Zkamenělý svět

Třída 4KA navštívila putovní výstavu Zkamenělý svět aneb Toulky českou křídou ve Vlastivědném muzeu v Nymburce.

Třída 4KA se ve středu 25. 4. o přestávce v 11:25 shromáždila ve vestibulu gymnázia. Jediné, co jsme s sebou museli mít, byla tužka a papír, abychom si ve vlastivědném muzeu mohli zapisovat poznámky z nynější expozice, která má název Zkamenělý svět (aneb Toulky českou křídou). Celou výstavou nás provázel RNDr. Martin Šandera, Ph.D. Ze získaných informací jsme se později snažili vyvozovat odpovědi na otázky, které nás čekaly v menším testu po zhlédnutí výstavy.

Výstava nás informovala o geologických obdobích, živočišných druzích a zkamenělinách z těchto období. Dále jsme měli možnost prohlédnout si spoustu exponátů, mezi které patřil např. model kosti dinosaura Iguanodona. Po zodpovězení a určení správných odpovědí v testu jsme také ještě viděli prezentaci, která pojednávala o jednotlivých geologických obdobích.

Po dvou hodinách exkurze jsme se však už odebrali do školní jídelny naplnit svá prázdná bříška.

Barbora Homolová, 4KA

Zdroj: Web výstavy

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1944.

Narodil se 19. 4. 1925. Vystudoval Fakultu spec. nauk ČVUT v Praze.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 465
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Frištenský mistrem Evropy

8. únor 1903

Český zápasník Gustav Frištenský porazil v Rotterdamu Dána Hanse Egeberga a stal se mistrem Evropy. 

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!