Francouzská literární kavárna

Francouzská literární kavárna

Už je celkem pravidlem, že se francouzštináři hlásí jednou za čtrnáct dní s krátkými zprávami z Literární kavárny. Tentokrát nemuseli čekat dva týdny a usedli do kavárny čtenářů po uplynutí jednoho týdne.

V pondělí 18. listopadu jsme měli další Literární kavárnu. Jako takovou malou rozcvičku nám dala Danièle kartičky, na kterých byly peníze, a my říkali, kolik těch peněz máme. Potom jsme se začali věnovat knížce „Monsieur Blaireau et Madame Renarde,“ kterou jsme měli rozečtenou od minula. Během čtení jsme si zopakovali příslovce času a naučili jsme se nová slovíčka, která bychom v učebnicích těžko hledali. Danièle se umí vžít do čtení a přednášet velice zajímavě a dramaticky, což se mi líbí.

Saša Birndtová, 3TA

Jako každé druhé pondělí v měsíci se francouzská část naší třídy 4KA zúčastnila jedné vyučovací hodiny s Danièle Geffroy. V této hodině jsme dělali spoustu zajímavých aktivit rozvíjejících naši úroveň francouzského jazyka. Tyto aktivity jsou především práce s francouzskými dokumenty, čtení francouzských knížek a následně jejich shrnutí. Minulou hodinu jsme pracovali s knížkou l'Oeil du loup od autora jménem Daniel Pennac. Poté následovala práce s pracovním listem, vztahujícím se k uvedené knížce.

Václav Hodboď, 4KA

Do francouzštinářského čtenářského klubu usedlo od začátku září již něco kolem 150 studentů. Pořád však čekáme na vůni kávy či čaje, i když mnozí již delší dobu slibují… J

Všem dosavadním čtenářům patří velké poděkování za příjemný průběh setkání.

 

Aktuální informace

23.10.2020

Po celý týden je škola uzavřena.

Administartivní úsek zahajuje činnost opět až od pondělí 2. 11. 2020, od stejného data pokarčuje distanční výuka všech ročníků, pokud nebude nadřízenými orgány rozhodnuto jinak.
Celý týden je mimo provoz také školní jídelna na SOŠ a SOU Nymburk.

Jiří Kuhn, ředitel školy

12.10.2020

Od středy 14.10. přechází celá škola na on-line (distanční) výuku, škola bude pro žáky uzavřena. Rozvrhy tříd na nižším gymnáziu se tímto dnem mění, na vyšším gymnáziu platí již zveřejněná verze. Aktuální stav rozvrhu najdete zde.

09.10.2020

Tělocvičny jsou počínaje pondělkem 12/10 uzavřeny pro odpolední a večerní cvičení. Po dobu platnosti mimořádných opatření není provoz možný. 

Významní absolventi

Jiří Teper

Absolvoval v roce 1973.

Narodil se 14. 7. 1954 v Nymburce. Již v průběhu středoškolských studií začíná s pokusy o literární tvorbu.

Svět v roce založení školy

James Joyce

2. únor 1903

Irský spisovatel James Joyce (1882-1941) opustil ve dvaceti letech své domovské město Dublin a odešel do Paříže. Jeho hlavním problémem byl nedostatek peněz.

Nejčtenější

27.09.2020

23. září 2020 jsme s panem školníkem připravili k odvozu přes 180 kg kovového odpadu, který studenti a zaměstnanci školy vyseparovali během více než 5 uplynulých let.

celý článek
25.09.2020

V pondělí  21. září vyrazila naše třída 6XB, navzdory počátečním obavám ze zrušení, popřípadě odložení, kurzu, do Rokytnice nad Jizerou, aby zde jako tolik jiných tříd před ní podstoupila pětidenní pobyt inspirovaný geologií. 

celý článek
02.10.2020

Na druhý a bohužel poslední letošní geokurz vyrazila do Rokytnice na přelomu září a října třída druhá A. Protože v pondělí byl státní svátek, kurz byl o den kratší než je obvyklé.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!