrobit… celkově se mi pobyt líbil, více jsem poznal spolužáky a byla s nimi legrace…“ Petr Urban.

„…nejvíc se mi líbil výlet k pramenu Labe, … ,cesta byla zajímavá díky krásným výhledům do dalekého okolí…“ Ondra Koníř.

„…Celý adaptační kurz byl SUPER. Vytvořila se nám tam dobrá parta…“ Honza Jakubal.

„…Jediné, co se mi tam nelíbilo, bylo, že jsme tam byli jen na týden…“ Aleš Toman.

„…upřímně, měl to být nejkratší výlet (cesta na Dvoračky), ale pro mě to bylo z celého pobytu nejnáročnější – protože jsme šli celou cestu do kopce. Když jsme se vrátili z Dvoraček, ulehli jsme na svá lůžka a byli jsme rádi že žijeme…“ Světluše Serbusová.

„…Myslím, že nám byl adaptační kurz hodně prospěšný, protože se už aspoň trochu známe…“ Karolína Šilhánová.

„…cestou jsme potkali housenku na silnici a když jsme pustili hudbu, tak začala tancovat…dokonce tancovala v rytmu…“ Adam Vohralík.

„…moc se mi líbilo, těším se na lyžařský kurz…“ Karolína Stará.

„…i když nás všechny bolely nohy, tak bych si to stejně ráda zopakovala a taky jsem ráda, že to všichni učitelé tak dobře zorganizovali…“ Anička Špitálníková.

„…Nejlepší byly snídaně, obědy a večeře … i když byla jídelna na kopci, který nebyl zrovna příjemně nakloněný, jídla od paní kuchařky to zachránila … nejen že paní kuchařka vařila skvěle, ale byla i velmi hodná a vždy příjemná…“ Tea Kotyková.

„…v pátek jsme sice museli uklízet chatu, ale myslím si, že si to užili i ostatní…“ Matyáš Vejtruba.

„…před odjezdem domů se musela uklidit celá chata, ale bohužel nikdo nejsme Harry Potter, abychom uklidili mávnutím hůlkou, …, a tak to zůstalo na nás…“ Zuzana Berná.

„…zaujalo mne pozorovat krajinu a krásnou přírodu na výletu k prameni Labe, jak se z písku stává láhev, …, rád zpívám kánony a vícehlasy – bylo pěkné si společně zazpívat pěknou harmonii…“ Jan Klír.

 

Prostě bylo to SUPER...!

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1960.

Narodil se 30. 12. 1943 v Nymburce. Nebyl doporučen k dalšímu studiu, a proto pracoval jako dělník v Elektroisole v Kolíně.

Anketa

 
Evropou hýbe snaha středoškoláků přimět politiky ke změně přístupu k ochraně životního prostředí.
Podporuji a rozumím 75 %
Není to věc dětí 6 %
Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 14 %
Nic o tom nevím 5 %
Celkový počet hlasů: 99
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Přednášky Mánes

28. duben 1903

V Praze se konala první z cyklu přednášek, jež se zabývaly principy tvorby a současnými uměleckými názory. 

Nejčtenější

27.03.2019

DOPLNĚNA FOTOGALERIE (Foto: J. Šantavý, 5QA)
Z celkem 29 prací, které byly v letošním školním roce před hodnotícími komisemi školní přehlídky Středoškolské odborné činnosti obhajovány, vybrali hodnotitelé k postupu do krajského kola 25 nejlepších. Máme radost z nárůstu kvality a také meziročně se zvyšujícího množství maturitních prací dostatečně vědecky pojatých, aby mohly být do této prestižní vědecké soutěže přihlášeny. Děkujeme také jejich pisatelům za překonání ostychu, který pro některé z nich veřejná obhajoba před učiteli a spolužáky nepochybně znamenala. Nejde v žádném případě o samozřejmost a psát SOČ vyžaduje také více úsilí, než u běžné seminární či maturitní práce.

celý článek
09.04.2019

   V pondělí 8. dubna se uskutečnil v hale základní školy florbalový turnaj týmů jednotlivých tříd vyššího gymnázia. Zápasy probíhaly na dvou hřištích ve dvou skupinách po 6 týmech. Ve skupině sehrály týmy 5 zápasů - každý s každým - 10minut hrubého času.

celý článek
14.04.2019

Na konci roku 2018 obdržel Cenu pro nadějné mladé vědce Neuron absolvent naší školy Mgr. Benjamin Vejnar, Ph.D. Patří k nejtalentovanějším současným českým mladým matematikům, této vědě se věnuje při svém působení na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.