Sláva, nazdar výletu ...

Sláva, nazdar výletu ...

   I když nás předpověď počasí trochu zneklidňovala, nezmokli jsme a už jsme tu. Zpátky z výletu, půldenní exkurze do Jabkenic.

 

  Je již dlouholetou tradicí, že se studenti sekund nymburského gymnázia v červnu vypravují po stopách našeho nejnárodnějšího skladatele. Bedřich Smetana strávil poslední období života spolu se svojí rodinou v Jabkenicích, kam ho přivedly nejenom strasti spojené se ztrátou sluchu, ale také četné útoky na jeho osobu. Složil zde ještě řadu významných oper, cyklus symfonických básní Má vlast a další skladby.

   V malebné myslivně, kde rodina nalezla azyl u Smetanovy dcery z prvního manželství Žofie a u jejího manžela, dnes asi na hodinu hostila i nás. Kvůli tomu jsme cestovali autobusem na Loučeň a potom jsme si vykračovali oborou 4,5 km po červené značce, až se před našima očima otevřel pohled na malebnou budovu, dnes Památník B. Smetany. Tam jsme vyslechli poutavý výklad paní průvodkyně a vše si pěkně prohlédli. Dýchly na nás „staré časy“, pohoda venkovského bydlení. Vše umocnilo opravdu krásné počasí.

   Zpátky jsme absolvovali stejnou cestu, jenom s tím rozdílem, že na Loučeni jsme navštívili Zmrzlinový ráj a řádně se za ten pochod lesem odměnili. Potom už jsme nasedli na autobus a kdyby nebyl linkový, určitě by zazněla písnička Sláva, nazdar výletu ...

 

Jménem 2SB a zúčastněných pedagogů

Mgr. Květa Málková

 

Zobrazeno: 3015x

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Růžena Merunková

Růžena Merunková (*21. 3. 1940), vynikající česká herečka, recitátorka a dabérka, absolvovala v roce 1957.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 21 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 14 %
Les Brown 32 %
Stephen Hawking 13 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 450
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Krajinské výstavy

Červen 1903

Na počátku léta byly v Čechách zahájeny tři významné krajinské výstavy, jež měly představit příslušné kraje, jejich zvláštnosti v oblasti hospodářské, kulturní i společenské.

Nejčtenější

28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

celý článek
28.08.2020

22.6. se sešla naše čtyřčlenná holčičí skupinka na nádraží v Nymburce a společně jsme pokračovaly do Rožďalovic, kde naše expedice oficiálně začala. 

Nejdříve jsme si přímo v Rožďalovicích prošly naučnou stezku ,,Holské rybníky” a v jednom z nich jsme se rovnou i vykoupaly. Potom jsme se už vydaly na cestu směrem do Tuchomi, kde jsme měly v plánu přespat. Další zastávkou byl Bučický mlýn, kde jsme si mohly prohlédnou různá domácí zvířata a dokonce si pohladit malého oslíka. Dále jsme už bez přestávky pokračovaly v cestě směr Tuchom. 

celý článek
08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!