Zkamenělý svět

Třída 4KA navštívila putovní výstavu Zkamenělý svět aneb Toulky českou křídou ve Vlastivědném muzeu v Nymburce.

Třída 4KA se ve středu 25. 4. o přestávce v 11:25 shromáždila ve vestibulu gymnázia. Jediné, co jsme s sebou museli mít, byla tužka a papír, abychom si ve vlastivědném muzeu mohli zapisovat poznámky z nynější expozice, která má název Zkamenělý svět (aneb Toulky českou křídou). Celou výstavou nás provázel RNDr. Martin Šandera, Ph.D. Ze získaných informací jsme se později snažili vyvozovat odpovědi na otázky, které nás čekaly v menším testu po zhlédnutí výstavy.

Výstava nás informovala o geologických obdobích, živočišných druzích a zkamenělinách z těchto období. Dále jsme měli možnost prohlédnout si spoustu exponátů, mezi které patřil např. model kosti dinosaura Iguanodona. Po zodpovězení a určení správných odpovědí v testu jsme také ještě viděli prezentaci, která pojednávala o jednotlivých geologických obdobích.

Po dvou hodinách exkurze jsme se však už odebrali do školní jídelny naplnit svá prázdná bříška.

Barbora Homolová, 4KA

Zdroj: Web výstavy

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek

Významní absolventi

Pavel Zdražil

Absolvoval v roce 1984.

Narodil se 11. 9. 1965 v Městci Králové. Pochází z kantorské rodiny (dědeček – učitel, malíř a sochař G. R. Holeček),

Svět v roce založení školy

Finská ústava

15. duben 1903

Na příkaz ruského cara Mikuláše II. byla na tři roky pozastavena platnost finské ústavy. 

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
04.02.2021

Otevřená věda je otevřená i v této době - covidové pandemii navzdory! S velkou radostí dáváme na vědomí, že do letošního ročníku Otevřené vědy vybrali pracovníci Akademie věd ČR celkem 5 studentů nymburského gymnázia. Tři z nich svou stáž absolvují na Fyzikálním, jedna na Botanickém a jedna na Geofyzikálním ústavu AV ČR.

celý článek
03.02.2021

Před 24 lety zemřel pan Bohumil Hrabal, jehož jméno nese hrdě naše škola. Připomeňte si s námi toto výročí a podívejte se na jeho nesmírně bohatý život a úžasné dílo!

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!